Český Rybář

ŠPENÁTOVÁ POLÉVKA S UZENÝM LOSOSEM A PARMAZÁNEM

/ Recepty / Text: Ivan Finta / Foto: Radek Svatoš

Tato polévka určitě nepatří mezi klasické rybí speciality. Špenátovku čas od času uvaří každá hospodyňka, třeba jen proto, že jí zbyla hora špenátu od nedělní vepřové. I s touto klasikou se ale sem tam vyplatí experimentovat a (jak trefně podotkl náš grafik neboli první tester mých specialit) pozvednout špenátovou polévku do jiné dimenze. A protože do ní můžete použít třeba uzeného lososa (tudíž rybu), do našeho časopisu určitě patří.

 

Ingredience

2 kostky zmrazeného špenátového protlaku, 1 baby špenát, cibule, česnek, trocha mléka, sůl, podravka, máslo, zakysaná smetana, parmazán, uzený losos, zeleninový bujón.

Příprava

Pustíme se do klasické špenátové polévky. Na másle necháme zesklovatět na jemno nakrájenou cibulku a vložíme zmrazený špenát (v celku nebo rozlámaný). Postupně ho rozpustíme, osolíme, přidáme dva stroužky prolisovaného česneku a vhodíme opraný baby špenát. Chvíli dusíme a polévku do požadované konzistence naředíme zeleninovým vývarem (můžeme přidat i trochu mléka). Dochutíme podravkou nebo jen dosolíme. Věřte, nevěřte, to je celá věda, protože zbytek už doladíme přímo na talíři.

Horkou polévku nalijeme do misky (talíře), přidáme kostky (nudličky, rolky) uzeného lososa, trochu kysané smetany (nemusí být) a dle chuti postrouháme parmazánem.

No a pustíme se do toho. Uvidíte, že tak jednoduchá věc jako špenátová polévka získá přidáním netradičních ingrediencí zcela nový výraz a věřte, že není vůbec špatný!

 

PRAŽMA V PIZZA TĚSTĚ

A máme tu poslední recept z našeho miniseriálu „ryby v těstě“.

LOSOS VE VANĚ

Nápad vyzkoušet při vaření kombinaci těsta a ryby mne držel už dlouhou dobu.
Naši partneři