Český Rybář

ŠTIKA SNŮ PRO FREDDYHO!

/ Novinky / redakce

Vymyslet v dnešní době novou nástrahu na velké štiky není vůbec jednoduché. Známý rybář Freddy Harbot a celý Quantum Team pracovali tvrdě na designu novinky určené právě k tomuto účelu. Freddy se vývoje přímo účastnil a jeho požadavkem bylo vyvinout nástrahu, která by fungovala jak při cíleném lovu velkých štik, tak candátů.

To určitě nebyl záviděníhodný úkol, ale nakonec poštou održel úplně novou 22cm imitaci nazvanou Yolo Pike Shad. A kde jinde vyzkoušet chod nového produktu než přímo u vody! O týden později přišla produktovému řediteli Adrianu Prusovi následující zpráva: „Mám nový osobní rekord štiky na prototyp Yolo Shadu v barvě plotice!“ O pár minut později už se v mobilu objevily první fotografie 130cm torpéda uloveného na klubovém revíru v západním Německu!

Jezero má sotva několik hektarů, ale přesto je velmi kvalitně osazeno a kusy přes 120 cm nejsou žádnou zvláštností. Už v průběhu souboje si ale Freddy uvědomil, že tahle ryba bude stát za to. Hned po záběru totiž rybáři vymotala slušnou část vlasce, aby nakonec zůstala stát u hladiny uprostřed malé zátoky. Když se jí Freddy pokoušel popotáhnout, máchla obluda ocasní ploutví a vytvořila neuvěřitelný gejzír, který vyděsil projíždějícího kajakáře tak, že v hrůze opustil bojiště! Nakonec se ale vše v dobré obrátilo a metr ukázal na břehu 130 cm! Lovec i fotograf byli mohutností štiky naprosto uchváceni.

Yolo Shad má relativně štíhlý profil a je vyroben z tvrdší gumy, což mu propůjčuje velmi energickou akci i při pomalejším potahování. Na trhu se tato nástraha objeví koncem listopadu a nám nezbývá než pogratulovat Freddymu k nádherné rybě!

 

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

To letošní počasí je opravdu bláznivé! Nejen pro nás lidi, ale pro ryby možná dvojnásob.

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zaujaly Vás články v našem časopise Český ...
Naši partneři