Český Rybář

ZÁŘIJOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Blíží se nejkrásnější část rybářského roku, a tak se nenechte ničím zdržovat a zamiřte nejkratší cestou k vodě za zážitky, které dokáže nabídnout pouze podzimní rybaření. A samozřejmě nezapomeňte na zbrusu nové číslo Českého rybáře. Je jako obvykle plné inspirace a zajímavého čtení věnovaného lovu kaprů, parem, sumců, mořských ryb, cestování, novinkám z oboru, příběhům od vody i tipům a trikům věhlasných evropských rybářů, jak být u vody vždy o krok napřed. A na co se v zářijovém vydání můžete těšit?

„Olympijská rybařina“ je opět vícesmyslný a vzhledem k nedávným pařížským hrám aktuální titulek výstižného úvodníku Tomáše Lotockiho, který si s lehkostí slova sobě vlastní a také s notnou dávkou poetické duše pokládá otázku, do jaké míry je rybaření v našich konzumem ovlivněných životech sportem a nakolik tento stav vlastně souzní s jeho prapůvodní podstatou.

Rádi cestujete a poznáváte nové? Potom si nenechte ujít poutavé vyprávění našeho dánského spolupracovníka a slavného rybářského cestovatele Rasmuse Ovesena o jeho návratu do stále ještě civilizací „nedotčené“ mongolské divočiny. A i když se svět, respektive civilizace celkem zásadně mění i v těchto končinách, je zmíněná asijská země s nádhernými rybami pořád ještě destinací, kam stojí za to vyrazit.

Úspěšná strategie lovu kaprů, to je velmi výstižný nadpis článku Petra Klímy, který otevírá zářijový kaprový blok. Nechte se inspirovat, jak nástrahy s návnadami vhodně zkombinovat, ochutit a nachytat…     

Lov kaprů na přehradách je těžkou kapitolou sám o sobě a pro Jana Kolpeka jakbysmet. Jak si poradil s přehradní výzvou, které věnoval veškeré úsilí a volný čas? Více v zajímavém článku mapujícím úvodní část povedené sezony.   

Náš německý dopisovatel Steffen Schulz nepřestává překvapovat, svoji novou vášeň pro live sonary tentokrát spojil zcela netradičně s lovem sumců na muškařské náčiní z belly boatu. Tato disciplína samozřejmě není ničím novým, ovšem použití živé sondy jí dává zcela nové rozměry a možnosti.   

Výprava do Norska patří k zážitkům, na který se každoročně těší mnoho českých a moravských rybářů. A stále více z nich zkouší k přemístění do některých destinací využít leteckou dopravu, aby se ušetřili často strastiplné a zdlouhavé cesty. Martin Lapec již patří mezi norské matadory, ale letadlem se za treskami a halibuty vydal letos poprvé. Více v příběhu mapujícím jeho neskutečný životní zážitek na Lofotech.     

Ačkoliv je Marián Vrba obrovským fandou method feederu, občas u vody nastanou i situace, kdy je potřeba improvizovat a spojit svět sportovní kapřiny, dynamického feederu a vzít si z nich to nejlepší. A právě o tom je článek „Feeder-nefeeder“ mapující jednu povedenou krátkou vycházku k vodě.

Guru feederového rybaření v Čechách Milan Tychler nás v letošním roce na stránkách Českého rybáře seznamuje se zábavnými jemnými technikami krátkých feederových speciálů zvaných winklepicker. V zářijovém vyprávění nám prozradí, jak tyto speciální pruty využít i při cíleném lovu extrémně bojujících parem. Jako obvykle nechybí ani zajímavé postřehy z bohaté rybářské praxe, příběh od vody či doporučení pro ideální kombinaci náčiní, doplňků a nástrah, co se týče specifického lovu této pro mnohé stále nedostupné a tajemné ryby. 

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vám jistě úsměv na tváři vykouzlí další z nádherných rybářských příběhů Milana Rozsypala, trefně pojmenovaný „Čas bouřek a ryb“! Tentokrát o tom, že překonat vlastní lenost se občas může mimořádně vyplatit… 

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší celkem smutné téma „Když viry útočí“, které my lidé důvěrně známe. Nebezpečí virových infekcí však hrozí i pod hladinou a spočívá především ve vysoké nakažlivosti a stále nízké schopnosti terapie. Proto je nesmírně důležitá zodpovědná prevence a nepodcenění vážnosti této hrozby.    

Těšit se samozřejmě můžete i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát posvítíme novým modelem čelovky Fenix HM62-T a naší redakční pozornosti neušlo ani speciální vyhřívané křeslo Anaconda Ti-Lite BD Head Control z portfolia značky Saenger. Chybět nesmí ani další rybářská (ne)fáma a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. V rubrice Fishing fashion & style pokračuje inspirativní představování podzimního oblečení a doplňků pro komfortní a stylový pobyt u vody a v přírodě. Dále vás tradičně seznámíme s horkými novinkami z oboru napříč celým trhem a přinášíme i rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o zajímavé skutečnosti, jak ryby pomáhají svým sourozencům získat si opačné pohlaví. A jako obvykle vás čeká inspirativní vzor speciální mušky Vítka Misara nazvané „lososí muška“, horký tip na úspěšné výpravy za atlantickými lososy, doplněný o vázací postup. Nabízíme také Stránky mladých rybářů s novým a velmi poučným duelem „Kapr – denní vs. noční tvor“, příspěvek od vody se zajímavými zážitky Miloše Telváka nazvaný „Podzimně-letní dny na řece“ a osvědčený pyrenejský recept Radka Otípky na přípravu vynikající španělské rybí polévky. Chybět nemůže ani další letošní křížovka pro chytré hlavy, devátá sada fotografií soutěže „Trofeje Českého rybáře 2024“ a zde na webu i aktualizovaná nabídka krásných dárků k předplatnému našeho časopisu. Stále ještě váháte? Neváhejte, předplatné Českého rybáře se rozhodně vyplatí!

 

 

 

SOUTĚŽTE S ČESKÝM RYBÁŘEM A ALPOU

Když funguje tělo, jsme v pohodě i psychicky. Cítíte se občas ztuhlí a nevíte, jak se rozhýbat? Může ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zaujaly Vás články v našem časopise Český ...
Naši partneři