Český Rybář

KVĚTNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Je tady jeden z nejkrásnějších rybářských měsíců v roce a s ním i čerstvé číslo Českého rybáře nabité zajímavým čtením. A na co se v květnovém vydání můžete těšit?

Úvodník Tomáše Lotockiho je hlubokým zamyšlením nad „krásnými ztrátami“, tedy nad skutečným uměním života a potažmo i rybařiny. 

Do výsostných baltských vod severoněmeckého ostrova Rujána se s partou přátel a kajaky vydal náš stálý spolupracovník Jakub Kabát. Tento vyhlášený přívlačový revír láká rybáře z celé Evropy svými kapitálními štikami, candáty a okouny. Co všechno se na Rujáně dá zažít nebo co si rozhodně vzít na případnou výpravu s sebou, pokud se necháte inspirovat tímto „low cost“ výletem, se dočtete v úvodním článku.

Kaprový blok otvírá poměrně široká otázka „Jakou návnadu zvolit?!“, kterou si v májovém bloku nepoložil nikdo menší než Michal Kučera. V souvislostech se zde dočtete mnohé o tom, kdy, jak, čím a kde krmit, a také o tom, že o úspěchu a neúspěchu nástrahy pod háčkem může skutečně rozhodovat správná návnada volně ležící v okolí. 

Známý slovenský rybář Peter Šimonič zabalil své činky, sbalil kaprové nádobíčko a vydal se na věhlasné francouzské jezero Lac du Der. O tom, co ho na výpravě potkalo, zaskočilo a překvapilo při „Toulání po zátokách“, se dočtete v jeho poutavém článku okořeněném trojicí zajímavých tipů, jak zatraktivnit naše kaprové nástrahy. 

Z úplně opačného konce se tentokrát na kapry aktivně, bez veškerého pohodlí vydal Ondřej Dušek. Někdy, a ještě jednou je potřeba zdůraznit toto slovo, to totiž jde i bez krmení...

Robin Illner bývá na stránkách Českého rybáře častým hostem. Jeho doménou je samozřejmě lov kaprů, ovšem známe ho i jako nadšeného lovce velkých línů. A protože právě teď startuje nejlepší období pro lov této tajuplně krásné ryby, podělil se s námi o 15 triků, které jsou výsledkem jeho dlouholetých zkušeností od vody. Nenechte si ujít jedinečné shrnutí všeho podstatného pro cílený lov línů.

Přívlačová sezona zatím odstartovala ve své „nejlehčí“ podobě pouze na pstruhových revírech, ale ta skutečná už pomalu klepe na dveře. Inspiraci pro lov s tvrdými nástrahami můžete nalézt v článku Steva Phillipse, který se vydal s Fox Rage / Salmo konzultantem Jasonem Stokesem provětrat jeho krabičky se Salmo wobblery. Dozvíte se mnohé o jeho favoritech a také o tom, jak si lépe zachytat říční štiky a okouny. 

Není pochyb o tom, že Anglie a její rybáři jsou při lovu kaprovitých ryb velkou inspirací pro zbytek Evropy. Vše podstatné k nám přišlo právě odsud. Angličané jsou skutečnými mistry taktik, což potvrzuje také hvězdný britský závodník Jon Arthur, se kterým se vydáme na jeho oblíbený revír. Co všechno, a především jak to udělat, abychom si vycházku k vodě pořádně užili a třeba i zdvojnásobili svůj úlovek, prozradí tento zajímavými postřehy nabitý článek.

Milan Tychler se ve svém článku vyznává z lásky k tajemným línům, pro jejichž lov je květen jedním z nejproduktivnějších měsíců v roce. Prozradí své poznatky a zkušenosti s lovem této sametově zelené ryby s výrazným okem na malých moravských revírech. A prý je to vášeň na celý život...

„Temnější než noc“ je název povídky z pera Milana Rozsypala. Zavřete-li oči a trochu se zasníte, zažijete úžasný příběh jednoho rybářského večera u šumící pstruhové řeky.

Okounům se v poslední době dostává zasloužené pozornosti, a to nejen v českých luzích a hájích, ale také v sousedním Německu. Náš tamní dopisovatel Steffen Schulz se vydal pěšky po březích zajímavých lokalit zkusit své štěstí s muškařským prutem. A že okoun a muška k sobě moc nejdou?! To je pouhý přežitek, o čemž vás přesvědčí nádherné fotky pruhovaných dravců!  

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si představíme novinky letošní boilie produkce. Čeká vás rybářská fáma s „drákulovskou“ zápletkou a vtip Petra Urbana. Nenechte si ujít rubriku „Surfujeme po netu“ a článek „Nejlepší bassové lodě“. Nechybí novinky z oboru napříč celým trhem, zajímavá muška Vítka Misara včetně vázacího postupu, stránky s květnovým duelem pro mladé rybáře, čtenářský příběh od vody se vzpomínkou na loňské zážitky z přívlače nad zatopenou vesnicí na vranovské přehradě, fotosoutěž s příspěvky jednoho z vás, chutný tradiční norský recept na nakládaného sledě, křížovka a trofeje Českého rybáře.

Naši partneři