Český Rybář

PROSINCOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Mílovými kroky se blíží konec letošního kalendářního a potažmo i rybářského roku. Na každém konci je něco smutného a zároveň i něco nadějně pozitivního, protože záhy začíná nová sezona. Pokud jste se letos moc „nepotkávali s časem“ na svůj oblíbený koníček nebo se vám u vody z různých důvodů nedařilo, máte ještě šanci leccos dohnat, a to se týká především příznivců lovu dravých ryb. Prosinec je k tomu jako stvořený! Bude-li počasí milostivé a ještě nám vody nezamrznou, mohou se teple oblečeni realizovat i kapraři specialisté, milovníci feederu a samozřejmě i běžní rybáři, kteří nepreferují žádnou speciální techniku. Nezapomeňte si přibalit termosku s teplým čajem, a pokud to okolnosti dovolí, i s případným „posilovačem“, aby vám na rybách bylo dobře. Vyčistit si na pár hodin hlavu je k nezaplacení. A kdybyste u vody přeci jen trochu tápali, je tady zbrusu nové vydání Českého rybáře s obřím sumcem na obálce, namíchané jak jinak než s pestrou inspirací pro úspěšné zimní rybaření nebo příjemný relax u vody. Prosincové číslo Českého rybáře je právě na stáncích. A na co se můžete těšit tentokrát?

„První sníh“, to je opět vícesmyslný nadpis brilantního úvodníku Tomáše Lotockiho, který s lehkostí slova sobě vlastní a také s notnou dávkou poetické duše dává nahlédnout do všech možných variant bílé peřiny a nesporných radostí, které romanticky smýšlejícím duším, rozzářeným dětským očím a nám rybářům přináší...    

Cestovatelské téma úvodního článku nás zavede daleko na nehostinný sever Evropy. Laxá je jednou z nejslavnějších lososích řek islandského rybího království, ale ve svém horním toku v Laxárdaluru také skrytým rájem divokých pstruhů potočních. Potvrdit nebo vyvrátit tento mýtus, o němž se moc neví ani nemluví, se se svým kumpánem Martinem vydal náš stálý dánský dopisovatel Rasmus Ovesen. A opět se ukázalo, že jeho rybářský „nos“ dokáže vyčichat ty nejlepší destinace na světě. Těšte se na krásný příběh a úžasné fotografie nádherných salmonidů.    

Kaprový blok tentokráte startuje reportážně pojatým článkem Lukáše Nedělky o tom, jak se mu konečně povedlo zlomit prokletí jezer pod Pálavou. Správná taktika i trocha rybářského štěstí přinesly parádní úlovky místních šupinatých obrů.  

Ohlédnutí za letošním podzimem při lovu kaprů na začátku babího léta přináší článek Ladislava Mandíka. Vzhledem k autorově profesi bývají jeho výpravy za kapry spíše krátkodobější, a tomu všemu odpovídá i filozofie lovu. A jaké bylo letošní prosluněné babí léto na jeho oblíbené propadlině? Více ve článku napsaném s láskou ke kaprům a přírodě.   

V posledním letošním Českém rybáři zavítáme s belgickými rybáři v čele s Chrisem Chewem do větry ošlehané, stále mokré, a přesto kouzelné Normandie. Budete překvapeni, co všechno zde můžete zažít a především ze břehu chytit!

Druhým a finálním dílem pokračuje vyprávění Kuby Kabáta o jeho loňské švédské kajakové výpravě snů protkané neopakovatelnými zážitky a souboji s nádhernými rybami. Několik překonaných osobních rekordů mluví samo za sebe…

Feederový guru Milan Tychler v letošním roce na stránkách Českého rybáře vyrážel k vodě s feederovými pruty, aby čtenářům velmi detailně a s ohledem na jednotlivé měsíce přiblížil vše podstatné v seriálu „Krmíme, vnadíme a připravujeme nástrahy pro feeder“. V prosincovém vyprávění si posvítí na téma „zimní klasiky“. Samozřejmě nechybí ani zajímavé postřehy z bohaté rybářské praxe či doporučení vhodného náčiní, vnadicích směsí a nástrah pro zimní lov v chladné vodě. 

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných rybářských povídek Milana Rozsypala s příznačným pojmenováním „Závěrečné pstruhové rozloučení“.    

Finálním dílem končí přívlačový seriál Milana Rozsypala „Postřehy z přívlače“, napsaný s mimořádnou láskou a úctou k přírodě. Dvanáctá část vás zavede na jeho nade vše milovanou řeku, kde společně s autorem prožijete nevšední noční rybaření.

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší velmi zajímavé dokončení stručného shrnutí dějin našeho rybníkářství. Připravte se opět na komplexní ichtyologickou přednášku a výlet do dějin našeho rybníkářství. A jako obvykle: vyčerpávající, věcné a poučné!        

Těšit se samozřejmě můžete i na další pravidelné rubriky. V testu se tentokrát projedeme výtečným hybridním SUV Toyota Highlander a pozornost budeme věnovat i zajímavému bivaku Anaconda. Chybět nesmí ani další rybářská (ne)fáma a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Tradičně nabídneme horké novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, proč se ryby při plavání dívají dolů, jako obvykle přinášíme i ověřený vzor oblíbené jezerní mušky, a sice „perleťového blešivce“ Vítka Misara pro úspěšný zimní lov lososovitých ryb, včetně vázacího postupu. Dále Stránky mladých rybářů s dalším poučným duelem teplomilné vs. studenomilné ryby, desáté pokračování seriálu Zapomenuté revíry s příznačným titulkem „Džungle pod vodou“, fotosoutěž s působivými příspěvky našich čtenářek a čtenářů, recept pro přípravu mimořádně chutného kapra v panko strouhance a chybět nemůže ani poslední letošní křížovka pro chytré hlavy a výherci trofejí Českého rybáře 2022.

 

 

 

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři