Český Rybář

Rubrika

Novinky

Filtrování obsahu

Aáááááá, to je úleva!

ALPA fandí rybolovu a udrží vás v pohodě i přesto, že hned nezaberou. Čekání na úlovek se může pěkně protáhnout, takže být připraven se určitě vyplatí. O to víc na podzim, kdy se dá u vody prochladnout celkem rychle. Vaťák a holínky sice pomohou být v pohodě, ale někdy ani to nestačí. Takže, abyste místo očekávané ryby nechytili ischias, vyzkoušejte něco na zahřátí. 

Hřejivý konopný balzám od ALPY rozehřeje svaly i klouby a zabrání tak tuhnutí těla po delším sezení. Hřejivé složky v kombinaci s kafrem, zázvorem a rozmarýnovou silicí dávají balzámu sílu udržet vaše tělo v pohodě. Bezprostředně po jeho použití dochází k citelnému prohřátí tkání a celkové úlevě. Na ALPU se můžete spolehnout – její balzámy mají přírodní složení a postaví vás na nohy, i když se rybolov třeba protáhne.

www.alpa.cz

Milé čtenářky, milí čtenáři,

dnešní doba je těžká, vyhlídky nejsou příliš růžové, přesto bychom Vám rádi přinesli alespoň trochu naděje. Tou by mohla být kniha světoznámé autorky Jane Goodallové, která má naději přímo v titulu. Její „Kniha o naději“ by nám snad mohla pomoci lépe porozumět současným krizím a především věřit v lepší budoucnost. Více o autorce i knize se dozvíte v rubrice Cik Cak říjnového čísla časopisu Český rybář.

Na dveře klepe nejkrásnější a určitě i nejplodnější část rybářské sezony napříč všemi lovnými technikami. Podzim milují nejen kapraři, příznivci feederu a plavané, ale i přívlačoví nadšenci a v neposlední řadě také muškaři. Neztrácejme tedy čas a dejme tomu tentokrát maximum, protože jak říká klasik: „Je-li nahozeno, záběr není vyloučen!“ A pokud byste u vody přeci jen trochu tápali, je tady zbrusu nové vydání Českého rybáře s krásným šupináčem Jardy Těšínského na obálce, namíchané jak jinak než s pestrou inspirací pro úspěšné podzimní rybaření nebo příjemný relax u vody. Zářijové číslo Českého rybáře je právě na stáncích. A na co se můžete těšit tentokrát?

Sledujte náš profil ceskyrybar_official na instagramu! Nebojte se s námi podělit o vaše fotografie od vody, ať už nevšední, dechberoucí, nebo naopak komické, ať z nich mají potěšení i další příznivci Petrova cechu! Veškeré fotky rádi zveřejníme. Zasílat nám je můžete na e-mailovou adresu instagram@ceskyrybar.cz.

Nyní můžeme být stále v kontaktu!

Vážené rybářky, vážení rybáři,

nenechte si ujít mimořádnou výprodejovou akci prutů Albastar - viz fotogalerie.

 

Milé čtenářky, milí čtenáři,

pokud jste si oblíbili náš časopis, jsme moc rádi a velice si toho vážíme. Abyste jej měli pravidelně a bez starostí každý měsíc ve své poštovní schránce, nabízíme Vám předplatné, nyní navíc s dárkem, který potěší.

Vážení čtenáři,

inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře Vám může být vítěz z roku 2018, kterým se stal pan Luboš Šneberger. Získal sedmidenní zájezd pro dvě osoby na francouzský revír Rhôna. Vydal se tam se svým rybářským kolegou Jiřím Vágnerem a poté nám poslali krátkou zprávu ze své výpravy, kterou vám rádi zprostředkujeme:

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili koncem ledna na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

V dubnu loňského roku se zadařilo rybáři Paulu Easleymu z Meadu v Oklahomě. Na jezeře Texoma zdolal kostlína obrovského (Atractosteus spatula) – Alligator Gar, který vážil 115,4 kg při délce 2,48 m (obvod těla činil 1,1 m)! Šťastný lovec tak ustanovil nový rekord státu Oklahoma, protože ten předchozí (ulovený v lednu 2011) měl hmotnost „pouhých“ 87,1 kg.

Chytání z kajaku je zvláštní, přírodní formou rybolovu – ticho všude kolem, bezprostřední kontakt s hladinou... co si přát víc. Jen těžko se rybám dostanete blíž. Ale... zkuste zaseknout velkého sumce a uvidíte, jak ošidné mohou tyto pocity být.

20. června tohoto roku se v norských fjordech zadařilo 14letému švédskému rybáři Johanu Bergfeldtovi. Mladý Švéd lovil poblíž malého ostrůvku, kde začal s nástrahou Crazy Daisy Fancy Cola od Westinu prochytávat vrcholek podvodního kopce v hloubce 24 m.

 

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

Pro tuto zimu si člen Radical Teamu Matthias Pirker uložil přetěžký úkol. Chtěl totiž ulovit trofejního kapra v nelehkých zimních podmínkách. A aby toho nebylo málo, volba padla na rakouské revíry!

 

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Naši partneři