Český Rybář

TRESČÍ HAMBURGER À LA ITALIA

/ Recepty / Text: Ivan Finta / Foto: Radek Svatoš

Minule jsme do hamburgerů použili lososa, v tomto čísle si uděláme populární jídlo na gril z tresky obecné. A hned na úvod musím říct jednu důležitou věc. I když použité ingredience tvořily vynikající finální kompozici, měl jsem problém s tím, že se mi hamburgery na grilu rozpadaly.

 

Vše vyřešilo „utemování“ směsi trochou hladké mouky a solamylu (dovedu si představit i strouhanku). Tak na to nezapoměňte, aby vám na grilu nezůstal rozplizlý trhanec, jako u mých prvních dvou hambáčů. Pojďme na to!

Ingredience

Filet z tresky (nebo jiné ryby), worchester, mozzarella, sušená rajčata v oleji, vaječný žloutek, čerstvá pažitka, čerstvé oregano, šalotka, trocha mouky a solamylu, sůl, pepř.

Příloha: houska, salát z polníčku, rajčata, šalotka (další přísady dle chuti).

Příprava

Filety zbavte kůže, dobře osušte čistou utěrkou a pokrájejte na drobné kostky nebo semelte a vymačkejte vodu. Nadrobno nakrájejte šalotku, sušená rajčata (nejlépe v olivovém oleji), mozzarellu, čerstvé oregano a pažitku. V míse smíchejte všechny ingredience – tresčí maso, oregano, pažitku, šalotku, sušená rajčata, mozzarellu, worchester, vaječný žloutek, sůl, pepř – a vše dobře prohněťte. Nezapomeňte přidat pojivo (mouka, solamyl, strouhanka). Vytvarujte hamburgery odpovídající velikosti a opékejte na rozpáleném grilu cca 2 minuty z každé strany.

Hotové hamburgery položte do housky, přidejte ingredience dle chuti, vkusně naaranžujte na talíř a servírujte hostům rozesazeným kolem grilu se sklenkami dobrého vína nebo piva. No není to krásná představa příjemně stráveného letního večera?

 

Naši partneři