Český Rybář

ZÁŘIJOVÉ ČÍSLO ČESKÉHO RYBÁŘE PRÁVĚ V PRODEJI!

/ Novinky / redakce

Na co se můžete těšit?

Robina Illnera už naši čtenáři dobře znají. Jeho články jsou poutavé, ale zároveň obsahují spoustu dobrých rad a tipů. Tentokrát si známý rybář zajde na parmy, a to na ty největší!

Jak na opatrné kapry?! To je název článku Jardy Těšínského, který se tentokrát zamyslí nad lovem s vyváženými nástrahami.

Jednou z nejpoužívanějších frází v moderní kaprařině bývá věta, že někdo dělá něco jinak než ostatní. Je tomu opravdu tak? Nad tím ve svém článku přemýšlí Jan Prchlík.  

Vsadili byste při rybolovu na pomezí? Tedy přesněji na rozhraní mělčin a hloubek? Adam Swain to občas udělá a tato taktika mu přináší ovoce!

Pelety jsou podobně jako boilie výdobytkem moderního kapraření a mají mnoho společného. Mimo jiné i to, že se ani zdaleka nepoužívají jen k lovu kaprů, ale také mnoha dalších kaprovitých ryb. Více se o nich dozvíte v článku Milana Tychlera.

Každý rybář to asi dobře zná... stojí bezradně na břehu nové lokality a upírá zrak na všudypřítomné koberce vodních rostlin. Lewis Porter polemizuje nad tím, jak na podobných revírech úspěšně lovit.

Když při vláčení nahazujete ze břehu, bývá taktika vcelku jasná. Co když se ale situace otočí a vaše hody směřují z belly boatu nebo z lodi ke břehu? Jak správně vodit nástrahu na svažujícím se terénu dna a u podvodních zlomů, poradí Christopher Chew.

Maďarsko má většina rybářů spojené především s lovem kaprů. Málokdo však ví, že je to také jedna z nejbližších destinací, kde lze cíleně lovit okounky pstruhové alias black bassy. A právě za nimi se vypravil Ondřej Dušek.

V rubrice „Příběhy psané do vody“ naleznete další povedené vyznání Milana Rozsypala, Carp Focus opět nezklame a předvede nádherné úlovky kaprů, Tomáš Lotocki se zamyslí nad otázkou, jak zachránit lína, halibuti pod taktovkou průvodců z Nordic Sea Angling „šlapou“, tak se s trochou závisti podívejte na krásné trofejní úlovky, v rubrice Cik Cak naleznete spoustu zajímavých informací, Andrej Jakubík popíše zajímavý důkaz rybí evoluce, nebudou chybět další zajímavosti a kuriozity od vody.

Jako každý měsíc se můžete těšit na stránky pro muškaře i mladé rybáře, oblíbené soutěže, zajímavosti ze života ryb u nás i v zahraničí i populární fámy a vtip Petra Urbana.

Naši partneři