Český Rybář

Rubrika

Osobnosti

Filtrování obsahu

Není to tak dávno, kdy mi v redakčním e-mailu přistálo skromné představení mladé švédsko-norské rybářky, která nabízela své rybářské zážitky k otištění. A já nevěřil vlastním očím!

Dánský rybář, publicista a fotograf dosáhne v době, kdy bude publikován tento článek, Kristových let. Narodil se v Dánsku, kde udělal i své první rybářské krůčky, a nadšení pro sportovní rybolov mu vydrželo dodnes.

Třiatřicetiletý francouzský rybář, publicista a fotograf nabídl naší redakci spolupráci před více než dvěma lety. Jeho hlavní pracovní náplní je v podstatě práce na vesmírném programu u společnosti Thales Alenia Space.

Na stránkách Českého rybáře se stále častěji můžete setkávat se španělským publicistou, který v evropských rybářských médiích patří ke stálicím.

Známý německý rybář a publicista se narodil 9. března 1970 v Hamburku na severu Německa. Ještě před založením rodiny strávil nějakou dobu ve Švýcarsku, odkud se vrátil zpět do Hamburku, kde nyní žije se svou ženou a dvěma dětmi.

Při mém prvním rybářském výletu do Amazonie jsem se rozhodl, že nebudu nic riskovat. Najal jsem si tudíž věhlasného průvodce, kterého jsem znal z mnoha světových rybářských magazínů.

Když se 18. října 1990 rozhodl jeden rybář z Přerova, že začne preparovat lovecké trofeje, ještě netušil, co bude následovat. Díky jeho neutuchajícímu moravskému humoru a zdravému pohledu na svět vybudoval rodinnou firmu Mavep, která je mezi rybáři známa především jako výhradní distributor wobblerů SALMO a prutů SPORTEX.

 

S názvem cestovní kanceláře PEPA se u nás setkal snad každý rybář. Jen málokdo ale opravdu zná původ názvu. Po vzniku firmy v roce 1991 se totiž cestovní kancelář orientovala hlavně na zahraniční návštěvníky České republiky. Proto bylo potřeba dát jí název jednoduchý a srozumitelný, typicky český, aby si ho každý snadno zapamatoval.

 

Naši partneři