Český Rybář

Rubrika

Novinky

Filtrování obsahu

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

abychom Vám zpříjemnili nadcházející sychravé podzimní dny, připravili jsme pro Vás speciální akci s předplatným našeho časopisu a atraktivním rybářským dárkem.

Podzim je pro nás rybáře časem zaslíbeným. Pro mnoho z nás se stal obdobím nejoblíbenějším a je celkem jedno, ke které vyprofilované zájmové skupině rybářů se řadíte nebo zda se hrdě považujete za rybáře univerzálního. Možností se nabízí nepřeberně. Od plavané přes feeder, cílený lov kaprů, sumců, muškaření, přívlač až po klasickou položenou s nejrůznějšími typy nástrah. Opomenout nelze ani vizuální stránku podzimního pobytu u vody. Všemi barvami hrající příroda nabízí úžasná, mléčnou mlhou zalitá rána, nádherně blankytnou oblohu, anebo i počasí z druhé strany mince, kdy platí pořekadlo o tom, že by člověk ani psa nevyhnal, tedy ono pravé rybářské. Je proto čas na ně vyrazit, a aby vaše počínání u vody nebylo k zahození, nezapomeňte si s sebou přibalit zářijové vydání Českého rybáře opět s bohatou inspirací pro úspěšný pobyt u vody a s nádherně zbarveným podzimním okounem na obálce. A na co se můžete těšit?

Vážení čtenáři,

inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře Vám může být vítěz z roku 2018, kterým se stal pan Luboš Šneberger. Získal sedmidenní zájezd pro dvě osoby na francouzský revír Rhôna. Vydal se tam se svým rybářským kolegou Jiřím Vágnerem a poté nám poslali krátkou zprávu ze své výpravy, kterou vám rádi zprostředkujeme:

Essential Communication, s. r. o.

Tisková zpráva,

Praha, 5. července 2019

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili koncem ledna na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

V dubnu loňského roku se zadařilo rybáři Paulu Easleymu z Meadu v Oklahomě. Na jezeře Texoma zdolal kostlína obrovského (Atractosteus spatula) – Alligator Gar, který vážil 115,4 kg při délce 2,48 m (obvod těla činil 1,1 m)! Šťastný lovec tak ustanovil nový rekord státu Oklahoma, protože ten předchozí (ulovený v lednu 2011) měl hmotnost „pouhých“ 87,1 kg.

Chytání z kajaku je zvláštní, přírodní formou rybolovu – ticho všude kolem, bezprostřední kontakt s hladinou... co si přát víc. Jen těžko se rybám dostanete blíž. Ale... zkuste zaseknout velkého sumce a uvidíte, jak ošidné mohou tyto pocity být.

20. června tohoto roku se v norských fjordech zadařilo 14letému švédskému rybáři Johanu Bergfeldtovi. Mladý Švéd lovil poblíž malého ostrůvku, kde začal s nástrahou Crazy Daisy Fancy Cola od Westinu prochytávat vrcholek podvodního kopce v hloubce 24 m.

 

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

Pro tuto zimu si člen Radical Teamu Matthias Pirker uložil přetěžký úkol. Chtěl totiž ulovit trofejního kapra v nelehkých zimních podmínkách. A aby toho nebylo málo, volba padla na rakouské revíry!

 

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Naši partneři