Český Rybář

BŘEZNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

První letošní jarní číslo nejčtenějšího rybářského magazínu přináší opět mnoho zajímavých podnětů, se kterými můžete s prvními jarními paprsky vyrazit k vodě, a samozřejmě jako obvykle spoustu zábavného čtení a rubrik.

Letošní zima byla určitě povedená, ale pro nás skalní příznivce Petrova cechu možná až moc dlouhá. Na úvod březnového čísla Českého rybáře jsme proto záměrně zařadili poutavé vyprávění Zdeňka Edelmanna z výpravy na jednu z nejdelších a nejvodnatějších řek Jižní Ameriky – bájné Orinoko, kam se vypravil se skupinkou nadšených českých rybářů na lov všemi barvami hrajících cichlid.

Kaprový blok tentokrát otevře článek známé české osobnosti stojící za úspěšnou značkou Mikbaits. Michal Kučera ve svém článku poradí a rozebere věčné téma diskusí mnoha rybářů, jakou nástrahu zvolit pod háček při sportovním lovu velkých kaprů. Dočtete se o výhodách, a naopak i slabinách některých typů boilie, trendech i variantách nastražení, abyste se pak na rybách nemuseli trápit přílišným experimentováním.

Lukáš Nedělka si vzal na paškál oblíbenou disciplínu všech britských rybářů, a to přesnost při lovu kaprů. Co vše potřebujeme vědět, mít ve své výbavě, a jak s tím co nejlépe naložit, abychom zlepšili a zefektivnili naše rybaření, nám poradí tento zajímavý článek.

Úspěšné rybaření ve studené vodě není jen dílem náhody. Jarda Těšínský proto ve svém článku shrnuje své letité zkušenosti a postřehy, které mu v jeho bohaté rybářské kariéře dopomohly k nádherným jarním úlovkům. A protože i v současnosti stále patří mezi evropská esa kaprové scény, jistě vám přijdou vhod jeho postřehy ohledně jarního vnadění a volby nástrah v situacích, které budeme na startu letošní sezony zažívat i u nás na českých a moravských revírech.

Zahájení pstruhové sezony se blíží mílovými kroky. Naladit se na něj už dopředu můžete v krásném prvním dílu vyprávění milovníka přírody a tečkovaných krasavců Milana Rozsypala.

Známá feederová a plavačková značka Matrix konsolidovala svůj český tým rybářů a konzultantů. Rozhovor s dvojicí vynikajících rybářů připravil pro Českého rybáře Rosťa Masopust.

Vydáte-li se lovit na pro vás úplně novou neprozkoumanou lokalitu, jde v podstatě o skok do neznáma a zároveň velkou výzvu. Přesně to podnikl známý britský rybář Craig Butterfield, aby si vyzkoušel své předpoklady a schopnosti v hodně studené vodě zčásti pokryté ledovým příkrovem.

Feederové techniky jsou doménou Milana Tychlera, který tentokrát s blížícím se jarem poradí, jak na podouste s hnojáčky a na co všechno při prvních vycházkách k vodě nezapomenout.

V příbězích psaných do vody tentokrát Milan Rozsypal zavzpomíná na svou poslední aljašskou výpravu a příběh speciální mušky, s níž zažil nádherné rybářské chvíle v ledových severoamerických vodách.

Rybářské oblečení je věčné téma, proto některým z vás jistě přijde vhod zajímavý článek prezentující funkční doplňky renomované americké outdoorové značky Patagonia.

Těšit se můžete i na další pravidelné rubriky. V testu si představíme jeden z levnějších modelů nové řady smekacích navijáků značky Daiwa Fuego LT 3000D-C. Nechybí rybářská fáma, vtip Petra Urbana, novinky napříč trhem, zajímavá muška Vítka Misara, stránky pro mladé rybáře, čtenářský příběh od vody, fotosoutěž, chutný recept, křížovka a trofeje.           

Naši partneři