Český Rybář

OBŘÍ MANDARÍN / uloven na přívlačový prut

/ Novinky / redakce

Na začátku února ulovil člen týmu Quantum Fredrik Harbot rybu, která šokovala rybáře v celé zemi.

Lovec navštívil resort „Urlaub nach Mass“ (www.urlaub-nach-mass.de), kde se svým kamarádem Thomasem Axthalerem vyrazili na jednodenní zimní lov sumců k řece Segre. S novou lodí byla dvojice schopna propátrat vzdálená zákoutí řeky, kde už dlouhou dobu nikdo nelovil. I když zimní období příliš nesvědčí aktivní přívlači, rybáři doufali, že vlna teplejšího počasí by mohla vousáče vytrhnout z letargie a donutit je lovit.

V průběhu první hodiny zdolal Fredrik dvě ryby kolem 150 cm. O několik hodin později se malé plavidlo v záhybu řeky s rychleji proudící vodou náhle zakymácelo. Nějaké podvodní monstrum uchvátilo Black Cat Mullet Shad a zůstalo nehybně ležet v jámě na dně řeky. Nějakých deset minut to vypadalo, jako by rybu vůbec nezajímalo, že ji rybář zasekl. Teprve když se Fredrik vší silou opřel do svého prutu Black Cat Silu, osazeného navijákem Fin-Nor s 0,41mm pletenkou, si vousáč zřejmě uvědomil vážnost situace.

Následujících 45 minut drsného boje a strachu, že o rybu přijdou, uvedlo oba rybáře do stavu, kdy se jim doslova rozklepala kolena. Mnohokrát se sumec pokusil uniknout do vodní vegetace, přičemž tahal loďku sem a tam po Segre. Při první příležitosti se Fredrik pokusil vousáče uchopit a málem byl stržen do vody. Nakonec ale vše dobře dopadlo, a když mohl lovec použít obě ruce, podařilo se mu obludu znehybnit a dopravit ke břehu.

251 cm dlouhý mandarínský sumec je nejen největší rybou svého druhu zdolanou s přívlačovým prutem, ale možná i neoficiálním rekordem, co se sumců s tímto zvláštním vybarvením týče. Ještě dlouho po zdolání měli oba rybáři husí kůži na pažích. Aby ne! Na takový den se nedá zapomenout, protože mandarínští sumci jsou velkou vzácností a i ulovení menší ryby s tímto zbarvením je určitě třešničkou na dortu pro každého vyznavače lovu největších sladkovodních predátorů.

 

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

To letošní počasí je opravdu bláznivé! Nejen pro nás lidi, ale pro ryby možná dvojnásob.

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zaujaly Vás články v našem časopise Český ...
Naši partneři