Český Rybář

DUBNOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Druhé letošní jarní vydání Českého rybáře je už lehce protkáno slunečními paprsky, které nám zvolna přinášejí toužebně očekávané jaro. Pro mnohé rybáře už sezona začala, nebo vůbec neskončila, ti druzí, kteří ještě vyčkávají, najdou v dubnovém čísle mnoho inspirace i zábavného čtení.

Úvodník Tomáše Lotockiho otevírá tajemné téma hmoty a antihmoty (nejen) na pstruhové řece v souvislosti s blížícím se zahájením pstruhové sezony 16. 4. 2019.

Únor ve Španělsku?! Pro příznivce přívlače určitě zajímavý termín spojený s krásou sluncem zalitého jihu Evropy. Redakci Českého rybáře zlákalo na dalekou cestu milé pozvání k návštěvě nově otevřeného Campu Ebro na přehradě Mequinenza. Jak to „chodí“ v nové oáze s báječnou vyhlídkou a jaké jsou zde možnosti pro rybaření, se dočtete v úvodním článku.

Kapři a cestování za nimi, to je motto článku Andyho Krankoty, který pro sebe a své přátele objevil „kouzelné místo pro kapraře“. Nachází se ve Francii, loví se zde obrovští kapři a jmenuje se Lac de Curton. Prý Mekka kaprařského světa...

Lukáš Nedělka se tentokrát ve svém technicky laděném článku zamýšlí nad výrobou a materiály pro „onen“ správný návazec na kapry. Dopodrobna rozebírá materiály, háčky, délky návazce, délku vlasu a další aspekty důležité pro úspěšný moderní lov kaprů.

Sledujete-li česko-slovenskou kaprařskou scénu, jistě vám bude přezdívka „Šunes“ velmi povědomá. Ukrývá se za ní neortodoxní rybář tělem i duší – Peter Šimonič, s jehož články jste se již mohli setkat i na stránkách Českého rybáře. Interview v dubnovém čísle poodhalí jeho styl, rukopis a rybářský příběh.

2.3. 1989 bylo dáno do provozu vodní dílo Nové Mlýny. 30leté výročí slavné přehradní nádrže jižní Moravy připomíná ve svém článku s krásnými dobovými i současnými fotkami Milan Rozsypal.

S Milanem Rozsypalem se v dalším článku můžete znovu ponořit do hlubin pstruhového dobrodružství v dokončení poutavého vyprávění o pstruzích, které čistá a poetická Milanova duše zkrátka miluje.

Okouni jsou v posledních letech jednou z nejvíce opěvovaných sportovních ryb. Je až s podivem, jak moderní přívlačové techniky dokázaly vyzdvihnout tuto kdysi pomíjenou a zatracovanou rybu až na absolutní rybářské výsluní. Kouzlu okounů s ultralehkým přívlačovým prutem v ruce propadl i Miroslav Mičian. Více o jeho zkušenostech se dočtete v článku.

Method feeder je specifická a velmi efektivní technika lovu s feederovým prutem a speciálním krmítkem. Svůj pohled na tuto metodu lovu, porovnání s příbuznými technikami, vhodné náčiní a doplňky představí Vláďa Hrabal, tedy osoba nad jiné povolaná.

Milan Tychler bývá doma snad jen ve chvílích, kdy píše své populární články. Jinak ho můžete zastihnout většinou u vody. Duben má tento mentor feederové techniky spojen s jistým rituálem, a to lovem velkých, ale skutečně velkých cejnů velkých...

Těšit se můžete samozřejmě i na další pravidelné rubriky. V testu si představíme nádherný přívlačový prut japonské produkce Gamakatsu Akilas 80MH. Nechybí rybářská fáma propletená s hudebním šoubyznysem a vtip Petra Urbana. Nenechte si ujít rubriku Surfujeme po netu a „sen“ každého muškaře. Nechybí novinky z oboru napříč celým trhem, zajímavá muška Vítka Misara včetně vázacího postupu, stránky pro mladé rybáře, čtenářská povídka od vody se vzpomínkou na loňské sumčí léto, fotosoutěž s příspěvky jednoho z vás, chutný recept na „bergenskou“ rybí polévku, křížovka a trofeje.

Naši partneři