Český Rybář

Rubrika

Kapři

Filtrování obsahu

V poslední době se stal kombinovaný návazec fluorocarbon - pletená šňůra mezi kapraři velmi populární. Konstrukce tohoto návazce těží z výhod materiálu Stiff Line, který je dostatečně tuhý, čímž eliminuje vytváření nežádoucích pavučin kolem zátěže, což hrozí u podobných montáží s delší fluorocarbonovou částí u měkčích materiálů (včetně tenkého fluorocarbonu).

 

Návazce jsou bezpochyby jednou z nejdiskutovanějších součástí moderní kaprařiny. Jakmile někomu začnou padat ryby nebo nemá tolik záběrů jako kolega (přičemž používá stejné boilie), začne hledat problém v návazcích.

 

Tento návazec, vytvořený pomocí fluorokarbonového materiálu Stiff Line, je výbornou volbou při použití s neutrálně vyváženými nástrahami Balanced Boilie.

 

Vždy jsem hledal možnosti, jak dostat pop up na ztuženém návazci těsně nade dno. Přemýšlel jsem o co nejjednodušším způsobu, jak využít Stiff Line – fantastický materiál na výrobu ztužených návazců pro montáže s pop up boilie.

Rozvoj moderních technik lovu kaprů se samozřejmě neobešel bez používání sypkých krmiv. Na začátku tohoto vývoje se na jejich využití lehce pozapomnělo.

Růst oblíbenosti ztužených návazců v posledních letech není bezdůvodný. Výrazně se podepsaly pod nepřeberné množství úlovků velkých kaprů, a proto jsem se rozhodl nabídnout jednoduchou montáž jednoho z nich.

Dipy, boostery a další zvýrazňovače našich návnad a nástrah slouží ke zvýšení jejich atraktivity a důvěryhodnosti pro naše drahé kapry.

 

Pokud je někdo závislý na kaprařině jako já, žije většinu času ve zvláštním rozpoložení mysli. Na rozdíl od ostatních rybářů tráví kaprař při honbě za svou kořistí u prutů nesčetné ledové noci i horkem sálající dny.

 

Životní podmínky v jezerech jsou ovlivňovány různými faktory jako jsou světelné a tepelné možnosti té které vody, obsah a rozvrstvení kyslíku či rozptyl výživných látek. Ke změnám podmínek dochází při pohybech vody způsobených větrem nebo teplotními anomáliemi.

 

01 02 03 04
Naši partneři