Český Rybář

Rubrika

Novinky

Filtrování obsahu

Journeyman letos naděluje už od října! A rovnou dvojnásobnou nálož. K cenově bezkonkurenčnímu modelu Gladiator X450 přidává silnější dvojče – jednu z nejlépe hodnocených pětistovek na trhu – silný a skvěle ovladatelný model Gladiator X520/X520-A. Od 29. 10. 2018 je Gladiator X520 dostupný úplně pro každého za parádní cenu 125 990 Kč vč. DPH v plné výbavě! Prodloužený model X520-A za 135 990 Kč vč. DPH.

Podívejte se, na co se můžete těšit...

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

máme tu podzim a s ním i delší večery, které přímo vybízejí ke čtení v teple a pohodlí domova. A zajímavé čtení Vám přinášíme měsíc co měsíc i my. Abyste ho měli pravidelně a bez starostí ve schránce, mobilu, tabletu či na počítači, nabízíme Vám výhodné předplatné.

 

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili koncem ledna na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

V dubnu loňského roku se zadařilo rybáři Paulu Easleymu z Meadu v Oklahomě. Na jezeře Texoma zdolal kostlína obrovského (Atractosteus spatula) – Alligator Gar, který vážil 115,4 kg při délce 2,48 m (obvod těla činil 1,1 m)! Šťastný lovec tak ustanovil nový rekord státu Oklahoma, protože ten předchozí (ulovený v lednu 2011) měl hmotnost „pouhých“ 87,1 kg.

Chytání z kajaku je zvláštní, přírodní formou rybolovu – ticho všude kolem, bezprostřední kontakt s hladinou... co si přát víc. Jen těžko se rybám dostanete blíž. Ale... zkuste zaseknout velkého sumce a uvidíte, jak ošidné mohou tyto pocity být.

20. června tohoto roku se v norských fjordech zadařilo 14letému švédskému rybáři Johanu Bergfeldtovi. Mladý Švéd lovil poblíž malého ostrůvku, kde začal s nástrahou Crazy Daisy Fancy Cola od Westinu prochytávat vrcholek podvodního kopce v hloubce 24 m.

 

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

Pro tuto zimu si člen Radical Teamu Matthias Pirker uložil přetěžký úkol. Chtěl totiž ulovit trofejního kapra v nelehkých zimních podmínkách. A aby toho nebylo málo, volba padla na rakouské revíry!

 

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Naši partneři