Český Rybář

Rubrika

Novinky

Filtrování obsahu

Dříve platívalo, že leden je rybářsky téměř mrtvý měsíc. S ohledem na poslední relativně teplé zimy už tento úzus určitě neplatí v plném rozsahu, jelikož ten, kdo chce, si cestu k vodě vždy najde. První měsíc nového rybářského roku je také zajímavý tím, že většinu ortodoxních lovců na položenou donutí ke změně rybářských technik, a tak se alespoň na startu sezony mohou vrátit ke kořenům a hypnotizovat splávek na hladině. Ať se často potápí, přátelé! A kdyby zcela náhodou něco zadrhávalo, je tady samozřejmě ještě lednové vydání Českého rybáře s krásnou zimní štikou na obálce, namíchané opět s pestrou inspirací pro úspěšný rybářský pobyt u vody nebo posezení v teple. A na co se tentokrát můžete těšit?

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

máme tady nový rok a právě vyšlo první číslo nového ročníku našeho časopisu. Abyste nepřišli o žádné další vydání, nabízíme Vám předplatné a navíc s bonusem. Pokud si objednáte dvouleté předplatné, ať už v tištěné, nebo elektronické verzi, obdržíte od nás zdarma

čelovou svítilnu Fenix HM 23.

Budete mít postaráno nejen o zajímavé čtení na celé dva roky, ale získáte i praktického pomocníka na rybářské výpravy.

Předplatné můžete objednávat buď zde na našich internetových stránkách www.ceskyrybar.cz (sekce Předplatné), nebo e-mailem na adrese predplatne@ceskyrybar.cz (předmět Předplatné s dárkem), či prostřednictvím formuláře z časopisu, který nám zašlete poštou na adresu: Český rybář, s. r. o., Novohradská 45, 370 08 České Budějovice.

Velmi si vážíme Vaší přízně a přejeme Vám do nového roku 2022 především pevné zdraví a také spoustu (nejen) rybářského štěstí!

redakce Českého rybáře

V České republice je více než 350 000 rybářů, 15 000 jich každoročně odjíždí chytat ryby do Norska. Režisérka Ivana Pauerová Miloševičová se rozhodla zachytit výpravu šesti dobrosrdečných chlapů z menšího českého města do norského Bessakeru nad Trondheimem. Jaká jsou tajemství mužských rybářských expedic?

Journeyman CZ pro své zákazníky opět připravil velký benefit ve formě 5leté záruky na všechny stroje CFMOTO.

Vážení čtenáři,

inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře Vám může být vítěz z roku 2018, kterým se stal pan Luboš Šneberger. Získal sedmidenní zájezd pro dvě osoby na francouzský revír Rhôna. Vydal se tam se svým rybářským kolegou Jiřím Vágnerem a poté nám poslali krátkou zprávu ze své výpravy, kterou vám rádi zprostředkujeme:

Essential Communication, s. r. o.

Tisková zpráva,

Praha, 5. července 2019

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili koncem ledna na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

V dubnu loňského roku se zadařilo rybáři Paulu Easleymu z Meadu v Oklahomě. Na jezeře Texoma zdolal kostlína obrovského (Atractosteus spatula) – Alligator Gar, který vážil 115,4 kg při délce 2,48 m (obvod těla činil 1,1 m)! Šťastný lovec tak ustanovil nový rekord státu Oklahoma, protože ten předchozí (ulovený v lednu 2011) měl hmotnost „pouhých“ 87,1 kg.

Chytání z kajaku je zvláštní, přírodní formou rybolovu – ticho všude kolem, bezprostřední kontakt s hladinou... co si přát víc. Jen těžko se rybám dostanete blíž. Ale... zkuste zaseknout velkého sumce a uvidíte, jak ošidné mohou tyto pocity být.

20. června tohoto roku se v norských fjordech zadařilo 14letému švédskému rybáři Johanu Bergfeldtovi. Mladý Švéd lovil poblíž malého ostrůvku, kde začal s nástrahou Crazy Daisy Fancy Cola od Westinu prochytávat vrcholek podvodního kopce v hloubce 24 m.

 

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

Pro tuto zimu si člen Radical Teamu Matthias Pirker uložil přetěžký úkol. Chtěl totiž ulovit trofejního kapra v nelehkých zimních podmínkách. A aby toho nebylo málo, volba padla na rakouské revíry!

 

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Naši partneři