Český Rybář

ŘÍJNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

/ Novinky / redakce

Podzim je definitivně tady a pro mnohé z nás začíná nejkrásnější rybářské období roku. Dá se říci, že v podstatě berou všechny druhy ryb. O to bude zřejmě snazší se k vodě vypravit. Ať už na kapry, s feederem na bílé ryby, na štiky, candáty, okouny, boleny, nebo sumce s přívlačovými specialitami, či na lipany se suchou muškou, jisté je, že v říjnu už nebudete muset tak časně vstávat, abyste byli na oblíbeném místě včas. Užijte si nádherný rybářský podzim a aby Vaše počínání u vody nebylo k zahození, nezapomeňte si s sebou přibalit říjnové vydání Českého rybáře opět s bohatou inspirací pro úspěšný pobyt u vody a doslova zlatým lyscem na obálce. Na co se můžete těšit?

„Kouzelná zrcátka“ je jako obvykle víceznačný nadpis úvodníku Tomáše Lotockiho, který zamlada jako každý pro ryby zapálený kluk toužil po uznání dospělých. Chtěl se stát slavným lovcem kaprů, ale jak to tak někdy bývá, ne všechny cesty vedou k vytouženému cíli. To, že se z něj stane spíše lovec cejnů, dokládá i hořkosladká vzpomínka na kamaráda a básnického kolegu Františka, kterého kdysi na jeho rybářském umu ohromilo něco úplně jiného.    

Téma úvodního článku zní jednoznačně: cesta k candátovi. Steffen Schulz je v tomto ohledu odborníkem na slovo vzatým, protože při lovu těchto nádherných dravců volí techniky a postupy, které mu mimo jeho obrovskou vůli a disciplínu pomáhají k úspěchům v podobě kapitálních ryb. Více v tomto nevšedním článku plném ryb, tipů a užitečných rad!   

Kaprový blok protentokrát otevírá zajímavý článek Jana Ščerby na téma „kouzlo podzimu“, ať už na naší domácí, či zahraniční vodě. Co na podzim funguje, jak a kde loví a mnohem více, se dočtete v jeho rybářském vyznání.

Důvěra v nástrahu je jedním ze stěžejních faktorů důležitých pro Honzu Prchlíka. Pokud vsadíte na správného koně, jistě nebudete zklamáni...      

Devátý díl seriálu „Kapří kalendář“ se tentokrát zabývá úspěšnými strategiemi vnadění. Bernd Brink zde dopodrobna rozebírá různé typy krmných kampaní, množství i složení krmení pro jednotlivé typy revírů a délku vycházek/výprav, zkrátka vše, co potřebujete pro úspěšné počínání u vody vědět!  

Dalším dílem pokračuje i seriál Míry Horáčka „Rybaření ve středním Norsku (nejen) pro začátečníky. Díl desátý je věnován nepříliš rozšířenému, přesto velmi zajímavému lovu ze břehu. Jak, kdy a kde ryby úspěšně lovit? Na jaké druhy se zaměřit? Na co si dát pozor? S jakými nástrahami budete mít při jejich lovu nejlepší výsledky? Zkrátka a dobře vše o chutných a velmi populárních rybách jižního a středního Norska se dočtete ve vyčerpávajícím článku našeho oblíbeného autora.      

Také vás fascinuje reálný podvodní svět? Pokud ano, nenechte si ujít další podvodní výlet s potápěčkou a rybářkou Alenou Voráčkovou, tentokrát za krásami horského potoka Gimbach. Asi opět můžeme prozradit, že vás čeká netradiční pohled pod hladinu a na místní obyvatele, včetně tajemné „tygří ryby“, pěkně zblízka.  

Feederový guru Milan Tychler tentokrát vyrazil lovit kapry. Nebyl by to on, kdyby před sebe nepostavil nějakou zajímavou výzvu, kterou je adrenalinový lov u podvodních překážek. Samozřejmě nechybí ani zajímavý příběh z rybářské praxe i doporučení vhodných typů nástrah a krmení pro úspěšný rybolov na tekoucích vodách.

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které znějí často až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala o roztodivných půvabech přírody a jedinečných okamžicích pod rybářskými stromy na milované řece, konkrétně o jednom ne úplně povedeném záběru.  

Příspěvek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší mimořádně zajímavé čtení o podzimních migracích ryb. Pokud chcete vědět o rybách víc než ostatní, nenechte si tento článek ujít!

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu se tentokrát projedeme nejnovějším modelem luxusního SUV Lexus 450h s hybridní technologií a zjistíme, jak moc je toto nádherné auto s cenovkou přes dva miliony vhodné pro rybaření. Chybět nesmí ani trochu „neveselá“ rybářská (ne)fáma a svérázně peprný, rybářsky laděný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Nabídneme i novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o problémech odpadních vod a s nimi souvisejícími změnami v chování ryb, druhý díl článku Ondřeje Duška „Pojď mi pop!“ o fascinujícím lovu na povrchové nástrahy, ověřený vzor oblíbené žluté nymfy Vítka Misara, která je variací na úspěšnou jezerní žlutou luru, včetně vázacího postupu, rubrika Stránky mladých rybářů s novým duelem mezi jelci: tloušť kontra jesen, report od vody z letního španělského Ebra, fotosoutěž s působivými příspěvky trojice našich věrných čtenářů, mimořádně chutný recept pro přípravu voňavého podzimního salátu s dušenými chapadly kalamára, křížovka, poslední část letošních Trofejí Českého rybáře a na závěr ještě pozvánka k nákupu do jednoho z nejlépe vybavených obchodů v Praze. Kde nakupovat?! No přece v AZ Fishingu v Praze! 

LEDNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Máme tady nový rok a s ním i novou sezonu a pro někoho i nové výzvy.

DÁREK K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

máme tady nový rok, a abychom Vám jeho začátek zpříjemnili, nabízíme Vám k objednávce předplatného hodnotný dárek.

Pokud si objednáte dvouleté předplatné, ať už v tištěné, nebo elektronické verzi, obdržíte od nás zdarma čelovou svítilnu Fenix HM 23.

Získáte tak nejen zajímavé čtení na celé dva roky, ale k tomu neocenitelného pomocníka na rybářské výpravy.

Předplatné můžete objednávat buď zde na našich internetových stránkách www.ceskyrybar.cz (sekce Předplatné), nebo e-mailem na adrese predplatne@ceskyrybar.cz (předmět Předplatné s dárkem), či prostřednictvím formuláře z časopisu (viz níže), který nám zašlete do redakce na adresu: Český rybář, s. r. o., Novohradská 45, 370 08 České Budějovice.

Vážíme si vaší přízně a přejeme Vám vše dobré v novém roce 2021!

 

 

Naši partneři