Český Rybář

Ostatní

Český rybář č. 2018 / 6

 

SOUTĚŽTE S ALPOU A ČESKÝM RYBÁŘEM O REPELENT FORTE (a navíc kapsu na mobil i praktický ručník)

Zatímco bodnutí hmyzem je běžná věc, přisáté klíště vzbuzuje oprávněné obavy. Pokud to lze, je vhodné chránit se před obojím. Vyhneme se tak mnohdy závažnému onemocnění nebo třeba infekci, která je následkem škrábání a porušení kůže v místě vpichu.

Pokud se chystáte na ryby nebo jinam do přírody, je vhodné použít repelent. Funguje proti bodavému hmyzu, jako jsou komáři, muchničky, ovádi, vosy nebo mravenci, a odpuzuje také nebezpečná klíšťata. Jde o účinnou prevenci, aktuální od jara až do podzimu. Mírné zimy zvyšují výskyt klíšťat i hmyzu obecně. V případě, že k bodnutí dojde, je vhodné použít speciální přípravek k ošetření postiženého místa.

ALPA TRIO proti komárům a klíšťatům

ALPA repelent FORTE ve spreji odpuzuje bodavý hmyz i klíšťata. Má vysoký obsah účinné látky, proto spolehlivě odpuzuje hmyz po dobu až 6 hodin. Aplikuje se na pokožku nebo oděv s výjimkou umělých tkanin. Nesmrdí a nedráždí pokožku. Koupíte ho v drogeriích, obchodní síti nebo e-shopu Alpa za 79 Kč.

ALPA repelent pro děti od 1 roku chrání před klíšťaty a komáry. Má extra silný účinek a přitom šetrné složení, které jemnou dětskou pokožku nedráždí. Aplikuje se na kůži s opakováním po 3 hodinách. Koupíte ho za 89 Kč v obchodech nebo e-shopu.

ALPA gel po bodnutí hmyzem umožňuje správné ošetření po možném bodnutí. Okamžitě zabrání svědění a následnému škrábání, které může být natolik intenzivní, že dojde k narušení povrchu pokožky a následné infekci. ALPA gel příjemně chladí a má mírné znecitlivující účinky. Výborně funguje také na „popálení“ kopřivami. Koupíte ho za 22 Kč v obchodech nebo e-shopu.

www.alpa.cz

V nové rybářské sezoně se vám jistě repelent bude hodit. Odpovězte proto na jednoduchou soutěžní otázku a můžete jej získat společně s dalšími praktickými doplňky. Odpověď zašlete i s kontaktními údaji do 30. 6. 2018 do naší redakce buď poštou (Český rybář, s. r. o, Novohradská 45, 370 08  České Budějovice), nebo e-mailem (soutez@ceskyrybar.cz, předmět Soutěž Alpa), či prostřednictvím internetových stránek (www.ceskyrybar.cz, viz formulář níže). Poté proběhne slosování.

5 z vás získá ALPA REPELENT FORTE a navíc kapsu na mobil i praktický ručník.

Jména výherců zveřejníme v srpnovém čísle časopisu Český rybář a na našich internetových stránkách www.ceskyrybar.cz.

1. Jak dlouho působí repelent Alpa Forte?

Jméno a příjmení
Ulice a č.p.
Město
PSČ
E-mail
Telefon

Naši partneři