Český Rybář

MISTROVSKÁ TAKTOVKA

/ Plavaná / Text: Radek Diviš / Foto: autor

Rybařit s Alanem Scotthornem je něco podobného, jako učit se řídit auto pod vedením Michaela Schumachera (doufám, že jsem tím pětinásobného světového šampióna neurazil, protože „Schumi“ je už tak trochu za zenitem, což pro Alana rozhodně neplatí).

 

Kvality tohoto proslulého rybáře dokazují nejen tituly z mezinárodních soutěží, ale i to, že si jej prestižní značka Shimano vybrala jako konzultanta pro náčiní spojené s plavanou a feederem. Svými bohatými zkušenostmi se podílí na vývoji nových prutů, které jsme si s ostatními evropskými novináři v rámci New Product Campu 2012 měli možnost vyzkoušet.

Myslím, že Alan musel být v minulém životě rybou! Soudím podle toho, že jako ryba i přemýšlí. V čem tedy spočívá jeho mistrovství? Není to jen dokonalé zvládnutí náčiní. Za jeho úspěchem se skrývá mozaika mnoha detailů a drobností dovedených k absolutní dokonalosti, nad kterými by někteří kroutili nechápavě hlavou a ti ostatní možná jen mávli rukou. Je to zkrátka rybář od boha, který na sobě a svých poznatcích neustále pracuje, a to jej posunuje k metám nejvyšším.

Cílem setkání na Manor Farm Match kanálu byla prezentace nových děliček z kolekce Shimano 2012: Aspire Ultra AX, Fireblood AX a Super Ultegra AX. Byl to vskutku nevšední zážitek, který celkem věrohodně dokumentuje následující fotoseriál. A věřte, že na „cvičišti“ to nebylo zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát...

 

NA MĚLČINĚ... / lovíme v mělčích partiích revíru

Pokud potřebujete nějakou informaci o lovu na mělčinách, nemůžete se obrátit na nikoho lepšího, než ...

SPRÁVNÁ HLOUBKA A JEMNOST / lovíme s wagglery a peletami

Tato slova by vás určitě nenapadla jako první, pokud byste přemýšleli o metodách lovu Marka Pollarda.
Naši partneři