Český Rybář

PROSINCOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Poslední měsíc v roce je pro mnohé rybáře už jen časem bilancování, ovšem vzhledem k posledním relativně mírným zimám by tomu tak úplně být nemuselo. Pak je tady ještě početná skupinka různě orientovaných kolegů, pro které zimní rybolov představuje jistý druh osobní výzvy, nebo naopak tu nejkrásnější dobu v roce. Ať tak či onak, přemoci svou pohodlnost se často vyplácí. Odměna může být velmi překvapivá, a když „rybářské štěstíčko“ nepřeje, pořád je tady benefit v podobě příjemné procházky kolem vody či osvěžujícího pobytu v přírodě. A kdyby zcela náhodou něco zadrhávalo, je tady ještě samozřejmě prosincové vydání Českého rybáře, s krásným divokým kaprem na obálce, namíchané opět s bohatou inspirací pro úspěšný rybářský pobyt u vody nebo posezení v teple. A na co se tentokrát můžete těšit?

„O vánočních kaprech“, to je nadpis úvodníku Tomáše Lotockiho, který, ač hrdý Brňan, směřuje své možná až filozofické úvahy tentokrát k poselství Vánoc. A jak již samotný nadpis dává tušit, vyprávění je opět plné krásných osobních vzpomínek a možná i lehké kontroverze, se kterou je vánoční prodej naší tradiční ryby nerozlučně spjat, s přesahem až k samotné podstatě sportovního rybolovu.

Téma úvodního článku potěší všechny nadšené příznivce přívlače. O svůj pohled, zkušenosti, postřehy a tipy ohledně taktik na opatrné ryby se tentokrát ve velmi zajímavém článku, mapujícím finále ostrovní přívlačové sezony, podělí jeden z velmi známých britských rybářů Sam Edmonds.

Kaprový blok protentokrát otevírá inspirativní článek našeho občasného dopisovatele Vojtěcha Novotného, který se své křehké rybářské duši snaží dopřát u vody potřebný klid. Naše svazové vody už dávno nic takového nenabízejí, proto za pomyslným klidem vyráží tisíce kilometrů od domova, aby naplnil svou krásně formulovanou představu o podstatě rybaření – „splynutí s přírodou je více než teplo kamen maringotky“. 

Cesta k rybaření může mít mnoho podob. O té své, kapry opředené, která i přes velkou vášeň měla jisté pomlky, vypráví ve svém článku dnes velmi nadšený rybář Zdeněk Forman.        

Byl letošní rok něčím rybářsky výjimečným? Těžko říci. Pro mladičkou nadějnou rybářku Elišku Havelkovou z týmu Mivardi byl rozhodně rokem úspěšným, o čemž svědčí report z výprav druhé poloviny sezony.     

Do finále dospěl i seriál Míry Horáčka „Rybaření ve středním Norsku (nejen) pro začátečníky“. Poslední díl je věnován výhledům do budoucna a několika zajímavým příběhům s vůní moře. Nenechte si ujít osobní prognózu budoucnosti rybaření v jižním a středním Norsku ve vyčerpávajícím článku našeho respektovaného autora.       

Svým způsobem bilančním článkem přispěl do obsahu prosincového čísla Českého rybáře i Filip Majer. Podstatou jeho textu je jakýsi konfrontační návod inspirovaný zkušenostmi čtyřnásobného světové šampiona v přívlači Andreje Pitercova v porovnání se zkušenostmi a postřehy autora.

Feederový guru Milan Tychler opět vyrazil k vodě s feederovými pruty, ale zcela překvapivě s velkými sousty vzhledem k blížící se zimní době a zpomalenému rybímu metabolismu. V jeho vyprávění samozřejmě nechybí ani zajímavý příběh z rybářské praxe i doporučení vhodných typů nástrah a strategie chytání pro úspěšné zimní lovy s pruty s malými feederovými očky.

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala o pruhovaných okounech na sněhu.     

Posledním dílem končí s láskou a úctou k přírodě napsaný přívlačový seriál Milana Rozsypala „Dvanáct zastavení vláčkaře“, tentokrát na další velmi zásadní téma: ranní vs. noční přívlač.

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší poučné čtení o jedné z nejmytičtějších sladkovodních ryb. Článek „Známá neznámá ‚zubatá‘“ nabídne pět celkem zásadních mýtů o štice coby vrcholovém predátorovi našich vod, který představuje věčnou výzvu pro rybáře všech generací.

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát představíme nový hybridní kombík Suzuki Swace z rybářského úhlu pohledu a velmi zajímavou alternativu klasické úspěšné gumové nástrahy Iron Claw Slim Jim v luminiscenčním provedení. Chybět nesmí spíše hořce chutnající rybářská (ne)fáma a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Nabídneme opět i novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, co jste možná nevěděli o rybích prstech, ověřený vzor oblíbené zimní mušky „provokatér“ Vítka Misara pro úspěšný lov lososovitých ryb, včetně vázacího postupu, Stránky mladých rybářů s poučným prosincovým duelem plech vs. guma na konci sezony, zajímavý příběh od vody o dvou záhadných štikách, fotosoutěž s působivými příspěvky našich věrných čtenářek a čtenářů, chutný recept pro přípravu lahodného mořského vlka s čočkou beluga a sušenými rajčaty a nechybí finální  křížovka pro chytré hlavy ani vyhodnocení výherců letošních Trofejí Českého rybáře 2021.

LEDNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Dříve platívalo, že leden je rybářsky téměř mrtvý měsíc.

DÁREK K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

máme tady nový rok a právě vyšlo první číslo nového ročníku našeho časopisu. Abyste nepřišli o žádné další vydání, nabízíme Vám předplatné a navíc s bonusem. Pokud si objednáte dvouleté předplatné, ať už v tištěné, nebo elektronické verzi, obdržíte od nás zdarma

čelovou svítilnu Fenix HM 23.

Budete mít postaráno nejen o zajímavé čtení na celé dva roky, ale získáte i praktického pomocníka na rybářské výpravy.

Předplatné můžete objednávat buď zde na našich internetových stránkách www.ceskyrybar.cz (sekce Předplatné), nebo e-mailem na adrese predplatne@ceskyrybar.cz (předmět Předplatné s dárkem), či prostřednictvím formuláře z časopisu, který nám zašlete poštou na adresu: Český rybář, s. r. o., Novohradská 45, 370 08 České Budějovice.

Velmi si vážíme Vaší přízně a přejeme Vám do nového roku 2022 především pevné zdraví a také spoustu (nejen) rybářského štěstí!

redakce Českého rybáře

Naši partneři