Český Rybář

ZTUŽENÝ NÁVAZEC STIFF LINE

/ Kapři / Text: Ivan Fabian / Foto: autor

Růst oblíbenosti ztužených návazců v posledních letech není bezdůvodný. Výrazně se podepsaly pod nepřeberné množství úlovků velkých kaprů, a proto jsem se rozhodl nabídnout jednoduchou montáž jednoho z nich.

Používám ho s oblibou na velkých jezerech s čistým dnem, v kombinaci s neutrálně vyváženým boilie (Balanced boilie). Při jeho konstrukci sehrává velmi důležitou úlohu materiál Stiff Line. Má výraznou tuhost a se spojkami Carp Crimps se s ním dobře pracuje. Háčky SB 300LS díky dlouhému ramínku prodlužují dráhu kroužku upevněného na vlasové splétané šňůře Hair Braid, vyrobené speciálně k tomuto účelu. Tím rybě výrazně ztížíme vyplivnutí nástrahy z tlamky. Způsob upevnění háčku (na volno) na Stiff Line je další velkou zbraní tohoto návazce. Volný pohyb značně ulehčuje jeho nasátí a zvyšuje možnost zapíchnutí v tlamce ryby.

Návazec je vynikající při lovu opatrných ryb, kdy výrazně snižuje šanci ryby zbavit se nástrahy. Po jejím nasátí dochází téměř vždy k okamžitému zapíchnutí háčku, což je způsobeno použitím ztuženého materiálu Stiff Line, který minimalizuje prostor mezi olůvkem a háčkem.

 

Naši partneři