Český Rybář

ÚNOROVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Je tady nový měsíc a s ním i druhé letošní vydání Českého rybáře, které je tentokrát plné velmi zajímavých „ingrediencí“ a čtení napříč tématy o řadě oblíbených technik a populárních cílových ryb. Zažijete nevšední rybářské safari na pobřeží baobabů, poznáte nové trendy v kaprařině, naučíte se lovit zimní pelagické štiky, nahlédnete do zákulisí „rybářského byznysu“, zjistíte, jak se v zimě nejlépe loví ostroretky, a v obsáhlém rozhovoru s Jardou Těšínským se dozvíte, kam podle něj spěje moderní lov kaprů. A nejen to! Nenechte si proto ujít zbrusu nové vydání Českého rybáře s působivou severskou štikou na obálce, namíchané s pestrou inspirací pro zimně laděné rybaření nebo příjemnou relaxaci na pohovce v teple domova. A na co se můžete těšit?

„Zažil jsem válku, chlapče!“ je opět vícesmyslný nadpis brilantního úvodníku Tomáše Lotockiho, který s lehkostí slova sobě vlastní a také s notnou dávkou poetické duše nabízí různé úhly pohledu na podstatu rybaření a lovu jako takového…

„Po večeři sedíme chvíli na horní palubě a pozorujeme klidnou hladinu zátoky ozářenou měsícem. Obloha je plná hvězd a šumí vlny, které omývají břehy ráje.“ Lepší pozvánku ke čtení úvodního článku únorového vydání bychom hledali asi dlouho. Nenechte si ujít poutavé vyprávění Zdeňka Edelmanna o rybářském safari na pobřeží baobabů se spoustou úžasných cestovatelských zážitků a nádherných madagaskarských ryb.

Kaprový blok tentokrát otvírá článek Patrika Štolce o nových trendech v moderní kaprařině. Používáte stále pouze konvenční nástrahy? Přemýšleli jste, jak vylepšit vizuální styl uložení prutů na lovném místě? Co změnit v „zajetých kolejích“ rybolovné techniky, aby se úspěch dostavil daleko dříve? Jak se smysluplně prezentovat na sociálních sítích? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v jeho velmi inspirativním článku.         

Lov kaprů v zimním obdobím je skutečně jen pro otrlé rybáře a výzvou i pro ty „nejšílenější“, kteří tráví na rybách většinu svého volného času. Nejinak tomu bylo a je v případě Honzy Prchlíka, jenž v tomto nelehkém a diskomfortním období dokázal ulovit skutečně nádherné ryby. Necháte se k něčemu podobnému zlákat i vy?!  

Na stránkách únorového Českého rybáře najdete i velmi zajímavý rozhovor s českou rybářskou legendou. Byl to právě on, kdo stál u zrodu českých kuliček boilie, jako první chytal na celé řadě evropských i světových revírů a podobných prvenství bychom mu napočítali mnohem víc. On si na ně ale nepotrpí! I přes zjevnou slávu zůstává stále nohama pevně na zemi a jeho pokora k našemu koníčku je skutečně příkladná. Už tušíte? Podívejte se pozorně na fotografie a hned budete mít jasno…

Doba doslova letí mílovými kroky kupředu a s ní také prostředky a moderní možnosti, které nám rybaření nabízí. Live sonary jsou už součástí rybářských životů, a pokud někdo, podobně jako náš švédský dopisovatel Erik Axner, tuto technologii ovládá, může na vodě zažít mnoho nevšedních chvil například při lovu zimních pelagických štik. Pokud vás moderní technologie baví, rozhodně si nenechte ujít jeho velmi komplexně pojatý článek o lovu štik v různých vrstvách vodního sloupce!  

Co nás rybáře vlastně táhne k vodě? Je to jistý punc sportu, adrenalin, honba za těmi největšími úlovky napříč rybími druhy, anebo spíše snaha se v rámci komunity konečně proslavit? Nenechte si ujít velmi zajímavý článek Steffena Schulze o německých rybářských „influencerech“ a týmových rybářích. Zcela jistě zde objevíte paralelu i s našimi „fishing guidy“, kteří ještě před pár lety netušili, za jaký konec se ten zpropadený prut vlastně drží. Bože, jak pravdivé a na druhou stranu i smutné! 

Guru feederového rybaření v Čechách Milan Tychler nás v letošním roce na stránkách Českého rybáře seznamuje se zábavnými jemnými technikami krátkých feederových speciálů zvaných winklepicker. V únorovém vyprávění nám ukáže, jak tyto speciální pruty používat při zimním lovu ostroretek. Jako obvykle nechybí ani zajímavé postřehy z bohaté rybářské praxe, příběh od vody či doporučení pro ideální kombinaci náčiní, doplňků a nástrah, co se specifického ostroretkového lovu s jemnými winklepickery týče. 

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vám jistě úsměv na tváři vykouzlí další z nádherných rybářských povídek Milana Rozsypala pojmenovaná „Konipásek“!    

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší další velmi zajímavé téma inspirované legendami a slavnými rybími jmény.  Připravte se na krásné čtení, které vás zavede do říše nekonečné lidské fantazie a bojů se šupinatými nestvůrami.

Těšit se samozřejmě můžete i na další pravidelné rubriky. V testu se tentokrát zaměříme na speciál pro vertikální techniky Daiwa Pro Staff Vertical Baitcast a naší redakční pozornosti neujdou ani zajímavé kaprové pruty Anaconda Bank Stick z portfolia značky Saenger. Chybět nesmí ani další rybářská (ne)fáma a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. V rubrice Fishing fashion & style pokračuje inspirativní představení nových trendů v oblečení i zajímavých doplňků pro komfortní a stylový pobyt u vody a v přírodě. Dále vás tradičně seznámíme s horkými novinkami z oboru napříč celým trhem, přinášíme také rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, jak lososy bohužel zabíjí nedostatek vitamínů, a jako obvykle i úspěšný vzor speciální mušky Vítka Misara „krevetka chartreuse“ pro úspěšný start nové sezony lovu mořských pstruhů v Dánsku, včetně vázacího postupu. Nabízíme také Stránky mladých rybářů s pokračováním poučného duelu „Chudá vs. štědrá zima“, příspěvek s nezapomenutelnými zážitky od vody jednoho z vás a výtečný recept Radka Otípky na přípravu chutné asijské kapří polévky. Chybět nemůže ani další letošní křížovka pro chytré hlavy, druhá sada fotografií soutěže Trofeje Českého rybáře 2024 a nabídka krásných dárků k předplatnému našeho časopisu. Stále ještě váháte? Neváhejte, předplatné se vyplatí!

Naši partneři