Český Rybář

KOLOS Z OSMISTUPŇOVÉHO PÁDU

/ Novinky / Text: redakce / Foto: redakce

Na začátku března se rybářský průvodce a manažer značky Black Cat Stefan Seuß vydal na řeku Pád se svými hosty, bratry Ludwigem a Maxem Hellerovými. Čas před začátkem jara je na italském veletoku velmi zajímavým obdobím, kdy teplota vody pomalu stoupá a nutí sumce k aktivitě.

 

   V této době Stefan rád používá malý podvodní splávek (10g od Black Cat), který instaluje na návazec hned za nástražní rybku. To způsobí, že se nástraha vznáší těsně nade dnem, tedy v místech, kde se v tuto roční dobu pohybuje většina obvyklé kořisti místních sumců. Samotná nástražní ryba je instalována na vlasovém přívěsu, protože Stefan nerad používá trojháčky.

   8. března byl průtok na Pádu zhruba někde na střední úrovni a výška hladiny kolísala mezi 2,5 až 3,5 m. Na jednom ze Stefanových hotspotů u přírodní písečné pláže nastražili lovci své pruty.

   Prvních několik hodin nočního rybolovu záběr nepřineslo. Ale kolem sedmé hodiny ranní se jeden z nastražených prutů nepřirozeně ohnul a hned nato se rozeřvala brzda multiplikátoru. Ludwig popadl prut a naskočil do připravené lodi, kterou kormidloval Stefan. Oba rybáři následovali prchajícího sumce ve třímetrové dinghy a pak začal jejich životní souboj. Ryba táhla oba lovce více než 2 km po proudu a nakonec zamířila k mělčině plné podvodních překážek. O chvíli později zalehla na dno a tvrdošíjně se odmítala zvednout. Nakonec ale kousek po kousku vypumpoval Ludwig v průběhu 25 minut obludu až k hladině. Před loďkou se nejdřív objevila obrovská hlava a pak i neuvěřitelně dlouhé tělo. Na druhý pokus se Stefanovi podařilo částečně vtáhnout obra do člunu. Monstrum bezpečně vyplnilo každý kousek dinghy, ale result se rybáři dozvěděli až při finálním měření a vážení u břehu. 262 cm a 125 kg!!! Zcela určitě životní úlovek pro Ludwiga a pro Stefana jedna z největších ryb zdolaných v průběhu jeho průvodcovské kariéry.

Náčiní: prut Black Cat Battle Cat Boat; multiplikátor Black Cat Long Ranger; šňůra Black Cat Baitfishline 0,55 mm; návazec Black Cat Mono 1,2 mm.

Kemp: Wels Camp na Pádu, Heiner family, Revere, Itálie.

 

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

To letošní počasí je opravdu bláznivé! Nejen pro nás lidi, ale pro ryby možná dvojnásob.

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zaujaly Vás články v našem časopise Český ...
Naši partneři