Český Rybář

ÚNOROVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Na jaro a rybářsky přívětivé počasí to venku zatím moc nevypadá, o to raději si možná s chutí přečtete, co jsme pro vás v aktuálním čísle připravili.

Zajímavý pohled na svět rybaření přináší v úvodním článku Miroslav Gutwirt. Velmi správně totiž definuje budoucnost našeho koníčku, která podle něj spočívá k ochraně ryb, dobrém zacházení s nimi a citlivém používání moderních výdobytků určených k rybolovu.

O správné volbě rybářského náčiní byly a ještě budou popsány stohy papírů, protože ne všichni z nás myslí při jeho sestavování i na šupinaté soupeře, jako to dělají rybáři ze Spojeného království. Komplexní pohled, jaký pro lov kaprů zvolit vlasec a proč, představuje Kevin Diederen.

Pop up boilie je svým způsobem fakeová nástraha. Žádná velká dobrota, ale hraje všemi barvami. Člověk by si myslel, že kapry nijak zvlášť oslovit nemůže, ale opak je pravdou. Na správném návazci se jedná o velmi všestrannou zbraň, jak ve svém článku informuje týmový rybář značky Mivardi Lukáš Nedělka.

Novinky, novinky, novinky! Slova, která v nás vyvolávají pozitivní asociace a zosobňují velká očekávání. Ta však mohou být záhy zchlazena lehkým rozčarováním, protože nalijme si čistého vína, zázraky se nedějí. Podobný názor zastává i jedna z nejvýraznějších osobností české kaprařské scény a majitel firmy Jet Fish Jarda Těšínský, kterému jsme na prahu nové sezony položili pár otázek ohledně letošních novinek.

Některé příběhy zní až neuvěřitelně a ten o klucích z Veiholmenu je právě takový. Norsko si svou přírodní krásou a rybím bohatstvím podmanilo nejedno rybářské srdce. „Osudovým“ se šťastnou náhodou stalo pobřeží středního Norska i pro skupinku Jihočechů, kteří na severu ostrova Smola vybudovali český kemp. O své návštěvě poutavě vypráví Míra Horáček.            

S muškařským prutem na dravce vyráží stále více zanícených rybářů. V mnoha případech však pro tuto náročnou disciplínu používají poddimenzované pruty. Desatero přikázání pro výběr vhodného muškařského prutu na velké dravce představí známý německý rybář Steffen Schulz.

Pokud vás v tuto roční dobu neuspokojí jen si o rybách v teple domova číst a vyrazíte je i aktivně lovit, budou se vám hodit rady a taktiky plavačkového specialisty Jona Arthura, které můžete využít právě při zimním lovu v chladné vodě.

V zimě se na ryby s feederovým prutem často vydává častý dopisovatel Českého rybáře Robin Illner. Jeho článek nabízí nejen zajímavé tipy, taktiky a rady, jak si zimní rybaření užít, přidává i několik svých oblíbených receptů na účinné krmení.

S Milanem Tychlerem se tentokrát vypravíme na lov jeho oblíbených ostroretek. Únorový lov na řece vzhledem k většinou proměnlivému a chladnému počasí nedává žádné velké naděje, proto je i ulovení několika ryb občas velkým úspěchem. Poutavé vyprávění vás z pohodlí tepla domova zavede přímo na úspěšnou zimní rybářskou vycházku. Nechybí ani zajímavý tip na výběr náčiní.

Trochu netradiční úsměvný rybářský recept předkládá ve svých Příbězích psaných do vody s grácií sobě vlastní Milan Rozsypal. Konec loňské kaprové sezony byl úspěšný nejen v zahraničí, ale i na našich svazových revírech, více v rubrice Carp Focus. Tradiční článek Tomáše Lotockiho o zajímavostech z rybí říše bude tentokrát úvodem k tématu o stáří a velikostech našich sladkovodních ryb. Pozvánky na zajímavé akce, kuriozity, krátký test nového muškařského prutu a IGFA světové rekordy naleznete na stránkách rubriky Cik Cak. Petr Velfel nám ve třetím díle seriálu rozšíří technické obzory v mapování se sonary. Je lepší člun s kýlem, nebo bez kýlu? Více se dozvíte v testu Českého rybáře. Úsměv na tváři vám určitě vyloudí další ze skvostných vtipů známého karikaturisty Petra Urbana anebo nová, neotřelá „rybářská“ značka! Nechybí zajímavé novinky na našem trhu, překvapivé rybářské zamyšlení Andreje Jakubíka, jezerní nymfa montana z dílny Víta Misara, vzpomínka na sumčí léto a zajímavé čtenářské fotografie z Pasohlávek. Na mexické vlně se nese rybí recept z Pajdora dílny, který netradičně servíruje candáta. A těšit se samozřejmě můžete i na novou křížovku a další porci trofejí Českého rybáře.                     

Naši partneři