Český Rybář

ŘÍJNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Co jsme pro Vás připravili?

Radek Diviš se tentokrát vydal do nejsevernějších destinací Norska, konkrétně na ostrov Havøya, a to s jediným cílem... věnovat co nejvíce času lovu platýsů obecných neboli populárních halibutů! Jak to dopadlo? O tom se dočtete v poutavém úvodním povídání.

Čas plyne jako voda! To není jen název článku Marka Schejbala, ale i tvrdá pravda. V průběhu onoho „plynutí“ ale zažíváme krásné momenty na rybách a plníme si své rybářské sny. Jednou za čas se pak můžeme ohlédnout, zavzpomínat a... bilancovat.

Nejen při lovu kaprů je volba správného krmení alfou a omegou úspěšného lovu. V článku Lukáše Nedělky naleznete spoustu dobrých tipů, čím nalákat šupináče k vašim nástrahám.  

K lovu velkých okounů použil Christopher Chew nespočet metod a nástrah, ale pokud by měl zvolit tu nejoblíbenější, byla by to přívlač s bezlopatkovými wobblery. Přečtěte si zajímavé povídání o tomto způsobu lovu!

Lov sumců s přívlačovým prutem je mezi rybáři stále oblíbenější. Propadl mu i Milan Rozsypal a zamýšlí se nad mnoha aspekty, které vedou k úspěchu při jejich chytání na umělé nástrahy.

Ben Townsend přijal nelehký úkol. Měl nachytat co nejvíce ryb v omezeném časovém úseku, to vše na lokalitě, kterou nikdy předtím neviděl. A ještě jedna drobnost..., použít mohl jen jeden feederový prut! Myslíte, že se mu to povedlo?

Každý rybář asi zažil dny, kdy ryby v hlubších partiích revíru prostě neberou a veškerou svou aktivitu přesunují na mělčiny. Jak uspět na takových místech, nám poradí opravdový specialista Adam Swain.

Boilie se v poslední době stalo synonymem pro moderní kaprařinu. Milan Tychler se vás pokusí přesvědčit, že s různě velkými kuličkami si skvěle zachytáte i další druhy ryb, které byste mnohdy ani nečekali.

V rubrice „Příběhy psané do vody" nám Milan Rozsypal popíše podzimní romanci skalního vláčkaře, Carp Focus nabídne další porci rekordních kaprů, Tomáš Lotocki se tentokrát pokusí „zachránit" úhoře, v rubrice Cik Cak objevíte informace o rybářských závodech a další zajímavosti. Steffen Schulz vyzpovídal Paola Pacchiariniho, jehož jméno je v muškařských kruzích známé po celém světě, Andrej Jakubík se zamýšlí nad zajímavou otázkou „proč chránit velké ryby", nebudou chybět další zajímavosti a kuriozity od vody.

Jako každý měsíc se můžete těšit na stránky pro muškaře i mladé rybáře, zajímavosti ze života ryb u nás i v zahraničí, populární fámy a vtip Petra Urbana. Končí další ročník dlouhodobé křížovkářské soutěže a hlasovat můžete pro trofej, která dobyla vaše rybářské srdce!

Naši partneři