Český Rybář

VSTUP DO NORSKA AKTUÁLNĚ

/ Novinky / Zdeněk Edelmann

Přinášíme vám aktuální informace ohledně cestování do Norska.

Na území Norska mohou vstoupit občané České republiky a Slovenské republiky, kteří předloží platný cestovní doklad a na základě platného evropského digitálního covid certifikátu prokážou, že mají ukončené očkování proti covid-19 nebo jej prodělali v posledních 180 dnech. Tyto osoby nemusejí při vstupu do Norska vyplňovat žádný formulář ani podstupovat test. Ukončeným očkováním Norsko rozumí nejméně týden po druhé dávce dvoudávkové vakcíny nebo tři týdny po aplikaci jednodávkové vakcíny. Děti mladší 18 let mohou do Norska cestovat i neočkované. Evropský digitální covid certifikát si můžete vygenerovat na očkovacím portálu občana – viz https://ocko.uzis.cz/ (Česká republika), resp. https://vakcinacia.nczisk.sk/certifikat (Slovenská republika).

Dočasně, po dobu zařazení ČR, resp. SR do „zelené zóny“ na mapě rozšíření koronaviru dle Norského institutu veřejného zdraví – viz https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/entry-quarantine-travel-covid19/, mohou na území Norska vstoupit i nenaočkovaní turisté z ČR a SR, kteří ještě před vstupem do Norska musí vyplnit formulář https://reg.entrynorway.no/ a zpravidla je jim přímo na hranicích proveden antigenní test na covid-19. Formulář lze vyplnit nejdříve 72 hodin před vstupem na území Norska a na hranicích se cestující prokážou potvrzením, které obdrží na základě vyplněného formuláře. Do něj je nutné vyplnit mj. adresu místa pobytu (zjistíte polohou na https://kart.gulesider.no/) a název hraničního přechodu, kde budou vstupovat na území Norska. Mapa Norského institutu veřejného zdraví je aktualizována vždy o půlnoci z neděle na pondělí na základě čtvrtečních informací ECDC – viz mapa "14-day notification rate, testing rate and test positivity" www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps.

Jestliže plánujete cestu do Norska a ještě nejste očkovaní proti covid-19, nechte se co nejdříve očkovat. Vakcín je dost a očkovací centra hlásí volné kapacity. Včasným očkováním mj. předejdete komplikacím a finančním ztrátám v případě vyřazení ČR/SR ze „zelené zóny“. Jestliže se nechcete nebo nemůžete nechat očkovat, doporučujeme uzavřít pojištění, které vám pokryje ztráty v případě, že nebudete moci vycestovat.

(zdroj: https://www.rybolov.com/)

 

 

 

PROSINCOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Poslední měsíc v roce je pro mnohé rybáře už jen časem bilancování, ovšem vzhledem k posledn&iac ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, ve vánočním vydání našeho časopisu ...
Naši partneři