Český Rybář

MUŠLE V RAJČATOVÉM MASCARPONE

/ Recepty / Text: Ivan Finta / Foto: Pavel Patočka

K mušlím jsem měl před mnoha lety velice vlažný přístup – ostatně, určitě nejsem sám. Nakonec ale přišlo prozření a dnes si neumím představit, že bych si nějaký druh mušlí nepřipravil alespoň jednou měsíčně. A to už nemluvím o těch čerstvě vylovených z moře, což je jedna z věcí, na kterou se v Norsku (nebo kdekoli jinde) opravdu těším. Protože mám v oblibě i sušená rajčata (nejlépe naložená v oleji), pokusil jsem se tyto dvě propriety zkombinovat a... nový recept byl na světě!

Ingredience

mušle (zde zmrazené vyloupané slávky), mascarpone, smetana, sušená rajčata v oleji, olivový olej, šalotka, koření tomatomix, čerstvá bazalka, sůl, pepř, parmazán

Příloha: gnocchi

Příprava

Na olivovém oleji necháme zesklovatět na drobno pokrájenou šalotku. Přidáme zmrazené slávky, které osolíme a opepříme. Necháme dusit (neděste se, pustí poměrně hodně vody) a na malé kousky si nakrájíme sušená rajčata v oleji, které zhruba po 10 minutách přidáme k mušlím.   

Přisypeme slušnou dávku koření tomatomix a vše zalijeme smetanou. Necháme ještě chvilku dusit a můžeme přidat mascarpone – takové množství, aby nám po rozpuštění omáčka zhoustla do požadované konzistence. Pokud je třeba, dosolíme, a když pokrm sundaváme z „plotny“, přihodíme ještě hrst posekané bazalky. Servírujeme s gnocchi, vše můžeme dle chuti posypat hoblinkami parmazánu. Mňam!

 

 

Naši partneři