Český Rybář

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Tak už? A kdy už? No, snad už brzy?! Také stejně jako já nedočkavě čekáte, až se naše žití vrátí do trochu normálnějších kolejí? Pátý měsíc je možná již lehce světlým bodem uprostřed tunelu, ale člověk míní a zmutovaný koronavir mění. Ať tak, či onak, vše nasvědčuje tomu, že bychom u vody nemuseli být ničím příliš omezováni, a tak se můžeme připravit na měsíc, který je rybolovu přímo zaslíben. Nahrávají tomu dlouhé dny a také fakt, že letošní duben byl výjimečně studený, což na řadě revírů způsobilo, že ryby vlastně ani pořádně nebraly. Věřme, že se počasí umoudří a nadělí nám pár pěkných víkendů, které budeme moci strávit s přáteli, známými nebo jen sami u svých oblíbených revírů. Užijme si tedy z plných plic ten nádherně svobodný nádech i bezstarostný pocit být opět na rybách a součástí jarem vonící přírody. Ať vám parádně berou, přátelé!

A pro ty následné delší chvíle je tady samozřejmě i květnové vydání Českého rybáře namíchané opět s bohatou inspirací pro úspěšný pobyt u vody s nádhernou dvojicí majestátních línů na obálce. Na co se tentokrát můžete těšit?

„Proč (ne)jíst rybí maso?“ je nadpis úvodníku Tomáše Lotockiho, který své úvahy tentokrát směřuje k jídlu a jedení ryb a ptá se, proč tolik lidí (včetně mnoha náruživých rybářů) rybí maso nekonzumuje vůbec nebo jen s velkým sebezapřením. A je konzumace ryb etická? Rozuzlení s vtipným literárním odkazem najdete na začátku nového Českého rybáře.   

Téma úvodního článku nás zavede do míst, kde někteří rybáři hledají klid a únik před realitou komerčních revírů a přeplněných úseků svazových vod. Řeč je o malých řekách a klidu, který svým návštěvníkům poskytují. Jistěže zde neulovíte ryby, které se zapíší do tabulek rekordů, ale kouzlo, které tato často zapomenutá místa mají, se dá sotva popsat slovy. Své o tom ví Vojtěch Novotný, kterému tato místa doslova přirostla k srdci…  

Kaprový blok protentokrát otevírá velmi komplexní článek Davida Kažimíra o jarním lovu na boilie ve studené vodě. Pátý měsíc v roce už je kaprařským v pravém slova smyslu, má to ovšem některá „ale“, na která si musíte dát pozor, jinak se totiž úspěch nemusí vůbec podobat představám!

Na jarní lovy kaprů se vydává Lukáš Nedělka a můžete si být jisti, že jako obvykle nenechá nic náhodě. Prozradí, jak správně připravit koncovou sestavu, tedy olověnou šňůru se závěskou, aby vaše výpravy za kapry byly ještě úspěšnější.

Jaro je pro kapraře jako živá voda a své si k tomu napsal i David Lundák, který v jarním očarování shrnuje veškeré důležité aspekty pobytu u vody, tedy informace o tom, jakou zvolit nástrahu, koncovou montáž a místo pro rybolov.    

Dalším dílem pokračuje i seriál Míry Horáčka „Rybaření ve středním Norsku (nejen) pro začátečníky“. Sedmnáctý díl je věnován lovu magické ryby jménem halibut. Platýs obecný, jak se tato ryba správně jmenuje podle taxonomie, táhne na sever Evropy stále mnoho rybářů, kteří se musí vybavit nejen špičkovým náčiním a nástrahami, ale také celou řadou informací o jejich životě i potravních zvyklostech. A v neposlední řadě se musí obrnit velkou dávkou trpělivosti! Zkrátka a dobře vše o dalších zajímavostech lovu halibutů v jižním a středním Norsku se dočtete ve vyčerpávajícím článku našeho oblíbeného autora.       

Cestování za rybami je zatím velmi komplikovanou disciplínou, proto jsme společně s Nicol Seesee zavzpomínali na její výpravu za 300kilovými monstry do Thajska.

Feederový guru Milan Tychler tentokrát prozradí, proč někdy berou a jindy ne. Velmi obsáhlé, dopodrobna rozpitvané téma shrnuje všechny faktory ovlivňující výsledek u vody. Ve vyprávění samozřejmě nechybí ani zajímavý příběh z rybářské praxe i doporučení vhodných typů nástrah a krmení pro jarní lovy s pruty s malými feederovými očky.

Také vás fascinuje reálný podvodní svět? Pokud ano, nenechte si ujít další podvodní výlet s potápěčkou a rybářkou Alenou Voráčkovou, která vám tentokrát otevře okno do světa ryb a představí české „Maledivy“.

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které často znějí až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala o návštěvě u vody.     

Pátým dílem pokračuje s láskou a úctou k přírodě napsaný přívlačový seriál Milana Rozsypala Dvanáct zastavení vláčkaře. Autor, coby vášnivý příznivec lovu lososovitých ryb, se tentokrát věnuje zajímavému tématu: „bez snažení k úspěchu“.

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší poučné čtení o jedné velmi tradiční a úspěšné jarní nástraze. Zda je rousnice opravdu ideální nástrahou, zjistíte ve vyčerpávajícím článku.

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát představíme špičkové feederové pruty Daiwa N’Zon Z Feeder a krmnou raketu Anaconda Bomber Spod Rocked. Chybět nesmí ani divnou dobou poznamenaná rybářská (ne)fáma a svérázně peprný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Nabídneme i novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o novém typu symbiózy ryb a bakterií, ověřený vzor oblíbené mušky „modrý ďáblík“ Vítka Misara pro úspěšný lov lososovitých ryb včetně vázacího postupu, Stránky mladých rybářů s novým poučným duelem cejnové vs. línové pásmo, zajímavý příběh od vody o „požárníkovi z nádrže“, fotosoutěž s působivými příspěvky naší věrné čtenářky, chutný recept pro přípravu báječných krevet se smaženou rýží a nechybí další křížovka pro chytré hlavy ani nová porce Trofejí čtenářů Českého rybáře.  

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážení čtenáři,

pokud uvažujete o předplatném našeho časopisu, které je oproti koupi časopisu na stánku výhodnější, ulehčíme Vám rozhodování speciální nabídkou.

Jestliže si pořídíte roční předplatné, získáte buď pro sebe, nebo pro svou partnerku dárek od firmy Dermacol. Pro pány máme připraven sprchový gel a vodu po holení, pro dámy balzám na rty a noční masku.

Při pořízení dvouletého předplatného Vám zašleme pánskou i dámskou verzi dárku.

A obracíme se i na Vás, partnerky našich čtenářů, pokud chcete svému rybáři udělat radost, věnujte mu předplatné časopisu s darovacím certifikátem a zároveň pro sebe, nebo pro něj získejte výše zmíněný dárek, či obojí (dle typu předplatného).

Předplatné můžete objednávat buď zde na našich internetových stránkách www.ceskyrybar.cz (sekce Předplatné), nebo e-mailem na adrese predplatne@ceskyrybar.cz, či prostřednictvím kuponu z březnového vydání časopisu.

Věříme, že Vás nabídka zaujme a těšíme se na Vaše objednávky.

Vaše redakce

ZÁRUKA 5 LET NA VŠECHNY MOTOCYKLY CFMOTO A ČTYŘKOLKY CFMOTO GLADIATOR!

Journeyman CZ pro své zákazníky opět připravil velký benefit ve formě 5leté záruky na všechny ...
Naši partneři