Český Rybář

SRPNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Léto v plném proudu, čas dovolených, zaslouženého odpočinku, houbaření, rybaření a prázdniny ve své druhé polovině, tak nějak by se dal ve stručnosti charakterizovat osmý měsíc v roce. Jestli bude dobrý i rybářsky, záleží na mnoha okolnostech, z nichž většinu my rybáři ovlivnit nedokážeme. Mnohé z nás to bude v časech volna táhnout k vodě, a aby naše počínání mělo vůbec nějaký smysl, je potřeba se daným podmínkám přizpůsobit. Určitě nic nezkazíte tím, že se zaměříte na lov nedravých ryb, protože zde je faktor zábavy téměř zaručen. A stejně jako měsíc předchozí se vyplatí trochu si přivstat a přinejmenším zažít nádherné východy slunce, probouzející se přírodu pod mlžným oparem, nebo naopak trochu ponocovat a užít si mystiky nočních rybích rejů. A pokud byste u vody přeci jen trochu tápali (a věřte, že ti nejlepší to mají také tak, akorát to neradi přiznávají), je tady zbrusu nové srpnové vydání Českého rybáře s naším nejlepším sportovcem Lukášem Krpálkem na obálce a zajímavým rozhovorem uvnitř, namíchané jak jinak než s pestrou inspirací pro úspěšné letní rybaření nebo příjemný relax u vody. Srpnové číslo Českého rybáře bude již brzy na stáncích. A na co se můžete těšit tentokrát?

„Lýkožrouti vodní“, to je opět dvojsmyslný nadpis úvodníku Tomáše Lotockiho, který s lehkostí slova sobě vlastní a také s velkou dávkou smutku v duši rozebírá paralelu aktuálního stavu našich lesů a vod. A bohužel ho to opět nutí ke smutnému zamyšlení, jak si člověk, coby tvor téměř nepoučitelný, sám svými neopatrnými zásahy do přírody ničí všechno krásné a přirozené kolem sebe… 

Téma úvodního článku potěší všechny milovníky sportovního lovu kaprů. Nic totiž neovlivňuje a neurčuje následný úspěch u vody více než hledání a nalezení ryb a správná volba lovného místa. Můžete mít totiž ty nejlepší nástrahy i nejlepší z nejlepších montáží, přesto vám budou na nic, když tam, kde se chystáte lovit, nebudou ryby. Více o taktikách hledání a nalézání v informacemi nabitém článku respektovaného německého kapraře Bernda Brinka.  

Kaprový blok protentokrát otevírá zajímavý článek o chytání na položenou ve sloupci. Takzvaný zig rig, tedy speciální návazec pro tento naprosto specifický lov kaprů, představí ve svém komplexním článku Petr Klíma, protože dělat věci jinak často představuje klíč k úspěchu…       

Velká voda – velké naděje, to je všeříkající název článku Honzy Prchlíka, který si vzal na paškál situace, za kterých mnozí raději zůstávají v pohodlí svých domovů. Jeho úspěchy podložené postřehy se vám určitě budou hodit, pokud se někdy v budoucnu vydáte vstříc novým výzvám a dobrodružstvím.

Jeho jméno zná asi každý opravdový Čech a jako národ se můžeme skutečně dmout pýchou, že takovou výraznou osobnost ve svém středu máme. Ve společnosti českého sportovního boha Lukáše Krpálka strávil Martin Mráz z France Fishing Adventure jako průvodce několik dní při lovu sumců a během této doby vznikl i zajímavý rozhovor, který si rozhodně nemůžete nechat ujít!!!

Také už jste někdy přemýšleli nad tím, že by nebylo úplně marné dostat svou drahou polovičku na ryby?! Pokud jste byli úspěšní, gratulujeme, závidíme a těšíme se, že se o své zkušenosti podělíte. V případě, že to úplně neklaplo nebo jste zatím nenašli odvahu, přinášíme v srpnovém Českém rybáři kompletní návod z pera našeho stálého německého dopisovatele Steffena Schulze s víceznačným nadpisem „Trpělivost růže přináší“…

„Quantum Trout Game“ je název článku Inky Růžičkové, která si poprvé v životě vyzkoušela závodní lov pstruhů přívlačí. Nenechte si ujít pohled zástupkyně něžného pohlaví na dění kolem závodů v ohlédnutí za tímto sportovním kláním.  

Feederový guru Milan Tychler i v letošním roce na stránkách Českého rybáře vyráží k vodě s feederovými pruty, aby čtenářům velmi detailně a s ohledem na jednotlivé měsíce přiblížil vše podstatné v novém seriálu „Krmíme, vnadíme a připravujeme nástrahy pro feeder“. Ve svém srpnovém vyprávění si posvítí na specifika feederového lovu s peletami a peletkami. Samozřejmě nechybí ani zajímavé postřehy z bohaté rybářské praxe či doporučení vhodných typů nástrah a strategie peletového chytání věnovaná protentokrát druhé polovině prázdnin. 

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných rybářských povídek Milana Rozsypala s příznačným pojmenováním „Tajemství stínu a světla“.    

Pokračuje také přívlačový seriál Milana Rozsypala „Postřehy z přívlače“, opět napsaný s mimořádnou láskou a úctou k přírodě. Osmá část vás různými oklikami provede skutečně nevšedními říčními souboji se sumcem za použití jemného náčiní. A nebyl by to Milan, aby si ani v té nejbeznadějnější chvíli nevěděl rady a ztratil svou víru, i když jedno velké překvapení s podtitulem „strach má velké oči“ ho tentokrát donutilo ke změně uvažování o hodnotě úlovku.       

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší velmi zajímavé čtení o zbarvení ryb neboli o tom, jak být krásným a zároveň neviditelným. Připravte se na komplexní ichtyologickou přednášku o barvách, změnách zbarvení, maskování i barevných anomáliích ryb. Jako obvykle: vyčerpávající, věcné a poučné!        

Těšit se samozřejmě můžete i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát představíme ve Velké Británii speciálně vyvinuté krmítkové směsi Daiwa Advantage Baits a pozornost budeme věnovat zajímavému teleskopickému podběráku Saenger Forcer pro šetrnou manipulaci s úlovkem. Chybět nesmí ani další rybářská (ne)fáma a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Tradičně nabídneme horké novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o takzvané Pláničkově metodě v chovu ryb, jako obvykle přinášíme i ověřený vzor oblíbené  mušky „růžovofialová“ Vítka Misara pro úspěšný letní lov bílých ryb, včetně vázacího postupu, Stránky mladých rybářů s poučným srpnovým duelem rostlinná vs. živočišná potrava ryb, zajímavé pokračování Matějových příběhů, tentokrát o rybím životě v tůních, fotosoutěž s působivými příspěvky našich šikovných čtenářek a čtenářů, recept pro přípravu letně laděného svěžího mangového salátu s krevetami a chybět nemůže ani nová křížovka pro chytré hlavy i další příspěvky „NEJ“ úlovků do soutěže Trofeje Českého rybáře 2022.

SOUTĚŽTE S ALPOU

Bolí vás záda a cítíte, že vám tuhnou klouby? Pak sáhněte po revitalizačních bylinných ...

ČESKÝ RYBÁŘ JE NA INSTAGRAMU

Sledujte náš profil ceskyrybar_official na instagramu! Nebojte se s námi podělit o vaše fotografie od vody, ať už nevšední, dechberoucí, nebo naopak komické, ať z nich mají potěšení i další příznivci Petrova cechu! Veškeré fotky rádi zveřejníme. Zasílat nám je můžete na e-mailovou adresu instagram@ceskyrybar.cz.

Nyní můžeme být stále v kontaktu!

Naši partneři