Český Rybář

LEDNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Stará rybářská sezona je minulostí, ať žije ta nová s pořadovým číslem 2020! Pokud jste do roku s kulatou dvacítkou na konci vstoupili radostně, pravou nohou a bez zbytečných předsevzetí, máte krásně čistý stůl a šanci vytvořit si nový rybářský rok trochu pestřejší a snad i úspěšnější než ten předchozí.

Rybaření samozřejmě pro mnohé z nás s příchodem zimního slunovratu nekončí, a pokud nám bude počasí alespoň trochu přát, určitě se naskytne vhodná chvilka na vycházku k vodě. Komu to nevyjde a zůstanete strategicky raději v teple domova, může se začíst do nového čísla Českého rybáře plného zajímavých článků, odpočinkového čtení, novinek z oboru, příběhů od vody i tipů a triků věhlasných evropských rybářů, jak být na rybách ještě úspěšnější. A na co se v lednovém vydání můžete těšit?

O tom, proč za žádnou cenu neposlat ryby „k ledu“ a jak si zimní rybaření užít, napovídá ve své úvodní řeči s poetickou notou, vedoucí až ke kronikáři Kosmovi, Tomáš Lotocki.   

V úvodním článku se vydáme na mimořádný rybářský výlet do podvodní říše hracholuské přehrady. Podvodním světem vodního díla na řece Mži, které vzniklo mezi lety 1959–1964, nás svou první částí provede zapálená potápěčka Alena Voráčková. A mimo ryb uvidíte i unikátní hracholuské „korály“. 

Kaprový blok startuje článkem Michala Kučery věnujícím se zimnímu kapraření. Jeho zimní výprava, která byla plánována na některý z našich svazových revírů, se nakonec vlivem nepříznivého počasí přesunula trochu jižněji. A ani v Maďarsku to nebylo vůbec jednoduché. Po počátečních peripetiích s hlodavci a několika dlouhých dnech i nocích bez záběru se nakonec na vždy pozitivně naladěného elitního českého kapraře usmálo lysé i šupinaté štěstí.    

Jak zasvětit kamaráda do tajů velkého světa kaprařiny? To je hlavní osou příběhu Marka Schejbala, který si pro tento nelehký úkol zvolil poměrně trnitou cestu do neznáma. Zda nakonec platilo známé pořekadlo, že risk je zisk, se dozvíte v poutavém rybářském příběhu.

První díl nové rubriky „Kapří kalendář“ otvírá v lednovém čísle Českého rybáře známý německý autor a milovník moderního lovu kaprů Bernd Brink. Dozvíte se, co vše je skutečně potřebnou součástí kaprařské výpravy a jak se vybavit pro cestování „na lehko“.

Ještě nedávno platil okoun za „nechtěnou“, téměř plevelnou rybu. Uteklo trochu vody a tento rybářsky velmi atraktivní dravec má ve světě sportovního rybaření zcela opačné postavení. Poohlédnutí za sezonou sportovně laděného lovu okounů na přívlač přináší nádhernými fotografiemi protkaný článek Michala Machálka.      

Návrat ztraceného syna je tady! Články Míry Horáčka měly vždy pro nás čtenáře něco navíc. O to radostněji zní zpráva, že se s ním na stránkách Českého rybáře letos opět budeme setkávat. Jeho poslední cesty směřovaly do Norska, kde našel novou inspiraci svého bohatého rybářského života. Seriál, který následně vznikal, otevřenýma očima uctívá krásu norského pobřeží a citlivě se věnuje smysluplným možnostem rybaření v jeho střední části, i když první díl „Dírky na norský způsob“ je i na místní poměry celkem „neobvyklý“.    

Na Sever se každoročně třeba také kvůli útěku od reality vydává mnoho českých zapálených, ale i příležitostných rybářů nebo jejich kamarádů nerybářů. A jen málokdo může tvrdit, že ho rybaření v Norsku neuchvátilo. Retrospektivní článek Filipa Majera o výpravách do norských fjordů i na oceán je především nádherným poohlédnutím nad silným poutem otce a syna, které utužilo 14 neopakovatelných společných výprav. A zároveň také vzpomínkou i poděkováním velkému norskému rybáři „Jendovi“, který už popíjí z nevysychajících číší s vikingskými bohy...

Milan Tychler nás v letošním roce zavede za rybami tekoucích vod. S bičem, matchovým prutem, feederem nebo pickerem ukáže nejvhodnější způsoby rybolovu a samozřejmě prozradí i sem tam něco ze své „tajné kuchyně“ návnad a nástrah. A jaké to může být v lednu na malé říčce? O tom se dočtete v prvním letošním čísle.  

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které znějí často až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme další z nádherných povídek Milana Rozsypala o rybářských místech, protože i přes to, že zaručeně víme, kam na ně, je potřeba se neustále učit a poznávat.   

Článek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše ukončuje velmi odborné povídání o nezvaných rybích hostech a nemocech, které rybám způsobují.

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát doslova zařádíme s UTV čtyřkolkou Gladiator 1000 V-Twin EPS. Chybět nesmí ani podnětná „etická“ rybářská fáma a svérázný zimně laděný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Rubrika „Surfujeme po netu“ aktuálně informuje, kam v době mírných českých zim vyrazit za rybami na dírky. Nechybí novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, jak ryby dokážou komunikovat i světlem, zajímavý rozhovor o francouzských sumčích  monstrech s Martinem Mrázem, úspěšná lednová muška Vítka Misara pro zimní lov na mimopstruhových vodách včetně vázacího postupu, „Stránky mladých rybářů“ s lednovým duelem Mělčina vs. hlubina, inspirativní zpráva od vody pro lov velkých štik, fotosoutěž s krásnými příspěvky dvojice našich věrných čtenářů, velmi lahodný recept pro přípravu fantastické polévky se slávkami, křížovka a začátek nového ročníku „Trofejí Českého rybáře 2020“.

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři