Český Rybář

LEDNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Připravili jsem pro Vás nový design časopisu a najdete v něm spoustu zajímavého čtení...

Na Kamčatku každoročně zavítají tisíce sportovních rybářů, aby podlehli kouzlu čarokrásné přírody a pokusili se zdejším řekám uzmout svůj díl v podobě lososů, sivenů a pstruhů. Jak se dařilo Zdeňku Edelmannovi a jeho hostům, se dozvíte v poutavém úvodním článku.

Čas plyne jako voda, a to nejen obrazně řečeno, ale i fyzicky v řekách, na které se tentokrát za kapry vypravil Marek Schejbal. Dozvíte se, jaké taktiky, krmení i nástrahy v zimních měsících na tekoucích vodách používat, abyste domů neodcházeli s prázdnou.

Zavážení nástrah se těší velké oblibě a není se čemu divit. Rybářský tlak narůstá a ryby reagují tím, že se často drží daleko na otevřené vodě. A právě tam se za nimi s člunem vydá Lukáš Nedělka.    

O tom, že se ryby vyskytují na místech s vázkami a nejrůznějšími překážkami, asi nikdo nepochybuje. Nalézají tam dostatek bezpečí i přirozené potravy. Lov na takových stanovištích bývá značně problematický, ale výsledky často předčí očekávání. A právě o tom je článek Dannyho Fairbrasse.

Okouni se v posledních čtyřech letech stali opravdovým trendem sportovního rybolovu. Najednou po pruhovaných krasavcích pasou i hvězdná jména z rybářské branže, na YouTube najdete nespočet záběrů i filmů právě o jejich lovu. Své k tomu řekne opravdový specialista Steffen Schulz a nabídne deset top tipů na velké okouny.

Ztráta sumce je vždy doprovázena notnou dávkou rybářova hněvu, ale pro rybu může mít daleko horší následky. Neutěšený pohled na sumce poraněné utrženými návazci vypráví smutný příběh lidských přehmatů a neochoty se učit novým trendům. Jaké návazce a techniky použít, abychom těmto excesům co nejvíce předešli? O tom je článek Ruwena Koringa.

Po dvoutýdenním úspěšném pobytu v Irsku se chtěl Lee Wright přesvědčit, zdali to, co se tam naučil, bude možné použít i na jeho domovských revírech. Hned po návratu tedy na jeden takový vyrazil s feederovým prutem, aby dokázal, že jeho taktika je úspěšná na každé lokalitě.

Každý rybář asi ví, že v zimě je hodně důležité správně zvolit revír, na kterém chcete lovit. Vynikající bývají řeky, které většinou nabízí pestré druhové zastoupení. A právě k jedné takové se vypravil i Milan Tychler, aby vyzkoušel lednový lov s krmítkem.

Povídání Milana Rozsypala bude tentokrát o rybářských společnících, další trofejní kapři se zaskví v rubrice Carp Focus, článek Tomáše Lotockiho bude tentokrát o obřích hadech a dalších rybích monstrech, trofeje i zajímavosti ze života ryb a dalších vodních živočichů naleznete v rubrice Cik Cak, něco o bilancování se dozvíte v rubrice Z učebnice rybářské latiny, kterou doprovází i kreslený vtip Petra Urbana, při surfování po netu jsme narazili na další zajímavosti a kuriozity od vody, Andrej Jakubík zjistil, že Bavorsko hlásí problémy, protože původní druhy mizí a ty invazivní přebírají vládu.

Vít Misar navázal mušku s názvem Spectra Flash bobeš, na stránkách mladých rybářů tentokrát porovnáme tolstolobce a tolstolobika, Roman Čížek byl poprvé na rybách v zahraničí. Uvidíte další snímky našich čtenářů a uvařit si můžete podle receptu Pajdory sumce na smetaně se šťouchaným bramborem. A pozor... startuje nová křížovkářská soutěž i klání Trofeje Českého rybáře 2019!

 

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři