Český Rybář

PROSINCOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Zde je malá ochutnávka...

Rasmus Ovesen opět vyrazil do exotických krajin a jak jinak než s muškařským prutem. Jeho cílem byl tentokrát atol Astove, kde cílil na opravdové „mistry destrukce“.

Při nakupování prohlížíme a vybíráme zboží, které by se nám líbilo. Při výběru krmení tomu není jinak, ale jenom pěkný vzhled tady nestačí. Musí totiž fungovat. Na kaprařskou výpravu se tentokrát vypravíme s Michaelou Nedělkovou a uvidíme, zdali bude úspěšná.

Další z výletů Marka Schejbala a nová porce ulovených kaprů. Ale pozor, ne každý rybářský výlet musí být úspěšný. Záleží jen na samotném rybáři, jak se k problémovým situacím postaví.  

Lov candátů a chladné počasí jdou jednoznačně dohromady. Pokud se ale rybář při lovu ve studené vodě spolehne jen na jednu taktiku nebo techniku, může odcházet od vody zcela rozčarován. Adrian Prus poradí, co dělat, abychom zklamání z lovu omezili na minimum.

Pravověrný vláčkař nechce většinou o lovu na živou rybičku ani slyšet. V životě rybáře ale přijdou chvíle, kdy je své rozhodnutí donucen změnit. A o podobné situaci nám bude ve svém článku vyprávět Ondřej Dušek.

Poslední díl našeho miniseriálu o sumčí přívlači nám zodpoví hned několik dalších otázek. Milan Rozsypal se mimo jiné bude zaobírat tím, jaká metoda přívlače je pro ulovení sumce nejlepší, jak přivolat sumčí záběr nebo jak to vypadá, když se chytá jinak!

V březnu tohoto roku jsme se vydali na testovací výpravu do severních destinací Norska, konkrétně na ostrov Dyrøy a podstoupili zde opravdový test fyzických možností. O lovu na tomto ostrově, ale i na nedalekých Lofotech se dozvíte více v článku Ivana Finty a Borka Zajíčka.

Na kombinované nástrahy stále ještě chytá relativně málo rybářů, ale možná že dělají chybu. V článku Milana Tychlera se dozvíte, že na háčku můžeme zkombinovat spoustu přirozených i umělých nástrah a výsledky se často dostaví s nečekanou intenzitou.

Milan Rozsypal bude na konci roku bilancovat a v příbězích psaných do vody zavzpomíná na nejlepší záběr nebo na svůj letošní nejpodivnější úlovek.

Rubrika Carp Focus je neodmyslitelně spjata s lovem trofejních kaprů, dozvíte se, jak vznikla originální česká whisky Trebitsch, Tomáš Lotocki tentokrát představí ryby, kterým se dnes v našich vodách daří, informace ze světa rybaření naleznete v rubrice Cik Cak, nebudou chybět další zajímavosti a kuriozity ze života ryb či populární fámy a vtip Petra Urbana.

V testu se tentokrát objeví nový echolot Lowrance Hook² 4x GPS, Vít Misar nám na muškařské stránce představí „oranžový Shuttlecock“, Andrej Jakubík se tentokrát položí otázku, zda světelné znečištění dodává rybám odvahu, na stránkách mladých rybářů porovnáme, zdali je lepší vánočního kapra chytit, nebo koupit, Pavel Straka se zamyslí nad uplynulou sezonou v kempu Sumci.com, Petr Velfel nám prozradí, jak mapovat se sonarem, uvidíte další snímky našich čtenářů a získáte recept na vánočního kapra v bylinkovém župánku.

Dozvíte se výsledky naší dlouhodobé křížovkářské soutěže či klání o Trofej Českého rybáře 2018 i to, že předplatné časopisu Český rybář je pro rybáře tím nejlepším dárkem pod stromeček!

Přejeme Vám příjemné čtení!

Vaše redakce Českého rybáře

 

Naši partneři