Český Rybář

ÚNOROVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Únor je dalším z měsíců, kdy bývá rybaření v našich zeměpisných šířkách i pro aktivní náruživé rybáře ještě celkem těžké a složité. Letošní vrtochy počasí věstí spíše teplejší konec nepovedené zimy, což by s pomocí prvních teplejších slunečních paprsků mohlo šupinaté obyvatele našich vod probudit ze zimního spánku. Pokud v druhém měsíci v roce necháváte ryby ještě odpočinout, můžete na prahu nové sezony načerpat inspiraci v novém čísle Českého rybáře, které je jako již tradičně plné zajímavých článků, odpočinkového čtení, novinek z oboru, příběhů od vody i tipů a triků věhlasných evropských rybářů, jak být na rybách ještě úspěšnější. A na co se v únorovém vydání můžete těšit?

Celkem smutná zpráva o prvním vyhynulém tvoru roku, kterým se bohužel stala ryba (čínský veslonos), je sice až z Dálného východu, ovšem v přeneseném slova smyslu se zásahy lidské populace, měnící přírodu k obrazu svému, týkají nás všech. Jistou paralelu s děním v současné Číně najdeme i v naší „zlaté“ historii v době panování moudrého Otce vlasci. Více v úvodníku Tomáše Lotockiho.

V úvodním článku se s Martinem Urbanem vydáme na skutečně mimořádný rybářský výlet snů do malého městečka Exmouth ležícího na západě aktuálně ničivými požáry sužované Austrálie. Podmínky k mořskému rybolovu v jeho okolí jsou skutečně jedinečné, a tak o nádherné úlovky nebyla nouze.  

Kaprový blok startuje článkem Marka Schejbala věnujícím se několika zásadním krokům, které ho rybářsky posunuly kupředu. Jeho kvarteto kroků vám zcela jistě pomůže s některými otázkami ohledně úspěšného lovu kaprů v jarních měsících.    

Druhým dílem nové rubriky „Kapří kalendář“ pokračuje v únorovém čísle Českého rybáře seriál Bernda Brinka. Dozvíte se, jak vyřešit „těžkou volbu“ ohledně výběru správného typu, tvaru a hmotnosti olova při moderním lovu kaprů.    

Loňská sezona byla pro některé rybáře velmi úspěšná. Rok jako z pohádky zažil na rybách i Vladimír Sadílek, který se podělil o zážitky ze svých povedených výprav a fotografie statných kaprů.

Pokračuje i seriál Míry Horáčka „Rybaření ve středním Norsku (nejen) pro začátečníky“. Mnoho rybářů při cestách do norských fjordů vzhledem ke stále ještě početným stavům ryb moc nepřemýšlí, co a jak se pod vodou děje. Proč tomu tak je? Co způsobuje pohyb ryb v moři? A jak úspěšná je únorová přívlač na Veiholmenu? Více ve vyčerpávajícím článku našeho oblíbeného autora.       

Zajímá vás reálný podvodní svět. Pokud ano, zbystřete. S potápěčkou a rybářkou Alenou Voráčkovou se můžete vydat na průzkum tajů nejkrásnějšího podvodního útesu na Hracholuskách. 

Plavaná je jednou z technik, kterou můžeme s úspěchem využít i v neproduktivních chladných měsících roku. Známá britská rybářka Katie Crooks se nezalekne žádné výzvy. A aby vám zimní rybolov přinášel více slastí a méně strastí, prozradí svůj jednoduchý recept...  

Milan Tychler nás s feederovým prutem zavede za svými oblíbenými rybami tekoucích vod – zimními ostroretkami. Dozvíte se vše podstatné o jejich zimním lovu, poradí, čím krmit i na co chytat. A nechybí ani skutečný příběh od vody. 

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které znějí často až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala o rybím životě a smrti nazvanou Rybí hřbitov.   

Článek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše přináší další téma protnuté mnohými mýty. Jeho otázka zní jednoznačně: „Máme se bát jedovatých ryb?“  

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát posvítíme na špičkový sonar Lowrance HDS Live 9 se sondami Activ Imaging 3 v 1 a LiveSight a multifunkční čelovku Fenix HM61R Amber. Chybět nesmí ani podnětná rybářská (ne)fáma a svérázný drsný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Rubrika Surfujeme po netu přináší zajímavý seznam oblíbených rybařících celebrit. Nechybí novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, jak obnovit populace ryb, zajímavý článek o chytání vysazovaných  pstruhů duhových na jezerech a nádržích, úspěšná růžová jezerní muška Vítka Misara pro zimní lov na mimopstruhových vodách včetně vázacího postupu, Stránky mladých rybářů s lednovým duelem nástraha v klidu vs. nástraha v pohybu, krásná povídka od vody o proměnách jedné řeky, fotosoutěž s příspěvky naší věrné čtenářky, lahodný recept pro netradiční přípravu okouna se sépiovými těstovinami a šafránovou omáčkou, křížovka a Trofeje Českého rybáře.

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři