Český Rybář

ZÁŘIJOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Léto pomalu končí a s přicházejícím podzimem začíná druhý vrchol rybářské sezony. Nepromarněte žádnou chvíli a udělejte si v září čas na ryby. A když už se budete připravovat nebo přemýšlet, kam vyrazit, nechte se inspirovat... Nové číslo je plné článků na aktuální témata i dalšího zajímavého čtení, novinek z oboru, příběhů od vody i tipů a triků věhlasných evropských rybářů, jak být na rybách ještě úspěšnější. A na co se v zářijovém vydání můžete těšit?

V zářijovém úvodníku se můžeme zamyslet nad fungováním rybího společenstva, které se velmi nápadně podobá naší novodobé lidské společnosti. V co všechno to může vyústit, když se „lidské štiky“ začnou křížit s „lidskými kapry“, varují poetické řádky Tomáše Lotockiho.     

V úvodním článku se vydáme patnáct set kilometrů daleko na rybářský výlet do francouzských výsostných vod. Spolu s Vojtěchem Novotným a jeho parťákem na vlastní kůži zažijeme poměrně náročný lov kaprů z hlubin spojený s extrémním zavážením.   

Kaprový blok pokračuje zamyšlením, postřehy a tipy Michala Kučery na téma „podzimní kapraření“. Ti, pro které se sportovní lov kaprů stal vášní a životním stylem, se stejně jako autor nemohou podzimního lovu dočkat. Co vše bude pro úspěch potřeba? Kam vyrazit? Čím a kolik krmit? Co pod háček a ještě mnohem více prozradí inspirativní článek guru značky Mikbaits.       

Sny se mají plnit, a i když to někdy trvá déle, tím lepší to ve finále může být. Jeden takový si v létě k bájnému jezeru Lac de Saint Cassien vyjel splnit v doprovodu velezkušeného Jardy Těšínského náš stálý dopisovatel Marek Schejbal. A i když se od „zlaté éry“ Cassienu leccos změnilo v neprospěch kapraření, nakonec se svého vysněného cassienského kapra po dlouhých útrapách nakonec dočkal. 

Jak na naše šupinaté a lysé miláčky na velkých vodách, konkrétně na známém revíru Tovačov, poradí Tomáš Krajčovič. Doporučí techniky a komponenty pro správné zakrmení a nakonec prozradí taktiku lovu praktikovanou Zdeňkem Vaňkem, jeho velkým rybářským vzorem a kolegou na této výpravě.

Láká vás lov sumců? Chcete je vyzkoušet lovit z lodi jako jedna z největších evropských sumcařských hvězd Stefan Seuß? V článku jeho Black Cat týmového kolegy Kevina Weiße se dozvíte, co při lovu sumců nesmí na lodi chybět. 

Sezona lovu dravců vstupuje téměř do své druhé a pro mnohé lepší poloviny. My se ale s Ondřejem Duškem vydáme do švédských brakických vod. „Švédské lekce“, kterých se jim při rybaření v místních zálivech a zátokách dostalo, přinesou jistojistě poučení i pro lov populárních dravých ryb na našich svazových revírech.    

Parma patří mezi sportovně smýšlejícími rybáři mezi velmi atraktivní rybí druhy. Srdnatě bojuje a není vůbec snadné ji jen tak bez znalostí přelstít. Náš nový dopisovatel Michal Machálek, reprezentující nastupující generaci mladých rybářů, se na parmy vydává celkem úspěšně s gumami. Jeho článek shrnuje potřebné vybavení, typy a velikosti nástrah a jejich vedení.       

Svého času patřil wobbler mezi velmi revoluční nástrahy. Problém byl ale v tom, že se nedal nikde koupit. Dnes už nám to tak nepřijde, ale tenkrát si manuálně zruční a šikovní rybáři, mezi které rozhodně patří i Milan Rozsypal, zhotovovali své nástrahy sami. Radost z úlovku byla pak několikanásobná! Čas a pokrok nelze zastavit, a tak tu dnes máme opačný extrém. Wobblerů najdeme v rybářských obchodech tolik značek a druhů, že je velmi těžké se v nich vůbec vyznat. A existuje vůbec ten nejlepší? To se dozvíte z článku.           

Milan Tychler tentokrát prozradí, kam s feederovým prutem vyráží za říčními bojovnicemi – parmami. Ty jsou s blížícím se podzimem ve vrcholné formě, vytvářejí si tukové zásoby na zimu, což nám rybářům dává velmi reálné šance je lovit. Není to však nic pro úplné „zelenáče“. Jako obvykle dostanete komplexní návod, jak na ně s krmítkem a feederovým náčiním.   

Máte rádi uvěřitelné příběhy zapsané do vody, které znějí často až neuvěřitelně? Potom vřele doporučujeme nádhernou povídku Milana Rozsypala o kaštanových pstruzích. 

Článek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše se smutně ohlíží za slunkou – malou potravní rybkou, které hrozí vymření. Trochu znepokojivé čtení poukazuje na konkrétní dopady negativních vlivů lidské populace na přírodu a její ichtyofaunu.   

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si tentokrát posvítíme na jeden z aktuálně nejlepších přívlačových navijáků na světě – Daiwu Exist LT. Chybět nemůže ani podnětná rybářská (ne)fáma a svérázný humor v kresleném vtipu Petra Urbana. Rubrika „Surfujeme po netu“ informuje, kam za rybami do pravého oceánského ráje. Nechybí novinky z oboru napříč celým trhem, rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka o tom, že ryby sní jako my lidé, zajímavý muškařský článek Steffena Schulze o lovu candátů šnečím tempem, muška Vítka Misara včetně vázacího postupu pro lov těchto oblíbených dravých ryb na českých vodách, stránky mladých rybářů se zářijovým duelem malé  vs. velké ryby, příběh od vody z kempu Sumci.com, fotosoutěž s krásnými příspěvky dvojice našich věrných čtenářů, velmi chutný recept pro přípravu dušených slávek v thajském kari s kokosovým mlékem, křížovka a trofeje Českého rybáře.

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI

Přelom měsíců slibuje alespoň podle dlouhodobé předpovědi téměř letní hodnoty teplot, což možná bude rozhodujíc&i ...

DÁRKY K PŘEDPLATNÉMU

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, rybářská sezona se postupně rozjíždí, ...
Naši partneři