Český Rybář

S MUŠKOU NA MOŘE!

/ Muškaření / Text: redakce

O sladkovodním muškaření už toho bylo napsáno dost a dost. Čeští příznivci královské discipliny ale stále častěji pokukují po možnostech, které skýtá tzv. SWF – salt water flyfishing, česky prostě mořské muškaření.

 

A není se čemu divit – i když jsou rána a večery u českých pstruhových revírů tou nejkrásnější odměnou a relaxací, proč nevyzkoušet zase něco nového, minimálně proto, aby bylo s čím srovnávat! Vynikající podmínky k mořskému muškaření nabízí atol Cosmoledo, který patří k souostroví Seyschelly. Řeknete si možná, že takový výlet je nad Vaše finanční možnosti, ale... nikdy nevíte!

Atol se nachází v Indickém oceánu asi 600 mil jihozápadně od ostrova Mahe a 200 mil severně od Madagaskaru. Je nazýván klenotem Indického oceánu a údajně nabízí nejlepší mořské muškaření na planetě! Po 3 hodinách letu z Mahe a noční plavbě lodí se ocitnete na mělčinách, které jsou rájem pro albuly liščí a kranasy.

A můžete začít. Normální rybářův den prý vypadá takto. Vstává se časně ráno a po rychlé snídani nasednete do doprovodných lodí a hurá na ryby. Lovem z lodi nebo z mělčin obklopujících atol strávíte krásné dopoledne. Lodě Vás odvezou na hlavní plavidlo, kde si dáte oběd a polední siestu, abyste byli připraveni na odpolední rybaření. Během odpoledního odpočinku se můžete povalovat na lodi, šnorchlovat v okolí, nebo si do zásoby uvázat nějakou tu mušku. A odpoledne opět hurá na ryby!

Na lodi je tabule, na které naleznete rozpis průvodců a rybářů na další dny – mění se podle toho, jak kdo má chuť rybařit a na jaký druh ryby se chce v následujících dnech zaměřit. Není žádnou výjimkou, že rybář uloví během dne více než 50 albul (bonefish), zdolání kranase přes 70 lb na muškařský prut také není žádnou zvláštností! Jako bonus můžete ulovit například zajímavého chanose stříbřitého, barakudu, plachetníka, tuňáka nebo různé druhy útesových ryb.

A kde budete během týdne splněných rybářských snů bydlet? K dispozici je Vám luxusní katamarán Neptun Warrior, který byl speciálně pro účely rybářských výletů přestavěn v roce 2009. S ponorem pouze 1,3 m může toto plavidlo v pohodě brázdit příbřežní mělčiny i okolí korálových ostrovů. Ubytováni budete v 5 prostorných kabinách a k dispozici budete mít rybářské lodě Orca 350 o délce 5,3 m (ponor 20 cm) osazené motory Yamaha (85 HP).

A pokud byste si chtěli vybrat jinde, vězte, že podobný výlet si můžete objednat i u české cestovní kanceláře PEPA – třeba na Maledivy – stačí jen nahlédnout na web: www.rybolov.com

 Zdroj: www.aardvarkmcleod.com

 

JARNÍ MUŠKAŘENÍ

Letošní zima byla příliš dlouhá... Jezera dost brzy pokryla ledová přikrývka a pak zamrzly i řeky.

MUŠKAŘOVY TOULKY SVĚTEM / Patagonie – nový domov pstruhů v jižním Chile (1. část)

Zatímco v Evropě od listopadu do března vládne zima a většina muškařů si čekání na novou sezonu ...
Naši partneři