Český Rybář

Rubrika

Novinky

Filtrování obsahu

Je tady léto, čas prázdnin, dovolených a také ne zrovna ideální datum na ryby. I když člověk nikdy neví?! V této absolutní nevyzpytatelnosti je rybaření krásné. Ať už tomu dáte více, či méně, určitě se vyplatí trochu si přivstat a přinejmenším sledovat probouzející se přírodu, nebo naopak trochu ponocovat a zažít tajemné noční rybí reje. A jestliže byste přeci jen u vody trochu tápali, stává se to i těm nejlepším, je tady zbrusu nové červencové vydání Českého rybáře s půvabnou rybářkou na obálce, namíchané jak jinak než s pestrou inspirací pro úspěšné letní rybaření nebo příjemný odpočinek u vody. Červencové číslo Českého rybáře je právě na stáncích. A na co se můžete těšit tentokrát?

Že se u vody občas cítíte jako komáří návnada? S tím je teď konec, zařídí to repelenty od ALPY. Odpuzují a ničí komáry i klíšťata bez kompromisu. Tak zajistí pohodový lov a vy si rádi počkáte, až zaberou. Obrovský bonus pro pohodičku a klídek na břehu, nemyslíte? Krásné ticho bez prudivého „bzzzz“. Na ALPU se můžete spolehnout, je přítelem rybolovu a pohody u vody.

Sledujte náš profil ceskyrybar_official na instagramu! Nebojte se s námi podělit o vaše fotografie od vody, ať už nevšední, dechberoucí, nebo naopak komické, ať z nich mají potěšení i další příznivci Petrova cechu! Veškeré fotky rádi zveřejníme. Zasílat nám je můžete na e-mailovou adresu instagram@ceskyrybar.cz.

Nyní můžeme být stále v kontaktu!

Vážené rybářky, vážení rybáři,

nenechte si ujít mimořádnou výprodejovou akci prutů Albastar - viz fotogalerie.

 

Milé čtenářky, milí čtenáři,

pokud jste si oblíbili náš časopis, jsme moc rádi a velice si toho vážíme. Abyste jej měli pravidelně a bez starostí každý měsíc ve své poštovní schránce, nabízíme Vám předplatné, nyní navíc s dárkem, který potěší.

Vážení čtenáři,

inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře Vám může být vítěz z roku 2018, kterým se stal pan Luboš Šneberger. Získal sedmidenní zájezd pro dvě osoby na francouzský revír Rhôna. Vydal se tam se svým rybářským kolegou Jiřím Vágnerem a poté nám poslali krátkou zprávu ze své výpravy, kterou vám rádi zprostředkujeme:

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili koncem ledna na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

V dubnu loňského roku se zadařilo rybáři Paulu Easleymu z Meadu v Oklahomě. Na jezeře Texoma zdolal kostlína obrovského (Atractosteus spatula) – Alligator Gar, který vážil 115,4 kg při délce 2,48 m (obvod těla činil 1,1 m)! Šťastný lovec tak ustanovil nový rekord státu Oklahoma, protože ten předchozí (ulovený v lednu 2011) měl hmotnost „pouhých“ 87,1 kg.

Chytání z kajaku je zvláštní, přírodní formou rybolovu – ticho všude kolem, bezprostřední kontakt s hladinou... co si přát víc. Jen těžko se rybám dostanete blíž. Ale... zkuste zaseknout velkého sumce a uvidíte, jak ošidné mohou tyto pocity být.

20. června tohoto roku se v norských fjordech zadařilo 14letému švédskému rybáři Johanu Bergfeldtovi. Mladý Švéd lovil poblíž malého ostrůvku, kde začal s nástrahou Crazy Daisy Fancy Cola od Westinu prochytávat vrcholek podvodního kopce v hloubce 24 m.

 

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

Pro tuto zimu si člen Radical Teamu Matthias Pirker uložil přetěžký úkol. Chtěl totiž ulovit trofejního kapra v nelehkých zimních podmínkách. A aby toho nebylo málo, volba padla na rakouské revíry!

 

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Naši partneři