Český Rybář

BŘEZNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

A máme jaro na dohled. Minimálně to astronomické. Ve víru událostí posledních dní, které ukazují odvrácenou stranu globalizace lidstva, by člověk nejraději seděl někde v klidu a pohodě u vody, a ne na palubě letadla. I to má ale svůj čistě prozaický důvod. Ta pravá přívlačová sezona startuje totiž až za nekonečně dlouhé čtyři měsíce a mnozí z nás tento dlouhý „rybářský půst“ vydržet nedokážou…

Na ryby se samozřejmě dá vyrazit i u nás doma a není nic krásnějšího než být alespoň na byť krátkou odpolední chvilku součástí probouzející se přírody. Můžeme konečně po čase provětrat feeder nebo nějaký plavačkový prut a vyzkoušet kouzlo aktivního rybolovu. Nebude to o velkých úlovcích, ale o to přeci v první řadě při rybaření nejde. První ryba nové sezony má také velkou cenu! Aby vaše rybářské počínání u vody bylo úspěšnější, přichází březnové vydání Českého rybáře s patřičnou inspirací, jež vás, milí čtenáři, zcela jistě probudí z dlouhého spánku spojeného s astrální zimou. A na co se můžete těšit?

O síle lidského konání a jeho důsledcích se tentokrát v hořkosladce laděném úvodníku zamýšlí Tomáš Lotocki. Některé věci, byť člověkem dobře myšlené, mohou mít pro přírodu fatální následky…   

V úvodním článku se vydáme na cestu rybářsky nepříliš známými pobaltskými republikami. Naším průvodcem po zajímavých místních revírech bude Filip Majer, který je v Pobaltí doslova jako doma.  

Kaprový blok startuje třetím dílem seriálu Bernda Brinka „Kapří kalendář“, který se tentokrát zevrubně věnuje návazcům pro sportovní lov kaprů. Co vše je pro jejich správnou účinnost podstatné a jaké dva favority respektovaný německý kaprař používá, se dozvíte v novém díle této zajímavé rubriky.     

Zajímavý rozhovor poskytl redakci Českého rybáře majitel známé české kaprařské značky Mikbaits – úspěšný rybář, podnikatel a šťastný dědeček Michal Kučera.

Děti jsou naše budoucnost, a to i rybářská. Jak je ale dostat od vymožeností současného virtuálního světa k vodě? Recept, jak na to, zná náš občasný dopisovatel Andy Krankota a věřte, to jsou chvíle, na které se nezapomíná…     

Také vás fascinuje reálný podvodní svět? Pokud ano, nenechte si ujít další výlet s potápěčkou a rybářkou Alenou Voráčkovou, tentokrát za alpskými štičími torpédy.  

Pokračuje i seriál Míry Horáčka „Rybaření ve středním Norsku (nejen) pro začátečníky“. Treska obecná patří mezi velmi oblíbené a nejčastěji lovené norské ryby. Věděli jste, kolik nejrůznějších forem této populární ryby, souvisejících s jejím dominantním životním prostředím, můžete potkat? Více ve vyčerpávajícím článku našeho oblíbeného autora.       

Vidět a na vlastní kůži si při rybolovu otestovat přívlačové novinky pro letošní sezonu umožňuje ojedinělá mediální akce Gunki Meeting, konaná v posledních letech pravidelně na Oravské přehradě. Francouzské značky Gunki a Illex zde letos představily „žhavé přívlačové zboží“, jež vám zcela jistě dopomůže k lepším rybářským výsledkům u vody. 

Milan Tychler nás s feederovým prutem zavede za svými oblíbenými rybami tekoucích vod. Dozvíte se podstatné o jejich časně jarním lovu, poradí, čím krmit i na co chytat. A nechybí ani skutečný příběh od jarem vonící vody. 

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které znějí často až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala „Dvojitý zásah“ o krásách pestrého a nepředvídatelného rybářského života.   

Článek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší aktuální téma, zčásti negativně ovlivňované lidským zásahem do říčních toků, a určitě poodhalí i něco, co jste o jarních migracích ryb dosud nevěděli.  

Těšit se samozřejmě můžete i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát posvítíme na nový nahazovací sonar Deeper Chirp+ s vylepšenou a vyspělejší technologií. Chybět nesmí ani vzpomínková rybářská (ne)fáma a svérázný drsný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Rubrika „Surfujeme po netu“ přináší další zajímavý seznam – tentokrát 5 nej… destinací pro muškaře. Nechybí novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o mezidruhovém křížení ryb, zajímavý článek o muškaření v severoitalském Valle Salus, úspěšná krevetí muška Vítka Misara pro lov mořských pstruhů v Dánsku, včetně vázacího postupu, stránky mladých rybářů s březnovým duelem vysoká vs. zapadlá, inspirativní povídka od vody o významu a hodnotách slova kaprař, fotosoutěž s příspěvky našich věrných čtenářů, lahodný recept pro sváteční přípravu pečeného pstruha obecného, křížovka a rubrika Trofeje Českého rybáře.

SRPNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Léto je v plném proudu. Letos tedy zatím žádné velké tropy nebyly, o to víc jste si možná ...

SOUTĚŽ TROFEJE ČESKÉHO RYBÁŘE

Vážení čtenáři, inspirací k účasti v novém ročníku soutěže Trofeje Českého rybáře ...
tady
Naši partneři