Český Rybář

LISTOPADOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Podívejte se, na co se můžete těšit...

V Bolívii propukla zlatá horečka! Proč to zmiňujeme? Protože jí podlehli i někteří čeští „zlatokopové“. Hledat drahý kov do bolivijské džungle odjel i Martin Urban a představte si..., našel ho! Nejde však o zlaté nugety, nýbrž o nádherně zbarvenou a sportovně ceněnou rybu kujabu brazilskou.

Minulý měsíc jsme se s Markem Schejbalem vydali od Balatonu na prosluněnou Pálavu. Tentokrát budeme cestovat i po dalších revírech (na vltavské kaskádě) a zjistíme, že když rybář umí, dají se i u nás nachytat krásní kapři.

Andy Maker je mistrem krátkodobých lovů a často rybaří doslova „z transportního kolečka“. Vypadá to jednoduše... naložit výbavu na káru, vyrazit k vodě a chytat. Skutečnost ale bývá ve většině případů jiná...   

Lukáš Nedělka je opravdový sportovní rybář a velký příznivec metody „chyť a pusť“. Abychom tuto metodu mohli praktikovat, je velmi důležité o úlovek na břehu dobře pečovat, aby bylo možné vrátit ho do vody v naprostém pořádku.

Rybářské povídačky nás provází celý život. I Christopher Chew slyšel báchorku o malé řece, která prý ukrývá obrovské candáty. Protože je správný rybář, vypravil se na místo a..., byl z toho osobní rekord!

Duel je slovo, které ještě v nedávné minulosti vyjadřovalo souboj dvou soků nejrůznějšími zbraněmi. Do podobné akce se pustil Steffen Schulz se svým kamarádem Tobim. Nebojte, nešlo o klání na kordy, i když... Zbraněmi byly muškařský a přívlačový prut a oba rybáři si to rozdali při lovu okounů. Kdo vyhrál, se dozvíte v zajímavém článku!

Testovací rybáři značky Fox, Rage Krzystof Kuryło a Artur Kaczurak, vyrazili na přehradu vyzkoušet lov candátů s jigy a gumovými nástrahami. Zjistili, že barva imitace může být rozhodujícím faktorem, který rozhodne o úspěšnosti vycházky.

V dalším díle povídání o sumčí přívlači se podíváme, kde vousáče hledat a v jaké části vodního sloupce lovit. Navíc se dozvíme, jaký způsob prezentace umělé nástrahy na různých vodách nejlépe funguje.

Rotačky stále bodují. To není jen název článku Milana Tychlera, ale jednoznačná pravda. Kovové tyčinky s lesklými rotujícími plíšky provokují dravce už dlouhá léta a ti se jejich dráždivého chodu stále (naštěstí!) nemohou nabažit.

Milan Rozsypal stráví noc s boatem na vodě a zažije magické okamžiky, v rubrice Carp Focus uvidíte další fotografie nádherných kaprů, o naší národní rybě bude i článek Tomáše Lotockiho, který se překvapivě ptá, jak kapra obecného zachránit, další zajímavosti naleznete v rubrice Cik Cak, Andrej Jakubík přemýšlí, zda je izolace ryb jejich nejlepší ochranou, nechybí další zajímavosti a kuriozity od vody.

Vít Misar nám na muškařské stránce představí „Martinovu dráždivku“, na Stránkách mladých rybářů budeme pokračovat v duelu čeřínek vs. „polykáček“, Radim Kovář nám představí sumčí double, nebudou chybět další zajímavosti ze života ryb u nás i v zahraničí či populární fámy a vtip Petra Urbana. Pokocháte se pohledem na snímky našich čtenářů i čerstvou makrelu na grilu a dozvíte se několik zajímavých statistických údajů z naší trofejní soutěže.

Čtěte a nebudete litovat!

Naši partneři