Český Rybář

Rubrika

Novinky

Filtrování obsahu

Léto k nám letos dorazilo se vší parádou. Dalo by se radostně zvolat „hurá k vodě“! Pokud máte ovšem v úmyslu zároveň úspěšně lovit ryby, bude to v tropických prázdninových dnech trochu obtížnější, ale v žádném případě se nevzdávejte. Ono se to poddá. I tak máte šanci u vody zažít mnoho neopakovatelných chvil pro posílení duševní rovnováhy, umocněných nádherně barevnými východy a západy slunce. Letně vyladěné, zbrusu nové číslo Českého rybáře je jako obvykle plné zajímavého čtení a z velké části věnované lovu amurů, kaprů, dravých ryb, novinkám z oboru, příběhům od vody i tipům a trikům věhlasných evropských rybářů, jak nehrát u vody druhé housle. A na co se v červencovém vydání můžete těšit?

POMŮŽE, KDE MŮŽE!

ALPA Francovka uleví kloubům i svalům po námaze. Pomůže dostat tělo zpět do pohody a je úplně jedno, jestli jste to přetáhli u vody nebo na zahradě, jste zemdlení po túře nebo máte spoustu „cyklokilometrů“ v nohách. Francovka má pro vás jednoduchý recept. Stačí pár kapkami potřít namožená místa a jemně rozmasírovat. A budete překvapeni, jak rychle přijde úleva.
Alpa Francovka obsahuje 14 bylin a dodnes se vyrábí podle původní receptury. To jí dává sílu pomáhat při celé řadě neduhů. Dokáže zvýšit prokrvení, rozhýbat záda i klouby a stejně dobře uvolnit přetížené svaly. Francovka je lihový roztok s dezinfekčními účinky, takže zvládne ošetřit i drobné oděrky a jiná poranění. Stejně dobře si poradí s nachlazením nebo ucpaným nosem.

Alpa Francovka je spolehlivým parťákem nejen pro rybolov, ale i pro vaše výlety, takže mít ji v batohu se určitě vyplatí.

www.alpa.cz

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

zaujaly Vás články v našem časopise Český rybář a hodily by se Vám podobné informace po celý rybářský rok? Pak neváhejte a pořiďte si cenově výhodnější předplatné. Nejenže ušetříte a budete mít časopis pravidelně ve své poštovní schránce, ale navíc můžete získat dárek dle vlastního výběru. A pokud byste chtěli předplatné někomu věnovat, samozřejmě Vám pro něj poskytneme i darovací certifikát.

Značka CFMOTO (společnost Zhejiang CFMOTO Power Co., Ltd.) v lednu 2024 oznámila definitivní dokončení 100% akvizice francouzské společnosti GOES. Cílem bylo využít GOES k doplnění produktového portfolia offroadových vozidel. Vzájemné spojení vzešlo z požadavků zákazníků, čímž se rozšířilo nejen portfolio produktů, ale optimalizovala se i globální distribuční síť.

Akce na začátku roku jsou pro CFMOTO již samozřejmostí.

Prodávat kvalitativně vyspělý výrobek za stále vynikající cenu je pro dovozce CFMOTO Journeyman CZ nejen ctí a potěšením, ale především velkým závazkem vůči zákazníkům. Rádi bychom vás seznámili s aktuálními akcemi.

Tato jedinečná mezinárodní akce (Česká republika / Slovensko) má sice teprve 4. ročník, nic to však nemění na tom, že se stala největším srazem komunity majitelů motocyklů CFMOTO v Evropě. Důležité také je, že byla limitována počtem 220 registrací účastníků, které se ale nedaly v reálném čase zastavit, protože bez nich přišlo mnoho lidí, které jsme do areálu prostě nemohli nepustit – měli velký zájem o testování motocyklů CFMOTO.

Tostedt. Osobní rekord? Rekord řeky Pád? Světový rekord? Od Velikonoc pravděpodobně všechna tato nej pro Stefana Seuße. Jeho osobní rekord tedy určitě! 25 let výprav na řeku Pád v severní Itálii coby rybář a průvodce korunoval zřejmě největším evropským sumcem, který byl kdy uloven na prut a naviják.

