Český Rybář

LEDNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Tentokrát jsme pro Vás připravili...

Při psaní těchto řádků klesla venkovní teplota na -10 °C. Pojeďme se proto s Rasmusem Ovesenem ohřát při rybolovu v tropickém rybářském ráji na Alfonsově ostrově.

Zima bývá pro rybáře časem vzpomínání. A toho se drží i Jarda Těšínský, který ve svém článku bilancuje uplynulou rybářskou sezonu.

Někteří nedočkavci ale musí k vodě vyrazit, jen co se venku trochu vyčasí. A právě jim je určen článek Neila Spoonera zabývající se problematikou zimních lovů.

Milan Tychler se v tomto roce bude věnovat nástrahám vhodným k chytání v jednotlivých měsících roku. Lednový lov není snadný, ale když nasadíte játra...  

Lov na kanálech bude u většiny pravověrných plavačkářů spjat s děličkou. Anglická reprezentantka a skvělá rybářka Kayleigh Smith ale tuto taktiku změní a vyrazí si (úspěšně) zachytat s feederem.

Do studených zimních vod nahodí své montáže i Shaun Little a přesvědčí nás, že při dobře zvoleném místě a správné taktice krmení ryby nachytáme v kterékoli roční době.

Rujánu si možná mnozí čtenáři pamatují z dob minulého režimu coby „exkluzivní“ místo pro rodinnou dovolenou. Adrian Prus ale do těchto chladných vod vyrazil na štiky.

Ivan Finta se porvé vypravil na španělské Ebro a (nebudete tomu věřit) jen s obtížemi hledal vodu v přehradě. Nakonec se to ale povedlo. A kde je voda, bývají i ryby!

Nebude chybět poučný příběh Milana Rozsypala, v rubrice Carp Focus naleznete další porci slušných kaprů, Tomáš Lotocki „vychová“ kapra od jikry až do důchodového věku, v tomto roce budete mít opět šanci soutěžit s revírem Sumčák o ceny za více než 1 000 000 Kč, přibudou další zajímavosti a kuriozity od vody, Andrej Jakubík se zamyslí nad "cenou kapra“ a Radek Diviš otestuje baitcastový prut Major Craft Benkei.

Jako každý měsíc nebudou chybět stránky pro muškaře i mladé rybáře, oblíbené soutěže (startuje nový ročník klání o nejhezčí trofej i dlouhodobá křížovkářská soutěž), zajímavosti ze života ryb u nás i v zahraničí ani populární fámy a vtip Petra Urbana.

 

Naši partneři