Český Rybář

KORIANDROVÉ KREVETY

/ Recepty / Text: Ivan Finta / Foto: Radek Svatoš

Ještě to jde! Tedy rozpálit gril a naložit ho laskominami, co se na něj vejde. Už jste někdy grilovali krevety? Ne?! Tak je nejvyšší čas to zkusit. Jsou totiž výborné, rychle hotové a můžete je kombinovat se spoustou ingrediencí, které by v kombinaci s vepřovou krkovičkou působily lehce rozpačitě. Jako třeba pomeranče...

 

Ingredience

Krevety – jakékoli (syrové, vařené, loupané, neloupané), pomeranč, olivový olej, čerstvý koriandr, stroužek česneku, sůl, pepř, trocha vegety, může (a nemusí) být bílé víno či trocha pokrájené chilli papričky.

Příloha: vařené tenké hrachové lusky.

Příprava

Krevety – já zvolil vařené neloupané – oloupejte, lehce nařízněte hřbítek, vyndejte tenké černé střívko a oddělte prsní krunýř s hlavou (nebojte, není to nic složitého – po prvních deseti krevetách „pojedete“ jako profesionálové).

Marinádu připravíme smícháním olivového oleje, soli, pepře, trochy vegety a čerstvě pokrájeného koriandru (lze přidat trochu bílého vína i na jemno nakrájenou chilli papričku). Vše můžeme rozmixovat nebo jen promíchat.

Nožem okrájíme kůru z pomeranče až k dužině a dílky nakrájíme na kostičky vhodné k „instalaci“. Na špíz střídavě napichujeme krevety a kostky z pomeranče. Hotový produkt potřeme marinádou, necháme chvíli odležet (30 minut) a můžeme sázet na gril. Je-li dobře rozpálený, stačí 5 minut (nezapomeňte během pečení ještě 1–2 x potřít a otáčet).

V osolené vodě s trochou vegety uvařte omyté tenké hrachové lusky, naservírujte na talíř a přidejte hotové špízy. Netradiční, ale vynikající!

 

Naši partneři