Český Rybář

Rubrika

Novinky

Filtrování obsahu

Zima je bohužel stále v plném proudu, ovšem vezmeme-li to z druhé, lepší a veselejší stránky, už brzy snad bude v posledním tažení. Celkem pozitivní fakt a důvod začít se těšit na rybářskou sezonu. Ta letošní na svém startu konečně umožnila příznivcům lovu na dírkách opět vyrazit na led a užít si tento roztodivný rybolov. Pokud nepatříte mezi „hardcore“ rybáře a raději vyčkáte, než dorazí trochu vlídnější počasí, máte ideální šanci se na novou sezonu důkladně teoreticky i prakticky připravit, abyste se v jejím průběhu mohli už jen věnovat rybaření jako takovému. A nápomocno vám k tomu bude samozřejmě i únorové vydání Českého rybáře naplněné opět bohatou inspirací pro úspěšný pobyt u vody s nádhernou zimní rujánskou štikou na obálce. A na co se tentokrát můžete těšit?

Předvánoční akce na čtyřkolky CF MOTO Gladiator!

Sleva 66 % na "adventure packet" u vybraných modelů.

Více informací najdete na letácích v galerii nebo na www.ctyrkolky.cz.

Ke každé čtyřkolce CF MOTO Gladiator

jakákoliv dětská čtyřkolka KAYO nebo SMC za polovinu ceny!

Více informací najdete na letáku v galerii nebo na www.ctyrkolky.cz.

 

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

abychom Vám zpříjemnili nadcházející sychravé podzimní dny, připravili jsme pro Vás speciální akci s předplatným našeho časopisu a atraktivním rybářským dárkem.

Vážení čtenáři,

inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře Vám může být vítěz z roku 2018, kterým se stal pan Luboš Šneberger. Získal sedmidenní zájezd pro dvě osoby na francouzský revír Rhôna. Vydal se tam se svým rybářským kolegou Jiřím Vágnerem a poté nám poslali krátkou zprávu ze své výpravy, kterou vám rádi zprostředkujeme:

Essential Communication, s. r. o.

Tisková zpráva,

Praha, 5. července 2019

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili koncem ledna na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

V dubnu loňského roku se zadařilo rybáři Paulu Easleymu z Meadu v Oklahomě. Na jezeře Texoma zdolal kostlína obrovského (Atractosteus spatula) – Alligator Gar, který vážil 115,4 kg při délce 2,48 m (obvod těla činil 1,1 m)! Šťastný lovec tak ustanovil nový rekord státu Oklahoma, protože ten předchozí (ulovený v lednu 2011) měl hmotnost „pouhých“ 87,1 kg.

Chytání z kajaku je zvláštní, přírodní formou rybolovu – ticho všude kolem, bezprostřední kontakt s hladinou... co si přát víc. Jen těžko se rybám dostanete blíž. Ale... zkuste zaseknout velkého sumce a uvidíte, jak ošidné mohou tyto pocity být.

20. června tohoto roku se v norských fjordech zadařilo 14letému švédskému rybáři Johanu Bergfeldtovi. Mladý Švéd lovil poblíž malého ostrůvku, kde začal s nástrahou Crazy Daisy Fancy Cola od Westinu prochytávat vrcholek podvodního kopce v hloubce 24 m.

 

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

Pro tuto zimu si člen Radical Teamu Matthias Pirker uložil přetěžký úkol. Chtěl totiž ulovit trofejního kapra v nelehkých zimních podmínkách. A aby toho nebylo málo, volba padla na rakouské revíry!

 

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Naši partneři