Český Rybář

Rubrika

Muškaření

Filtrování obsahu

Letošní zima byla příliš dlouhá... Jezera dost brzy pokryla ledová přikrývka a pak zamrzly i řeky. Přívlačová sezona skončila mnohem dříve, než jsme čekali, a z toho vyplývá, že ani závěr roku se nevyvíjel podle předběžných plánů.

Díval jsem se z okna na teploměr a nevěřil svým očím. Teplota se pomalinku vyšplhala k 19 °C a nádherné hřejivé počasí nedávalo znát, že je teprve první polovina března. Jako blesk mi hlavou proběhla otázka, zda již nerozmrzl můj oblíbený stoják nedalo Plzně, kam rád jezdím prověřit kondici místních duháků.

 

Hracholuská přehrada, nacházející se 20 km od Plzně, tvoří velmi důležitý rybářský revír pro místní rybáře, prahnoucí po nevšedním rybářském zážitku.

 

Nedávno jsem Vám poskytl stručný návod, jak si postavit vlastní muškařský prut v domácích podmínkách. S odstupem času jsem si uvědomil, že mé podání bylo velmi stručné a pro některé rybáře, zajímající se o stavbu prutu, nedostatečné v počtu informací, co se použitých komponentů týče.

 

Letní měsíce, čas dovolených a pro nás vyznavače rybářského cechu ideální doba na uskutečnění rybářského výletu. Teplota vody je na vrcholu, hmyz se pod vodní hladinou hemží jako žížaly po dešti, tak proč nezkusit štěstí při lovu parem či tloušťů na nějakou hmyzí napodobeninu?

Léto je v plném proudu a já přemýšlím, kam vyrazit s muškařskou výbavou za místním dravcem. Počasí nám v tomto měsíci moc nepřeje, a proto se náš lov posouvá na brzké ranní hodiny nebo pozdní večer, kdy jsou ryby nejaktivnější.

Sezona dravých ryb je již v plném proudu, a proto se na naše oblíbené dravce, jako štika či candát, můžeme vypravit s muškařskou výbavou a vychutnat si nezapomenutelné okamžiky při chytání a zdolávání těchto predátorů na tak jemnou výbavu, jakou skýtá muškařský prut.

Projíždím centrem Plzně a nevěřím svým očím, když vjíždím do roje chrostíků, vytvářejících mohutný houf vznášející se nad silnicí. Zastavuji u krajnice a v údivu vystupuji z auta, abych se podíval, co se děje.

Mnozí rybáři by rádi vyzkoušeli muškaření, ale buďto se bojí posměchu zkušenějších vyznavačů královské disciplíny, nebo si prostě nevědí rady s výběrem vhodného vybavení, a proto zůstávají „v nečinnosti“.

 

 

Naši partneři