Český Rybář

Rubrika

Přívlač

Filtrování obsahu

Při rybářských výpravách za velkými dravci rybář občas zjistí, že běžně prodávaná ocelová lanka na štiky mu nevyhovují. Většinou potřebuje lanka delší, popřípadě lanka o větší nosnosti. Řešením je výroba požadovaných lanek na zakázku.

 

Dnes si můžeme koupit mnohé. Kvalitní rybářské pruty a výborné navijáky, vlasce, které skoro nelze přetrhnout, krabice máme plné nástrah, o kterých se nám nikdy ani nezdálo.

 

Bolen dravý, vypadá tak trochu nečitelně, možná až nudně, necháme-li se zmást jeho vnějším vzhledem. „Divná bílá ryba“ je slyšet z úst zarytých milovníků lovu dravých ryb, kteří většinou cílí na štiky, candáty nebo okouny.

Stejně jako mohl kapitán Nemo řídit svůj ohromný vynález – ponorný člun Nautilus, řídím i já převratný vynález - wobbler SALMO Slider.

Velká většina rybářů lovících na přívlač ještě dodnes hledí na wobbler „bez lopatky“ jako na něco, co nemůže fungovat. U jerků Slider a Fatso od SALMA je tomu jinak.

 

 

 

V letním období stojí štiky většinou ve velmi mělké vodě, a dokonce i jako ortodoxní fanoušci nástrah z měkké gumy musíme občas sáhnout po jiných zaručených „zbraních“.

I když si v současné době užíváme léta, trochu s předstihem se zmíním o podzimu, což je (nejen) pro rybáře jedno z nejkrásnějších ročních období.

Stovky nástrah z měkké gumy v rybářských prodejnách už člověku pořádně zamotají hlavu. Kdy, kde a proč tu či onu použít a bude-li navíc ještě úspěšná, zjistíme nejčastěji teprve na rybách.

01 02 03 04
Naši partneři