Český Rybář

281cm SUMEC Z PÁDU / CHRISTIAN RITZINGER A STEFAN SEUß PŘEKONÁVAJÍ MAGICKOU HRANICI!

/ Novinky / Tisková zpráva

Tostedt. Osobní rekord? Rekord řeky Pád? Světový rekord? Od Velikonoc pravděpodobně všechna tato nej pro Stefana Seuße. Jeho osobní rekord tedy určitě! 25 let výprav na řeku Pád v severní Itálii coby rybář a průvodce korunoval zřejmě největším evropským sumcem, který byl kdy uloven na prut a naviják.

Říční monstrum dlouhé 2,81 metru, jež se dá popsat pouze takto, přinesl na měřicí podložku před 5 svědky. Tato unikátní ryba samozřejmě nebyla složitě vážena, ale šetrně vrácena zpět do Pádu krátce po ulovení. Odborníci odhadují její hmotnost daleko za hranicí 140 kilogramů.

Stefanův host Christian Ritzinger ulovil tuto neuvěřitelnou rybu ve středním toku řeky na Velikonoční pondělí kolem 10. hodiny dopoledne na písečné lavici s hloubkou vody pouhých 2,5 metru. Použil prut Black Cat Passion G2 o délce 2,4 metru – vzorkový testovací prut, který bude ve specializovaných prodejnách k dostání od podzimu 2023. Kombinoval ho s navijákem Black Catextreme a pletenkou Black Cat Zeus Line G2 o průměru 0,55 milimetru. Jako montáž použil montáž s kamenem a 2,5 metru dlouhý a 1,2 milimetru silný monofilní návazec se dvěma červenými podvodními splávky Micro-U a nástrahou.

Brzké jaro je notoricky známým obdobím pro lov obzvláště velkých sumců, ale současný nízký stav vody některé rybáře odrazuje. Ne tak Stefana Seuße: „Strach, že vyjdeme naprázdno, není na místě, i při nízké vodě je dost hlubokých zón, kde se kapitální sumci zdržují a loví svou potravu!“

Stefan pokračuje: „Jako lovné místo jsme si vybrali písečný břeh, kde jsem předtím zahlédl hejno cípalů. Ve vleku potravních ryb se samozřejmě vždycky objeví hladoví sumci. Hned první večer došlo ke dvěma záběrům od exemplářů dlouhých až 1,9 metru. Druhý den ráno to však pořádně zadunělo! Monstrum jsme z nafukovacího člunu zdolávali ne méně než 40 minut. První pokus o vylovení se nepovedl, obří sumec mě téměř vyhodil z lodi! Ale při druhém už šlo naštěstí všechno hladce.“

Stefan Seuß, který má jako průvodce a rybář na kontě s přehledem nejvíce 100+kilogramových sumců, tak nasazuje další laťku. Splnil se mu dlouholetý sen. Je si však také jistý, že zdaleka nejde o jedinou rybu tohoto kalibru. Z původní obsádky určitě v řece plave ještě několik prastarých sumců. Bude zajímavé sledovat, kdy dojde k překonání Stefanovy magické hranice.

 

 

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

To letošní počasí je opravdu bláznivé! Nejen pro nás lidi, ale pro ryby možná dvojnásob.

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zaujaly Vás články v našem časopise Český ...
Naši partneři