Značka Mivardi oslaví v roce 2024 výročí dvaceti let na trhu. Během této doby se z malé lokální značky stala jedna z nejznámějších značek rybářských potřeb ve střední Evropě. Hlavní část sortimentu Mivardi dnes tvoří ucelená nabídka kaprařského náčiní střední a vyšší třídy. Zastoupeny jsou i produkty pro lov na feeder a plavanou. Součástí značky je i vlastní výrobní závod na produkci sypkých krmiv, boilie, pelet a veškerých souvisejících doplňků. Zboží značky Mivardi je dostupné zákazníkům ve většině evropských zemí a na domácím trhu v České republice je tato značka již mnoho let suverénní jedničkou.

Od pondělí 27. 2. 2023 platí do odvolání / vyprodání určených zásob speciální promoakce na model motocyklu CFMOTO 800MT Sport – k motorce bude v rámci „jarního proma“ celá sada 3 špičkových hliníkových kufrů za pouhých 9 990 Kč vč. DPH (je jedno zda stříbrné nebo černé). Běžná cena činí 26 990 Kč vč. DPH (černé) / 25 990 Kč vč. DPH (stříbrné).

Sledujte náš profil ceskyrybar_official na instagramu! Nebojte se s námi podělit o vaše fotografie od vody, ať už nevšední, dechberoucí, nebo naopak komické, ať z nich mají potěšení i další příznivci Petrova cechu! Veškeré fotky rádi zveřejníme. Zasílat nám je můžete na e-mailovou adresu instagram@ceskyrybar.cz.

Nyní můžeme být stále v kontaktu!

Vážené rybářky, vážení rybáři,

nenechte si ujít mimořádnou výprodejovou akci prutů Albastar - viz fotogalerie.

 

Vážení čtenáři,

inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře Vám může být vítěz z roku 2018, kterým se stal pan Luboš Šneberger. Získal sedmidenní zájezd pro dvě osoby na francouzský revír Rhôna. Vydal se tam se svým rybářským kolegou Jiřím Vágnerem a poté nám poslali krátkou zprávu ze své výpravy, kterou vám rádi zprostředkujeme:

Souboj se sumcem o hmotnosti 130 kg není nikdy jednoduchý. Ale to, co zažili koncem ledna na italském Pádu člen Black Cat týmu a průvodce Benjamin Gründer a jeho host Markus Brock, bylo opravdu nervydrásající drama!

V dubnu loňského roku se zadařilo rybáři Paulu Easleymu z Meadu v Oklahomě. Na jezeře Texoma zdolal kostlína obrovského (Atractosteus spatula) – Alligator Gar, který vážil 115,4 kg při délce 2,48 m (obvod těla činil 1,1 m)! Šťastný lovec tak ustanovil nový rekord státu Oklahoma, protože ten předchozí (ulovený v lednu 2011) měl hmotnost „pouhých“ 87,1 kg.

Chytání z kajaku je zvláštní, přírodní formou rybolovu – ticho všude kolem, bezprostřední kontakt s hladinou... co si přát víc. Jen těžko se rybám dostanete blíž. Ale... zkuste zaseknout velkého sumce a uvidíte, jak ošidné mohou tyto pocity být.

20. června tohoto roku se v norských fjordech zadařilo 14letému švédskému rybáři Johanu Bergfeldtovi. Mladý Švéd lovil poblíž malého ostrůvku, kde začal s nástrahou Crazy Daisy Fancy Cola od Westinu prochytávat vrcholek podvodního kopce v hloubce 24 m.

 

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

Pro tuto zimu si člen Radical Teamu Matthias Pirker uložil přetěžký úkol. Chtěl totiž ulovit trofejního kapra v nelehkých zimních podmínkách. A aby toho nebylo málo, volba padla na rakouské revíry!

 

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Naši partneři