Český Rybář

LOSOSOVÉ HAMBÁČE

/ Recepty / Text: Ivan Finta / Foto: Radek Svatoš

Někdo by si možná řekl, že použít lososa do hamburgerů je škoda. Nevěřte tomu! Čím kvalitnější ingredience použijete, tím lahodnější bývá výsledek vašeho snažení.

 

A protože pomalu přichází čas, kdy v grilech začne doutnat dřevěné uhlí, možná mého pokusu využijete a předložíte výborné lososové hamburgery svým známým.

Ingredience

Filet z lososa (nebo jiné ryby), worchester, parmazán, jarní cibulka, čerstvý libeček a petrželová nať, trocha podravky, vaječný žloutek, sůl, pepř.

Příloha: opečená bageta, salát, rajčata, cibule (další přísady dle chuti).

Příprava

Filety zbavte kůže, dobře osušte čistou utěrkou a semelte, naškrábejte nebo pokrájejte na drobné kostky. Já osobně jsem filety rozřezal kolébkovým dvoubřitým nožem jako při zabíjačce. Nadrobno nakrájejte jarní cibulku, čerstvý libeček a petrželovou nať. V míse smíchejte všechny ingredience – lososí maso, libeček, petržel, jarní cibulku, worchester a parmazán dle chuti, vaječný žloutek, sůl, pepř – a vše dobře prohněťte. Nenechte se zmást relativně řidší konzistencí směsi – během přípravy hamburgery ztuhnou, ale počítejte s ní při grilování (nejlépší je opékat na lávovém kameni nebo hliníkovém tácu). Vytvarujte hamburgery odpovídající velikosti a opékejte na rozpáleném grilu cca 2 minuty z každé strany. Na gril přihoďte i rozkrojenou bagetu a rovněž zlehka opečte.

Hotové hamburgery položte do opečené bagety a přidejte ingredience dle chuti. Na hovězí hamburgery si rád dám hořčici, kečup i domácí tatarku, ale tady jsem tyto pochutiny vypustil. Hamburger z lososa stačí položit na teplou bagetu lehce potřenou máslem, přidal jen pár listů salátu, na plátky pokrájená rajčata a cibulku. Co dodat? Příště už vám určitě nebude líto dát lososa do hambáčů!

 

Naši partneři