Český Rybář

LISTOPADOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Podzim už bude za chvíli minulostí, což se bohužel o koronavirové pandemii říct nedá. Ta nás ve své druhé vlně trápí pekelně. Naštěstí i přes všechny negativní zprávy má rybaření stále zelenou. Soudě podle množství rybářů u našich vod letos z jasných důvodů svůj bývalý koníček oprášilo i mnoho těch, které jsme u našich rybníků, jezer a řek dlouhá léta nevídali. Tak jak tak, u vody je místa dost. Užijte si tedy nádherný zbytek rybářského podzimu a aby vaše počínání u vody nebylo k zahození, nezapomeňte si s sebou přibalit listopadové vydání Českého rybáře opět s bohatou inspirací pro úspěšný pobyt u vody a krásnou štikou na obálce. Na co se můžete těšit?

„Důvěra“ je jako obvykle víceznačný nadpis úvodníku Tomáše Lotockiho, který se tentokrát zamýšlí nad tímto křehkým slovem, jež se samozřejmě nepojí pouze s rybařením, náčiním, nástrahou nebo lovným místem. Týká se také našeho běžného života a v posledních dnech a týdnech celkem bytostně...   

Téma úvodního článku nabízí trochu jinou cestu k okounovi říčnímu, rybě, která se postupem doby především v očích sportovně smýšlejících rybářů stává téměř závislostí. Okouny lze lovit mnoha způsoby, ale ten, kdo se jim věnuje, brzy zjistí, že s jednou technikou si při lovu těchto vychytralých pruhovaných banditů nevystačí. Michal Machálek proto představí texas rig, specifický přívlačový návazec a úspěšnou americkou techniku, která baví i naše okouny. 

Kaprový blok protentokrát otevírá další ze zajímavých článků kaprového mága Michala Kučery, který se zamýšlí nad svým pohledem na kaprařinu koncem podzimu. Co všechno je potřeba brát v potaz, na co si dát pozor, kde a na co lovit, jak a čím krmit? Mimo lahev rumu nechybí zkrátka nic, co k úspěšnému lovu kaprů budete potřebovat...    

I mezi specialisty na lov kaprů koluje celá řada mýtů a smyšlenek, které si z pohledu podzimního lovu naší nejoblíbenější ryby vzal na paškál známý německý kaprař Robin Illner. Chcete-li být v obraze, otestujte si další kapří teze! 

Devátý díl seriálu „Kapří kalendář“ se tentokrát věnuje lovu kaprů ve studené vodě. Bernd Brink zde dopodrobna rozebírá, zda lovit na větru, nebo v závětří, různé typy krmných kampaní, množství i složení krmení pro jednotlivé typy revírů i délku vycházek/výprav, zkrátka vše, co potřebujete pro úspěšné počínání si u vody vědět!  

 

Kaprové závody učarovaly mnoha rybářům, do nichž byste to nikdy neřekli. Jedním z nich je i náš stálý dopisovatel Marek Schejbal, kterého okouzlil závod na „maďarském moři“ IBCC (International Balaton Carp Cup).

Dalším dílem pokračuje i seriál Míry Horáčka „Rybaření ve středním Norsku (nejen) pro začátečníky. Díl desátý je věnován tajemné rybě hlubin – mořskému mníkovi. Jak, kdy a kde tento rybí druh úspěšně lovit? Na co si dát pozor? S jakými nástrahami budete mít při jejich lovu nejlepší výsledky? Zkrátka a dobře vše o jedné z chutných a velmi populárních ryb jižního a středního Norska se dočtete ve vyčerpávajícím článku našeho oblíbeného autora.      

Také vás fascinuje reálný podvodní svět? Pokud ano, nenechte si ujít další podvodní výlet s potápěčkou a rybářkou Alenou Voráčkovou, tentokrát za monumentálními kamennými krásami švýcarských řek Verzasca a Maggia.    

Feederový guru Milan Tychler tentokrát vyrazil lovit velké jezerní cejny. O tom, že cejn není cílová ryba pro každého, nejsou pochyby, pokud se ale zaměříme na skutečně kapitální kusy, je to výzva jako hrom i pro takového velezkušeného matadora, kterým Milan rozhodně je. Samozřejmě nechybí ani zajímavý příběh z rybářské praxe i doporučení vhodných typů nástrah a krmení pro úspěšný rybolov těchto majestátních „zlaťáků“.

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které znějí často až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala o roztodivných půvabech přírody a jedinečných okamžicích pod rybářskými stromy na milované řece. Tentokrát o jednom nádherném okouním šílenství.    

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší mimořádně smutné čtení o kyanidové otravě na řece Bečvě. Pokud vás zajímají podrobnosti, nenechte si článek ujít!

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu se tentokrát projedeme nejnovějším modelem Suzuki Ignis a zjistíme, jak moc je tato malá schopná čtyřkolka vhodná pro rybaření. Chybět nesmí ani trochu „přívlačově neveselá“ rybářská (ne)fáma a svérázně peprný, rybářsky laděný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Nabídneme i novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o problémech tresek s vysokým obsahem rtuti, zajímavý článek Steffena Schulze o fascinujícím lovu se zdvojenou sardinkovou taktikou, ověřený vzor oblíbené mušky oranžový favorit Vítka Misara, která je variací na úspěšnou nymfu, včetně vázacího postupu, Stránky mladých rybářů s novým duelem proud kontra tišina, report od vody v podobě nádherného feederového překvapení, fotosoutěž s působivými příspěvky jednoho z našich věrných čtenářů, mimořádně chutný recept pro přípravu delikátního mořského ďasa, křížovku, hitparádu letošních Trofejí Českého rybáře a na závěr ještě největší rybářské úlovky v Česku a Evropě.

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři