image image image image
Jak jsem prodával vánoční kapry    Zabít a vykrvit!  Zabít, vykrvit, vykuchat! Zabít, vykuchat, stáhnout z kůže!Prokřehlé ruce impregnované rybím tukem kmitají sem a tam, ale mastné prsty ne a ne pevně uchopit kluzké kombinačky a zkrabatělá kůže tak stále drží na mnoha místech rybího těla jako přišitá. Krucinál, proč se to trhá i s tou červenou svalovinou, kleju v duchu a vjíždím prsty pod kapří kůži. 
Přání    Do nové sezony už jsem vám, sportovním rybářům, přál vše nejlepší mnohokrát. Hodně úlovků, spoustu zdolaných vysněných druhů, ty nejkrásnější a největší ryby na vašich prutech. To vše samozřejmě platí, ale... na počátku roku 2017 bych tentokrát vše rád otočil a popřál někomu, na jehož blaho v průběhu roku často zapomínáme. Takže...
Volba    Pomalu končí další kalendářní rok. Jedním z jeho rysů bylo i to, že se během něj uskutečnilo několik důležitých voleb – voleb, které, jak se mnozí domnívají, mohou výrazně překreslit dosavadní mapu našeho světa. Nebojte se – nechci se v tomto úvodníku pouštět do politiky, co mě však zajímá, to je samotný fenomén volby. 
Jak jsem dostal sežrat srkačku    Napsal jsem před časem na jeden nejmenovaný internetový server článek pro začínající rybáře o různých způsobech lovu kaprovitých ryb na položenou. V textu byl zmíněn i lov na tzv. srkačku a popisek doplněn ilustrační fotografií tohoto typu kaprové montáže, při níž jsou háčky na krátkých pletených návazcích umístěny přímo na krmítku.

Český RYBÁŘ

Nový katalog Matrix 2017

Plný nejnovějších a nejlepších feederových a plavačkových produktů bude zdarma k dostání u vašeho prodejce rybářských potřeb během několika týdnů. Na 60 stranách naleznete všechny nejpopulárnější výrobky Matrix, stejně jako vzrušující novinky. Zastavte se pro něj!

Komentáře (0)

 

Nový katalog Fox Rage 2017

Nový katalog Fox Rage se všemi specialitami pro lov dravců je v české verzi připraven u Fox Rage prodejců. Najdete zde zcela jedinečný program náčiní, nástrah a doplňků pro lov malých i velkých dravců. K dispozici jsou také webová verze a verze ke stažení.    

linky:

ISSUU: http://issuu.com/fox-international/docs/rage2017_czech

Download:  https://foxcdn.blob.core.windows.net/rage-catalogues/Rage2017_CZECH.pdf

Komentáře (0)

   

2017 FOX KATALOG!

Nový Fox katalog 2017 je právě na cestě z tiskárny do vašich oblíbených českých a moravských obchodů. Na 188 stranách naleznete nejnovější Fox produkty a stávající populární sortiment, včetně důležitých informací a technických specifikací k jednotlivým výrobkům, které vám usnadní rozhodování při dalším nákupu rybářských potřeb. K dispozici bude také digitální PDF verze na webových stránkách www.foxint.com.

 

   

Komentáře (0)

 

SOUTĚŽ O NOVINKU ROKU 2017 – BIVAK SÉRIE AT II

Milí čtenáři,

pomalu nastává čas vybavit se na novou rybářskou sezonu. Kterému rybáři by se nehodil bivak pro případ nepřízně počasí na rybách. A když to bude horká novinka AT II TWO MEN prestižní francouzské firmy StarBaits, není o čem přemýšlet… Stačí se zapojit do naší soutěže a mít trochu štěstí!

Objednejte si do konce února roční nebo dvouleté tištěné předplatné Českého rybáře, odpovězte na jednoduchou otázku a my vás zařadíme do slosování.

Přejeme Vám hodně štěstí a úspěšnou sezonu 2017!

>> LETÁK KE STAŽENÍ ZDE <<

>> OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ <<

Komentáře (0)

   

RYBÁŘSKÉ KNIHY / ZA SUPER CENY S DÁRKEM NAVÍC!

Vážení čtenáři,

kniha je nejlepší dárek, proto bychom Vám rádi doporučili zajímavou nabídku nakladatelství Fraus, a to možnost objednání vybraných publikací s rybářskou tématikou za velmi výhodné ceny a dále získání dárku při nákupu nad 500 Kč.

LETÁK ZDE.

Věříme, že Vás tato nabídka zaujme.

Vaše redakce Českého rybáře

Komentáře (0)

 

Konopí / rostlina mnoha hezkých chvil!

 

Chytání na konopí je především o přípravě – něco jako šachy, kdy musíte mít promyšlených alespoň deset tahů dopředu. S lovem na konopí nikdy nezačínám dřív, než v polovině závodu, ale místo připravuji hned po startu – zakrmím asi 150 ml semínek – a opatrně tak činím další 2–3 hodiny, vždy když cítím, že ryby na lovném místě potřebují dokrmit, aby neodpluly jinam. Používám k tomu konzervované konopí od Dynamite Baits a myslím, že žádné jiné nevylučuje tolik oleje a vůně atraktivní pro ryby. Pro nastražení si ale vařím svá vlastní semínka, protože jenom tak si mohu být jist, že budou perfektně sedět na háčku. Mimo místo prokrmené konopím vždy pár hodin udržuji i druhé. Tam krmím strouhankou, červy, kuklami, patentkami a chytám na něm, abych neudělal nejzásadnější chybu – totiž začít lovit moc brzy na místě prokrmeném konopím. I když na druhém „flíčku“ ryby berou, je nesmírně důležité nezanedbávat dokrmování konopím po celou dobu lovu (i několik hodin).

 

Konopná semena mohou být při lovu velmi účinná jak coby návnada, tak nástraha. Podrobnosti naleznete v únorovém čísle časopisu Český rybář. V distribuci od 31. 1. 2017! 

Text / Lee Wright

Foto / autor

 

Překlad / Ivan Finta

Komentáře (0)

Číst dále: Konopí / rostlina mnoha hezkých chvil!

   

Okounci Andalusie / oblíbení, ale zatím neznámí

 

Když jsme dorazili na první místo, začínalo svítat a panovalo naprosté bezvětří. Spousta výskoků a cákanců na hladině jasně oznamovala, že ryby jsou aktivní. Vypnuli jsme motor a začali prohazovat zatopený les rotačními třpytkami. Při každém náhozu hrozilo reálné nebezpečí, že nástraha uvízne v některé z nesčetných větví všude kolem. Bylo jasné, že místní blackbassové loví, ale to ještě neznamenalo, že se nechají chytit! Během dvaceti minut přišlo hned několik záběrů, ale na našem skóre stále svítila nula. Po dalším náhozu jsem zaznamenal vázku a prudce škubl prutem... v tu chvíli hladina explodovala! Jeden z okounků zjevně sledoval nástrahu a k záběru ho vyprovokoval až prudký pohyb při vyprošťování třpytky. Po prvotním překvapení ryba ukázala, proč je cílem mnoha sportovních rybářů, a při snaze zbavit se háčku předváděla opravdové divy. Obvyklé klidné a rozvážné zdolávání tady rozhodně nestačilo a já musel sáhnout k extrémní práci s náčiním, abych blackbasse udržel mimo všudypřítomné vázky.

 

Více se o výpravě do Španělska za populárními okounky pstruhovými (blackbass) dočtete v únorovém čísle Českého rybáře. Vychází už 31. 1. 2017!

Text / Bram Bookers

Foto / autor

 

Překlad / Ivan Finta

Komentáře (0)

Číst dále: Okounci Andalusie / oblíbení, ale zatím neznámí

 

Malá, nebo velká?

 

Jak velkou použít nástrahu? Jak velké boilie zvolit pro vnadění? To jsou jedny z nejčastějších otázek v internetových diskusích ohledně lovu kaprů. Sám na ně často odpovídám v sekci „Dotazy“ na našich webových stránkách nebo i při besedách s rybáři, kterých bývá z kraje roku (než se rozběhne rybářská sezona) víc než dost. Není vždy snadné odpovědět, zvlášť když člověk dobře nezná konkrétní revír. Přesto je možné držet se určitých zásad, které až na výjimky obvykle fungují. Zkusme si to ukázat na několika případech. Jako první z nich zvolíme menší revír (například rybník), kde se chytá převážně klasickým způsobem, na boilie loví jen někdo, a to jen občas. Krom násaďáků jsou zde i středně velké ryby. Pokud byste se o ně pokusili nasazením pevných selektivnějších koulí většího průměru, mohlo by se stát, že na reakci budete čekat velmi dlouho. Ryby zde nejsou zvyklé na větší kusy potravy a může trvat delší dobu, než je akceptují.

Text / Michal Kučera

Foto / autor

Komentáře (0)

Číst dále: Malá, nebo velká?

   

Perfektní den

 

Ten den už nemohl být špatný, protože jsme chytili čtyři druhy ryb, a to do jedné hodiny odpoledne. Bylo na čase trošku zvýšit jejich velikost. Můj následující hod přistál v asi 4,5m hloubce. Byl úspěšný! Záběr přišel okamžitě a prut zůstal ohnutý. Konečně jedna větší ryba na háčku. Myslel jsem si, že to bude menší sumec, protože se nepohnul ze dna. Voda pod člunem byla průzračná, a tak jsme zdolávání mohli sledovat i pod vodou. Viděli jsme siluetu krásného tříkilového candáta. Háček byl na správném místě, a tak jsme si mohli každou minutu zdolávání vychutnat nejen fyzicky, ale i vizuálně. A právě teď necháme doma kameru GoPro... Nevadí, ryby nás odškodnily za všechno. Od léta už máme v člunu i silnější podložku na ryby, a tak jsme měli kam položit toho krásného dravce, než bylo vše připraveno k focení. Udělali jsme si pár obrázků a rozloučili se s ním. Byl to dobrý pocit, vidět, jak se důstojně ponoří do vody a zmizí v hloubce.

 

Rybaření (a přívlač především) je hlavně o pohodě. O jedné takové pohodové výpravě se dočtete v únorovém čísle Českého rybáře. V prodeji od 31. 1. 2017!

Autor / Štefan Csernava

 

Foto / autor

Komentáře (0)

Číst dále: Perfektní den

 

Dárky pro naše předplatitele

Milí čtenáři,
Vánoce (ne)skončily, rozdáváme dárky dál!

Uvažujete o koupi předplatného? Neváhejte, ušetříte, navíc si k němu můžete vybrat některý z následujících dárků a ještě Vám poskytneme přístup do obsáhlého on-line archivu našeho časopisu.

Těšíme se na Vaši objednávku a připravujeme pro Vás spoustu novinek a zajímavého čtení!

Vaše redakce Českého rybáře

Komentáře (0)

Číst dále: Dárky pro naše předplatitele

   

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA / pouze pro čtenáře Českého rybáře

Český rybář pro vás ve spolupráci s firmou Esox připravil speciální nabídku zboží za ceny, které jinde nenajdete.

 

Komentáře (0)

Číst dále: MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA / pouze pro čtenáře Českého rybáře

   

Náš časopis

  • 1

Aktuální číslo

Český Rybář
Aktuální číslo
 

Předplatné časopisu

 
Zde si můžete předplatit časopis Český rybář.
 
On-line časopis Český rybář.

Reklama

http://www.AutoDoc.CZ

Ryba měsíce

Druh:pstruh duhový

Revír, datum, čas:Otava, 26. 6. 2016, 15.40 hod.

Délka, hmotnost: 67 cm; 3 kg

Nástraha:umělá muška (muškaření)

Doba zdolávání:7 min.

Jméno:Josef Dunko (?), Bělčice

Anketa

Co si myslíte o hájení okouna říčního?