Český Rybář

SOUTĚŽ TROFEJE ČESKÉHO RYBÁŘE

/ Novinky / Text: redakce

Vážení čtenáři,

inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře Vám může být vítěz z roku 2018, kterým se stal pan Luboš Šneberger. Získal sedmidenní zájezd pro dvě osoby na francouzský revír Rhôna. Vydal se tam se svým rybářským kolegou Jiřím Vágnerem a poté nám poslali krátkou zprávu ze své výpravy, kterou vám rádi zprostředkujeme:

„Dobrý den,

ještě jednou chceme poděkovat za týdenní pobyt ve Francii v oblasti Camarque.

Rádi bychom se krátce podělili o náš zážitek. Jediným horším bodem z celého zájezdu byla cesta. Myslím, že to nikoho nepřekvapí, protože cestování autem 1 300 km daleko není nikdy pohodlné ani příjemné. Ubytování se nacházelo přímo na břehu řeky Rhôny v kempu se základním vybavením ve vlastním bivaku, takže když nemáte vysoké nároky na komfort a super pořádek, je vše v pohodě.

Hlavní byla ale rybařina a ta předčila veškerá naše očekávání. Sumce jsme dosud cíleně nechytali a nemáme ani vhodné vybavení. Průvodce firmy Sumčák, s. r. o., Martin Mráz nám vše ochotně zapůjčil a se vším pomohl. Nečekali jsme, že se bude stále dařit, ale již od prvního dne ryby braly. Každý den jsme chytili několik sumců a skoro vždy měl jeden z nich přes 2 metry. Největší kus měřil 252 cm a vážil 108 kg. Zdolávali jsme jej skoro hodinu. Tahat takovou rybu a nakonec ji dostat do lodi byl neuvěřitelný adrenalin.

Týden na rybách je náročný, ale nemusíte jen chytat. V okolí je nádherná příroda plná divokých bílých koní a solných jezer s krásnými plameňáky. Nedaleko, na pobřeží Středozemního moře se nachází malé městečko Saintes-Maries-de-la-Mer s hezkým historickým centrem a krásnými písečnými plážemi.

Ještě jednou chceme poděkovat panu Mrázovi za zajištění dopravy, za pomoc při lovu a jeho ochotu při prohlídkách okolí, města a nutných nákupech zásob.“

 

Děkujeme oběma rybářům za zprávu z výpravy a Vám ostatním přejeme hodně štěstí, pokud se rozhodnete zúčastnit dalšího ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře.

Vaše redakce

 

 

 

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

To letošní počasí je opravdu bláznivé! Nejen pro nás lidi, ale pro ryby možná dvojnásob.

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zaujaly Vás články v našem časopise Český ...
Naši partneři