Český Rybář

ZÁŘIJOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Září je podle mnohých rybářů jedním z nejkrásnějších a zároveň nejuniverzálnějších měsíců. Ryby se začínají krmit, některé doslova žrát a nám (pokud klapne i počasí) bývá u vody báječně. Musíme všichni společně doufat, že nám letošní první podzimní měsíc nepřinese žádná omezení ani povětrnostní pohromy a že si budeme moci rybaření užít plnými doušky.

Přejeme vám hodně krásných zážitků, ať už vyrazíte na kaprovou výpravu, jen tak na lehko s feederovým prutem, na pstruhovou řeku (konečně bez vodáků), nebo někam na dravce. A kdyby zcela náhodou něco zadrhávalo, je tady samozřejmě ještě zářijové vydání Českého rybáře (které si nezapomeňte vzít k vodě s sebou) namíchané jako vždy s bohatou inspirací pro úspěšný rybářský pobyt u vody s candátem zalitým podzimním sluncem na obálce. A na co se tentokrát můžete těšit?

„Prázdné tribuny“, to je nadpis úvodníku Tomáše Lotockiho, který své úvahy tentokrát směřuje k zajímavému podobenství současného „koronavirového“ sportu odehrávajícího se před prázdným hledištěm se sportovním rybařením. Podobnost tady je, ovšem rozdíl více než citelný. Zatímco vrcholoví sportovci potřebují nadšený dav a plné ochozy frenetických fanoušků, my rybáři jsme daleko raději v klidu, abychom pak mohli svým fanouškům (posluchačům) vyprávět neuvěřitelné historky od vody...  

Téma úvodního článku rozbuší srdce všem kaprařům s dobrodružnou povahou. Rosťa Masopust se po letech vydal s přáteli na Nové Mlýny, aby si pod pálavskými vrchy opět vyzkoušeli náročný lov z lodě. A že i krátká výprava může opravdu stát za to, se dočtete v zajímavém povídání proloženém důležitými tipy a krásnými fotografiemi.   

Kaprový blok pokračuje zajímavým pohledem na tuto disciplínu ženskýma očima Nicol Seesee. Letní kreativita je něco, co budete pro svůj úspěch na rybách potřebovat, protože pověstné babí léto může přinést ještě krásné počasí a letargické ryby. 

Také se rádi vracíte na úspěšná rybářská místa? Ota Táborský si dvakrát ve stejném čase, pouze s ročním zpožděním, dopřál návštěvu oblíbené přehrady, aby zjistil, že dvakrát do stejné vody nevstoupíš. Naštěstí se mu podařilo dobře zareagovat a také napodruhé si nakonec parádně zarybařil.  

Dobrý háček je základním stavebním kamenem každé úspěšné montáže a pro kaprové to možná platí dvojnásob. Své o tom ví i náš stálý dopisovatel Lukáš Nedělka, který podrobným návodem představí svého favorita včetně vhodné montáže.  

Podzimní přívlačová sezona už nesměle klepe na dveře a všechny, kterým bije rybářské srdce tímto směrem, jistě potěší velmi zajímavý a komplexně pojatý článek o přehradním lovu okounů na povrchové nástrahy z pera Filipa Majera. Dozvíte se vše o lovu, hledání vhodných míst, správných technikách chytání s poppery i o vhodném náčiní.

Na rybářskou cestu na východ za maďarskými bassy se vydal Ondřej Dušek. Chytání těchto okounovitých dravců nabývá v zemi guláše a uheráku stále na popularitě, proto není vůbec jednoduché místní velké exempláře přelstít. Ale znáte to! Když se chce, všechno jde...      

Dalším dílem pokračuje i seriál Míry Horáčka „Rybaření ve středním Norsku (nejen) pro začátečníky“. Dvacátý díl se věnuje lovu vlkoušů a okouníků, tedy ryb, se kterými se v hlubokých norských vodách nepotkáte zase tak často. Budete-li ovšem důsledně naslouchat autorovým radám, určitě minimálně nějaké na háček dostanete. Sečteno a podtrženo, vše o dalších zajímavých obyvatelích jižního a středního Norska se dočtete ve vyčerpávajícím článku našeho oblíbeného autora.       

Feederový guru Milan Tychler tentokrát představí další zajímavá teritoria pro lov s krmítky a barevnými špičkami, a to bahnité staré tůně a slepá ramena. V jeho vyprávění samozřejmě nechybí ani zajímavý příběh z rybářské praxe i doporučení vhodných typů nástrah a strategie krmení pro úspěšné podzimní lovy s pruty s malými feederovými očky.

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala o nespoutané řece plné překvapení.     

Devátým dílem pokračuje s láskou a úctou k přírodě napsaný přívlačový seriál Milana Rozsypala „Dvanáct zastavení vláčkaře“, tentokrát na další velmi zásadní téma: rybí stopaři.

Populárně odborný příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší pojednání na téma tajné rybí zbraně. Pokud stále váháte, o co vlastně jde, prozradíme, že o zuby všech zubatých potvor...     

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát zarybaříme po anglicku s method feederovým prutem značky Daiwa N´Zon a také v praxi prověříme stojan pro všechny nadšené kapraře Anaconda Bent Hopper Pod. Chybět nesmí ani rybářská (ne)fáma na téma postcovidové „radosti“ a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Nabídneme i novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka nad rybím zázrakem jménem ploutev, ověřený vzor oblíbené mušky Vítka Misara „fialka“ pro úspěšný podzimní lov lososovitých ryb včetně vázacího postupu, „Stránky mladých rybářů“ s dalším poučným duelem plech vs. guma v průběhu sezony, velmi pěknou retro vzpomínku na Otu Pavla a jeho milovanou Berounku v podání vnímavého rybáře Matěje Houšky,   fotosoutěž s působivými příspěvky našich věrných čtenářů, velmi chutný, svěží recept pro přípravu famózního sushi a samozřejmě nechybí další křížovka pro chytré hlavy ani nová porce „Trofejí Českého rybáře“.

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři