Český Rybář

LISTOPADOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Podzim je tady a s ním i další „vrchol“ sezony především pro všechny milovníky přívlače a sportovního lovu kaprů. Dny už sice nejsou zdaleka tak dlouhé, přesto si člověk může užít rybaření naplno, a když to zrovna nebude s rybami ono, alespoň se pokochat měnícími se barvami tohoto rybářsky požehnaného ročního období.

Podzimně vyladěné, zbrusu nové číslo Českého rybáře je jako obvykle plné zajímavého čtení z velké části věnovaného lovu kaprů, ale také cestování na sever Evropy, přívlači či feederu, novinkám z oboru, příběhům od vody i tipům a trikům věhlasných evropských rybářů, jak nehrát na rybách „druhé housle“. A na co se v listopadovém vydání můžete těšit?

Úvodník Tomáše Lotockiho nás zavede do „sportovních“ vod. Právě probíhající mistrovství světa v ragby v Japonsku je pro něj inspirací zamyslet se nad čistotou a gentlemanstvím v tomto sportu i v běžném životě… 

V úvodním článku se s naším šéfredaktorem Radkem Divišem vypravíme na Sever. Lofotské souostroví právem patří mezi nejkrásnější místa místního království. Jeho sem ale kromě krásné přírody táhla touha ulovit si při návštěvě rybářského kempu firmy Nordic Sea Angling kapitální tresku tmavou. Jestli se to povedlo, se dočtete z lofotského reportu.    

Kaprový blok článků je v listopadovém čísle obsahově velmi bohatý. Startuje velmi inspirativním článkem známého německého rybáře Robina Illnera o cíleném lovu kaprů v těžkém prostředí podvodních překážek. O praxí prověřených tipech a tricích, jak se popasovat s touto nelehkou „disciplínou“, se dočtete v jeho článku.

Na své oblíbené malé říčky se za kapry v podzimním čase vrací i Vojtěch Novotný. Volné pokračování jeho článku přináší pohled na tyto vody a taktiky v nejplodnějším kaprařském období.

Posilovače a atraktanty bývají nedílnou součástí výbavy nejen kaprařů, ale prakticky všech rybářů specializujících se na lov nedravých ryb technikami plavané nebo feederu. Pro Lukáše Nedělku jsou vítaným prostředkem, jak vylepšit své nástrahy a zvýšit tak pravděpodobnost úlovku.

Po vysněném výletu na francouzský Cassien se na oblíbené domácí vody vrací i náš stálý dopisovatel Marek Schejbal. A že to nebyl návrat vůbec snadný, ale díky nezlomné vytrvalosti nakonec velmi úspěšný, se dočtete v jeho článku.

Podzim patří přívlači a také lovu candátů. Jak na tyto nádherné dravce s využitím těch nejmodernějších možných prostředků a přívlačových technik, radí ve svém článku Michal Machálek.

Sportovní lov kapitálních sumců se postupem doby vyvinul v samostatnou disciplínu. Díky přispění mnoha šikovných evropských rybářů v čele se Stefanem Seußem přibylo mnoho zajímavých doplňků a pomůcek k lovu sumců. Jednou z nich je i speciální splávek Black Cat Lightning, o jehož použití informuje Johan Troppacher.

Milan Rozsypal je velkým fandou značky Salmo a s jeho zakladatelem Piotrem Piskorskim ho pojí osobní pouto dlouholetého přátelství. První díl jeho článku o návštěvě v továrně na rybářskou radost ukazuje v obrazech nelehké začátky značky Salmo a její strmou cestu vzhůru.         

Podzim je pro feederového guru Milana Tychlera časem soubojů s oblíbenými stříbrnými soupeři – cejnky malými. Jeho článek poskytuje téměř podrobný návod, jak si užít bojovné „skaláky“ při podzimním rybaření s feederovými pruty, a navíc být i úspěšný. 

Milan Rozsypal pojmenoval svou další nádhernou povídku od vody „Zapomenuté štiky“. Existují totiž místa, kam nevedou žádné silnice. A právě tam vás zavede pouze rybářská vášeň…    

Nepříliš populární, leč velmi aktuální informace o nemocech našich sladkovodních ryb, které trápí nejen produkční, ale i nás sportovní rybáře, přináší poučný článek Tomáše Lotockiho.

Těšit se samozřejmě můžete i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát na vodě vyzkoušíme cestovní pruty Gamakatsu Akilas jednoho z nejvěhlasnějších japonských výrobců háčků a přívlačových prutů. 

Chybět nemůže ani podnětná rybářská (ne)fáma a břitký humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Nechybí novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, že ryby mohou trpět Alzheimerovou chorobou, zajímavá muška Vítka Misara, včetně vázacího postupu, stránky mladého rybáře s novým duelem síh vs. maréna, reportáž ze zářijového Ebra, fotosoutěž s krásnými příspěvky jednoho z našich věrných čtenářů, lákavý a chuťově vycizelovaný recept pro přípravu filetu z halibuta s italským rizotem a červenou řepou, křížovka a hitparáda trofejí Českého rybáře 2019.

Naši partneři