Český Rybář

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Konečně přichází měsíc lásky, kdy si člověk může rybaření užívat plnými doušky. Květen s sebou přináší delší dny, teplejší počasí, a i když nás občas může překvapit nějaký ten májový deštík, vyrazit si na ryby a pokochat se nádherně kvetoucí přírodou jistě stojí za to. A pokud byste u vody trochu tápali, je tady zbrusu nové květnové vydání Českého rybáře s krásným amurem na obálce, namíchané jak jinak než s pestrou jarní inspirací pro případný úspěšný rybářský pobyt u vody nebo příjemné posezení v křesle. Květnové číslo Českého rybáře je právě na stáncích. A na co se můžete těšit tentokrát?

„O májových emocích, zákonech a síle rozumu“, to je nadpis úvodníku Tomáše Lotockiho, který s lehkostí sobě vlastní rozebírá různá májová témata blízká vodě. A jak již samotný nadpis dává tušit, jeho květnové vyprávění je opět plné zajímavých pohledů na aktuální témata, ale i hořkosladkých postřehů s nimi souvisejících… 

Téma úvodního článku potěší všechny milovníky cestování a lovu dravých ryb v teplých mořích a oceánech. Do Kostariky se poprvé vydal náš občasný přispěvatel Borek Zajíček, aby si k významnému jubileu splnil jeden z rybářských snů. Jak se mu vedlo? Kolik dobrodružství zažil na cestách? A jak vidí Kostariku očima cestovatele? To vše a mnohem více se dočtete v příjemně napsaném článku protkaném tipy a rybářskými fakty o této nádherné středoamerické zemi, která stále ještě patří mezi turisticky neobjevené destinace.    

Rybou měsíce na našich vodách je určitě lín. Jeho lov vyžaduje pečlivý výběr lokality, protože na většině revírů to s počty línů není žádná sláva. O to větší výzvu však představuje i pro zkušené rybáře, kterým je rozhodně i Marek Schejbal. Jeho cesta za „zlaťáky“ směřovala na známý sportovní revír Hejlov, kde líny úspěšně lovil. A že byl při svém počínání úspěšný, dokládají krásné fotografie. Nenechte si ujít tento technicky koncipovaný článek, jenž vám umožní nahlédnout autorovi přímo do kuchyně.  

Kaprový blok protentokrát otevírá článek Pavla Vohralíka o jemných nuancích při lovu kaprů, které jsou důležité na cestě k dobrému výsledku. Možná ani netušíte, co všechno mimo rybářské štěstí ovlivňuje úspěch a případný krach při sportovním lovu kaprů. Všechny tyto informace najdete koncentrované v zajímavém článku našeho pravidelného přispěvatele.    

Dalším dílem pokračuje seriál z pera kaprového guru Michala Kučery o detailech přispívajících k úspěchu. V tomto díle rozebírá závodní taktiky a jejich vhodné aplikace do běžného rybaření na našich svazových vodách. 

Květen je také měsícem, kdy fakticky startuje sezona lovu amurů. Kdy, kde, jak a na co amury cíleně a co nejefektivněji lovit, shrnuje ve svém velmi podrobném článku známý polský rybář Jakub Dlubak. Krok po kroku vás navede k vysněnému úlovku!

Švédsko si většina z nás po rybářské linii spojuje s lovem štik v místních brakických a sladkých vodách. Své zkušenosti s místními revíry má jistě i náš stálý dopisovatel Ondřej Dušek, který zde lovil mnohokrát. Ovšem návštěva nového revíru, ještě navíc spojená se závodní rybářskou dovolenou, není nikdy jednoduchá ani pro tak zkušeného rybáře, jakým Ondra opravdu je.

Máte rádi cestovatelská vyprávění? Pokud ano, nenechte si ujít dokončení brilantně napsaného cestopisu Jakuba Fabela, který vinou koronavirových opatření místo do Thajska zamířil na Cejlon a jako obvykle měl s sebou i rybářské nádobíčko…

Feederový guru Milan Tychler i v letošním roce na stránkách Českého rybáře opět vyráží k vodě s feederovými pruty, aby čtenářům velmi detailně s ohledem na jednotlivé měsíce přiblížil vše podstatné v novém seriálu „Krmíme, vnadíme a připravujeme nástrahy pro feeder“. Ve svém květnovém vyprávění si posvítí na jarní lov u břehu v kalných vodách.  Samozřejmě nechybí ani zajímavé postřehy z bohaté rybářské praxe i doporučení vhodných typů nástrah a strategie chytání věnovaná protentokrát jarnímu feederovému lovu na řekách. 

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných rybářských povídek Milana Rozsypala s příznačným pojmenováním „V zajetí malé řeky“.    

Pokračuje také přívlačový seriál Milana Rozsypala „Postřehy z přívlače“, opět napsaný s mimořádnou láskou a úctou k přírodě. Pátá část vás provede různými taktikami lovu sumců a důležitými body úspěšného přívlačového rybolovu tohoto vrcholového predátora českých a moravských vod. 

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší pětici zajímavostí ze života lososovitých ryb. Článek „Známí neznámí salmonidé“ nabídne velmi zajímavé čtení o lososech, pstruzích, sivenech, lipanech a hlavatkách.    

Těšit se samozřejmě můžete i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát představíme horkou novinku na letošní přívlačovou sezonu – jiggerspin Daiwa Tournament AGS, a pozornost budeme věnovat i novým kaprovým háčkům Anaconda Piercer. Chybět nesmí ani další rybářská (ne)fáma a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Tradičně nabídneme horké novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, co má společného kapr s rýží, ověřený vzor oblíbené  mušky „kukla chrostíka“ Vítka Misara pro úspěšný lov lososovitých ryb, včetně vázacího postupu, Stránky mladých rybářů s poučným květnovým duelem přirozený vs. umělý výtěr, zajímavé dokončení Matějova příběhu od vody „Amur z klubové vody“, fotosoutěž s působivými příspěvky našich šikovných čtenářů, recept pro přípravu famózního gratinovaného humra s lanýžovým olejem a chybět nemůže ani nová křížovka pro chytré hlavy i další příspěvky do soutěže Trofeje Českého rybáře 2022.

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři